Ankündigung Divan-ı Harp ile 4 sene ( 2008-2012 )

Divan-ı Harp ile 4 sene ( 2008-2012 )

Eveeeet 3 senelik multi hayati dile kolay..... dile kolay cünki tek yaptigimiz is... tek bildigimiz is.. araya suraya buraya bir iki hotseat bir iki teori bir iki multi disi konular sıkıssa dahi bildigimiz den sasmadigimiz 3 sene...

Sitemizin bilgilerinde ne kadar 17 temmuz yazsada aslinda acilisimiz 4 eylüle tekavül eder. SItemizin domainini aldiktan sonra uzun bir hazirlanma safhasi gecirdi kulaklari cinlasin Sinanla beraber isi rayina sokana kadar cok ugrastik. Haber ciktiktan sonra etkiside tepkiside güzel olsada yolumuzu tikamak icin icin ugrasilar oldu konular acildi.... halbuki amacimiz belliydi meramimizi anlatamadik. Derken ortalik bir ara süt liman oldu.

Sanildiki gelisi güzel acilmis bir siteydik, bir öfkenin ürünüydük fakat öyle olmadigimiz zamanla anlasildi... Dendiki ya birakalim zaten bir iki aya kalmaz duman gibi havaya karisirlar kaybolur giderler... fakat alakasi olmadigi yine bir süre sonra farkina varildi cünki kaybolmamiz icin multinin kaldirilmasi gerekiyordu.

Evet nabzimiz cok yavas atiyordu, tansiyonumuz düsükdü cünki multiyi oynayan kardeslerimizin sayisi cooooook azdi. Yani düzenli MP oynayan türk sayisi 4-5 i maalesef gecmiyordu. Sonra baska dedikodular cikti, dendiki yaw bunlar 3-5 kisiler ömürleri fazla sürmez... Hakliydilar fakat biz basindan beri demedikmi? saadece MP ile ugrastigimizi yada ugrasacagimizi...

Alpertunga, Sinan, Serak ve Ömer - Taha kardesler derken... Ilhan, Egemen, Alican derken... Alpagut nickinyle sitemizde yeniden boy gösteren Ugur, Sipahi-Sinan, Emir, Cem, Kutay Ekrem, derken Mehmet abi, Ozan, Deniz, Batuhan ve niceleri ......

Tayfamiz cemaatimiz büyümeye basladi derken MP de boy gösterenleri WoC ye dolduruyor denmeye basladi cünki MP kimligini bulan arkadaslar WoC de toplanmaya basladi. Uzun süre sonra Altaic Warriors ve Oprencikler gibi klanlar kuruldu fakat onlarin akibetide Anatolian Warriors ve onu izleyen diger türkklanlarinin akibeti gibi oldu ve dikis tutturamadilar.

Medieval 2 yi EMpire Total War izledi, Empireyide Napoleon Total War izledi bu zaman zarfinda aktif arkadaslarla rehberler hazirladik, replaylar yayinladik, multi tecrubelerini konu alan konular actik tavsiyelerde bulunduk. Site hazirladigimiz Multi tecrubeleri ve Empiredeki silah doldurulma zamanlari konusu gelmis gecmis en fazla okunan konular oldu.

... ve SHogun ile bambaska bir dönem basladi. Oyuna kazandirilan yeni ögelerle renklendirilen serinin bu oyunu camiamizi dahada renklendirdi. Ve birgün Sakura Ridgede FRAGILE, Archangel ve ismini hatirlayamadigim baska bir arkadasa rastladik tanismanin gerisini onlarin agzindan dinlersiniz....

Sitemiz kuruldugundan buyana emin adimlarla yoluna devam ediyor. SItemize herzaman kücük aile havasini verdik aile ici kavgalar tartismalar da oldu.. nede olsa hepimiz insaniz hepimiz hakliyiz ve bir okadarda haksiziz fakat bizi biz yapanda zaten bu özelliklerimiz degilmi.

Eksimizle artimizla yolumuza devam ediyoruz. BU ugurda ömrümüz sizlerin birbirinizi gösterdiginiz sevgi saygi kadar olacak ve en sonra nefer MP yi birakana kadar devam edecek ( bu da nerden cikti demeyin öyle bir problemimiz yok ) yani daha cooook zaman bir aradayiz...

ne demisler:

!!!BURASI DIVAN-I HARP!!!
       photo woc7_zps1187c360.png
      Warriors of Crom ile 8 sene...

Merhaba arkadaşlar.

Alpertunga nın dediği gibi 3 sene olmuş.. Su gibi akmış 3 sene.. bazı konular, olaylar daha dün gibi aklımda.. ama bazen de 3 yıl vay be.. sanki 30 yıl dır buradayız gibi bir duyguya da kapılmıyorum değil.
      Evet, ben Empire oynamaya başladığımda multi ile tanıştım. Hani deniz sezonunun ilk günü denize girerken nasıl yavaş, yavaş çekinerek ve titreyerek gireriz ya ben de multiye bu duygularla girmiştim.
      İnternette multi vs.. konular için dolanırken ilk önce halifenin yerini buldum ama orası biraz karışık ve tuaf geldiği için yine aranırken burayı Divan-ı Harp sitesini buldum.. Düşündüm pek bu işlere alışık değilim
      ve ne olur yahu diyerek üyelik için başvurdum.. Bir düre sonra biri '' Hoşgeldin kardeş '' diye cevap verdi ve o gün bu gündür 3 yıldır burada sizlerleyim.. Burası o zamanlar az üyesi olan sakin kendi halinde ama
      düzenli bir siteydi.. Konular benim için çok bilgilendiriciydi ve sitenin tasarımıda kullanışlıydı.. Yanlış anlamayın bugünde bu bakımdan Türk Multisi için ilk ve tektir.
      Doğal olarak sayımız arttı, ama ufak tefek olayların dışında burada saygı, hoşgörü çerçevesinde birlikteliğimiz sağlam bir şekilde devam ediyor..
      Buranın prensipleri bu siteyi 3 sene ayakta tuttu.. Buranın amacının Türkler için Totalwar Multi olması, ayrıca din ve siyaset konuşulmamasının temel düsturumuz olması burayı bu günlere getirdi.
      Fazla traş cildi bozar.. sıkmadan sözü bitireyim...
      Temennim birlikte, sağlıkla nice güzel yıllara...

Alpertunga ve sizlere teşekkür ederim...
      Öncelikle Çok iyi bir sondu. :)

Birkaç yorumda bulunursam gerçekten oyun kimliğimi burda buldum.Ne TWT nede TTW oraya girince insan o kadar sıkışıyorduki sürekli birşeylerle meşgul oluyordu.Asıl konu oyundu ama oynanmayan şeyde oyundu.Birçok kişiyi tanıdım oyun hakkında mod yapan,3D modelleme yapan onu yapan bunu yapan ama daha birkere oyunu bitirmemiş olan. :)

Açıkcası 3 orjinal oyunum vardı.S2-ETW ve M2TW diğer serileride hiç oynamadım diyecek kadar az oynadım.Orjinal oyunum vardı lakin bir tecrübem yoktu.Mp maçlarına giriyyorsun Crushed yiyip çıkıyordum.Orjinal oyunlarım yatıyordu bir köşede.Taki burayı görene dek...Gerçekten Sİngle sistemi hakkında pek birşey göremesemde MP sistemi müthişti.Replayler,Skypeden dönen muhabbetler,klanlar ve bunlar arası yardımlaşma İstişareler,Antremanlar vs vs vs...

Bir köşesinden bu işe katıldım sağolasın Alper abi bana birçok şey öğretti.Bizzat konuştuk,sesini duydum nerede yaşadığını öğrendim.(Çoğu kişi için geçerli bu)Başlarda eğitim aldım belki biraz yenildim,arada oyuna küstüm ama sağolasın Alper abinin o dalgacı tarafıyla oyuna tekrar adapte oldum.Skype'den karşılıklı paslaşma sonucu Ecnebileri yenmenin hazzını damarlarımda hissettim. :)

Her üyenin birbirini yakından tanıdğını farkettim.O dereceki her mesajına;

Merhaba;

Teşekkür...

Yazanları keşfettim. :thumbsup: Açıkcası söylemek gerekirse daha önceden aldığım istihbaratla Alican abinin sağlam denen taktiklerini yürüttüm. :thumbup: Taha ve Umut sayesinde bu işe giriş yaptım.Uğur abiyle kendimizi geliştirdik.Umut abiyle,Tuğcanla maçlara katıldık.

O kadar bilgisizdimki birçok şey öğrendim.Rush,Camp,Retainer vs vs vs...

Fedakarlığı gördüm,Dlc'yi alamıyacak durumdayken Deniz abinin yardımıma yetişmesini yaşadım.Ne zaman Steam'e girsem oyunda klanına katkı yapmak isteyenleri gördüm.Ruslara deliren,küfürler saydıranları duydum.(Tur... :thumbup: )

Öyleki MP hakkında herşeyi burada öğrendim.Zaten artık takıldığım tekyerde burası olacak.Burada haksızlığın yapılmadığını gördüm,insanlara emeklerinin karşılığıın ödendiğini...Ne diyeyim bir tarafta milletten teşekkür beklerken burada her mesajının sonuna teşekkür ekleyenler var. :P

Kısacası;Mp hakkında bir bilgim yokken bir bilgim oldu.Kendimi kavurdum pişirdim,tuzladım.Burası boş değil,bunca yıl sonra benim gibi yeni kişilerde bunu görmenin hoşunuza gittiğine eminim.İşte en sevdiğim şey burada oyun olması burada TW olması...Ve şuan 6 levelim lakin kendimi çok güçlü hissediyorum.6,7 maçtır yenilmezlik serim var.Ve bunların 3,4 tanesi 10 level.O dereceyi geldimki taktiklerle 10 levelleri yenebiliyorum tabi arada 1 levellerde düşmüyor değil. :D Kısacası artık oyunlarım bir köşede durmuyor ve işe yarıyor,gün geçtikçe DH sayesinde geliştiğimi hissediyorum.Her ne kadar bu sene Üni. sınavıyla biraz daha az zaman ayırabileceksemde multiye ileride büyük bir multiplayer oyuncusu olmak ve aynı şu durumumdaki gibi yenilere yardımcı olmak istiyorum.

Bu nedenle Resmi olarak Selamun Aleykum DH.Uzun zaman ayrılmayız umarım... :thumbsup:

Dieser Beitrag wurde bereits 2 mal editiert, zuletzt von „CReSTo“ ()

Nice senelere diyeyim önce, sonra da Alper Abi'nin tanışma hikayesini açayım biraz;

O gün unutulmazdır bizim için, 3vs3 aratırken bir anda Alper abilerle karşılaştık, yanında Egemen ve de Mehmet abi vardı. Tabi biz 1-2 leveldik, kazanma şansımız var mı yok mu onu bile bilemeyecek kadar acemiydik. Selamlaşmalar bitti, savaş başladı, savaş selamlaşmadan bile kısa sürdü :D O gün orada kaybettik ama yine kazanan bizdik elbette. Sakura Ridge tepesinden inen atlar hala rüyalarıma girse de, bu tanışma sonrasında kazandığımız tecrübe çok şeye değer.

Tanışmamız çabuk oldu, umarım birlikteliğimiz sonlanması çabuk olmaz.
      Empire TW ile birlikte tanıştığım bu site 3 yaşına girmiş he :) İyi ki bir arayışa girmişim iyi ki bir arkadaşımız ne yazık ki ismini hatırlayamıyorum twt'den ya da steam'den bana dh ve Alper abiden bahsetmiş. ETW NTW Shogun ve tw harici Alper abi ile beraber pek çok yabancıya kök söktürdüğümüz ve bazı zamanlar da ise birbirimizi kim daha çok vuracak diye uğraştığımız BC2 ha tabi herkesin oynayacağım deyip de oynamadığı ama gene saatlerce oynadığımız MoH var tabi :)

İyi ki bu site kurulmuş ve bu siteye dahil olmuşum inşallah gelecek bütün tw serilerinde beraberce Türk takımlarını tüm dünyaya duyuracağız...

Ah bir Rome 2 gelsin de şu sitedekilerle tw serisinin efsane oyununu oynayalım

Nice Yıllara Divan-ı Harp !