Genel Tartışma

Genel Tartışma

Arkadaslar bu bölümü bizden baska kimseler göremiyor. Buraya tavsiye elestiri ve benzeri seyler yazabilirsiniz. Ben simdi homepage bazinda cincikli bir sey hazirlamaya calisiyorum :)

Bu gruba dahil olan arkadaslar
      Alpertunga ( Sultan)

Annibal (Vezir)
      T-Bag (Vezir)
      Turcoman (Vezir)
      OceaN (Vezir)

veLandor (Beylerbeyi)
      Mr Brown (Beylerbeyi)
      HERO (Beylerbeyi)
      Özpuylat (Beylerbeyi)

Daha önce burayi saadece ben ve vezirler icin acmistim. Fakat beylerbeyi de yönetici gruba dahil oldugu icin onlarada buraya giris yetkisi verdim. BUradan gelecek günlerin ve resmilikten sonrasinin stratejilerini belirliyecgiz.

SImdi ben önce test anasayfa olusturayim :) degerlendirmesini yapariz sonra :)

Wordpress i ayarlamaya calisiyorum eger olmazsa joomlayi yapacaz
       photo woc7_zps1187c360.png
      Warriors of Crom ile 8 sene...

yapacagim su an en önemli isimiz Anasayfayi düzenlemek ben onunla ugrasiyorum. Bunlar hallolunca yapacagim insallah. Bir noktada Ozan hakli. Fakat bu gibi olaylarda muhakkak burada istisare edilecek. Yapilacak herseyin ne gibi etkisi olur bunlarda kararkilip yapacagiz. Yani elestirdigimiz arkadaslarin pozisyonuna düsmeyelim sonra :)

Alpertunga wrote:

yapacagim su an en önemli isimiz Anasayfayi düzenlemek ben onunla ugrasiyorum. Bunlar hallolunca yapacagim insallah. Bir noktada Ozan hakli. Fakat bu gibi olaylarda muhakkak burada istisare edilecek. Yapilacak herseyin ne gibi etkisi olur bunlarda kararkilip yapacagiz. Yani elestirdigimiz arkadaslarin pozisyonuna düsmeyelim sonra

evet abi anasayfaya bir el atalım. süsleyelim biraz daha estetik olsun. sayfanın en üst kısmındaki yazıyı da bir ara güncelleyelim. resmi statüyü kazandıktan sonra olabilir mesela.
      o günü de resmi tatil ilan edersin, ne de olsa sultansın :D

OceaN wrote:

Benim bildiğim Vezirler forumdaki tüm konuları düzenleyebiliyor ve istenmeyen kişileri banlayabiliyor.Beylerbeyi ise sadece kendi bölümünden sorumlu oluyor.

vezir olarak ceza verme yetkimiz yok sanırım.
      rütbe isimlerini de bu şekilde seçtim, mantıklı oldu. sultan herşeyi yapabiliyor. vezirler bazı geniş yetkilere sahip. beylerbeyleri ise zaten vali. yani yetki sahaları sınırlı.
      Bence de anasayfa yapmamız iyi olur,CA'nın resmi site başvuruları için gerekli çünkü adamlar direk forum değil bir site ve bir forum istiyorlar.

Başvuru yapmadan önce şu illegalli konuları silsek iyi olur,torrentler vs.. falan.

Sadece biz görebildiğimiz için şu bilgileri de yazıyorum fazla açık etmeyelim:

Bir etw turnuvası yapmak lazım,reklam olur site için.Şu aralar zaten twtnin tahtını baya salladık,bu talim ve hotseat gibi aktivitelerle orda reklamımızı yaptık.Girdiğimde son mesajlar kısmında 2-3 günlük mesajları görüyorum,siteye pek giren yok artık.Yanlız annibalden bişe rica ediyorum orda hala aklı başında 2-3 kişi var ve annibali iyi tanıyorlar,onları sitemize çeksek iyi olur.

Bu arada birkaç özel bilgi daha,benim liseden arkadaşım halifenin arkadaşı çıktı ve steamde baya muhabbet içindeler.Çevirileri de o yapıyor zaten halifeye CA'dan gelen mesajların çevirisini.Aldığım duyumlara göre Halife yakın zamanda siteye ilgiyi arttırmak için çekiliş yapacak ve ntw dağıtacak.Ayrıca halifenin yapacağı etw turnuvasına girip orda reklamımızı yapmak lazım.Sonuçta zaten kazanan bizim burdan biri olacak.

Hotseatin ne kadar tuttuğunu gördük kısa bir süre,(DH hotseatte ilk 10 tur)turnuvanın da benzer bir etki getireceğine eminim.
      Turnuvaya katılacak isimler zaten belli arkadaşlar.Twt deki 2-3 kişi dışında kimse etw oynamıyor.Oynayanlarda ya korsan yada single.Turnuva üye çekmek için bir yol değil bence.Onun yerine Etw si olan olmayan herkezin katılabileceği ödüllü bir resim, kapak tasarımı vb. gibi birşey yapılabilir.

annibal wrote:

evet şu turnuvayı istila edelim hem bedava ntw kazanmış oluruz.

bunun dışında ilk yapılması gereken google'da sitemizi üst sıralar çıkarmak.
      twt ayda 200 üye falan çekiyor, bunun yarısını buraya çeksek o bile büyük başarı bizim için.

Cok merak ediyorum Egemen heray gelen bu üyeler saadece isimlerini yazdirmak icinmi siteye giriyor birdahada irgramiyorlar.Nedense 5bin üyenin%3 daki aktif degil dikkat ettinizmi :)

Arkadaslar Heroyu Rome Total War™ bölümüne beylerbeyi atadik.
      Fiyancetto Court Martial bölümüne Beylerbeyi atanmak istiyor. Düsünceleriniz nedir. Onu oraya atarsak ona destek olabilecek bildiginiz bir isim varmi. Ingilizce bölümüde halledersek cumaya basvuruyu yapabiliriz.

Umarim anasayfa olayinida halletmis oluruz :)

emreyi alalim derim bir firsat veririz iki sefer yazdi kalbi kirilmasin fakat onun yanina akli selim bir arkadas lazim. Yine dediginiz bekliyelim fakat yarina kadar birsey cikmazsa emreyle ön calismaya baslayalimderim. Cünki ingilizce kisma acilen baslanmasi lazim. Ve ben bu anasayfada fazla ilerliyemiyorum :)