Total War Arena kapali Beta evresine giriyor!

Merhaba Arkadaşlar,

Aranıza yeni katıldım ve ilk mesajımı bırakıyorum. Bu gün piyasa araştırması yaptım forum forum gezdim ve TWA'nın P2W olduğu yönünde çok miktarda yazıya rastladım. Bu konu üzerine bir Ultimate Bundle Pack satın alanı olarak aşağıda detaylı bir şekilde oyun içi bilgileri paylaşmak üzereyim;

Öncelikle oyun için alphadan kalma keyim mevcuttu, isteseydim bedava da oynayabilirdim. Peki niye satın aldım? Birincisi, 2 extra copy için arkadaşlarımı davet etmek adına, ikincisi 30 günlük premium özelliği işe yarıyor gerçekten bunu farkettiğim için.

Şöyle ki, Extra copy olan kısmında halen sorun yaşamaktayım. bilenleriniz vardır, hala tek giriyorum bütün oyunlara, arkadaşlarım hala keylerine ulaşamadılar çünkü henüz betada olan oyunun sisteminin tıkır tıkır işlemesini beklemiyorduk ki öyle oldu da. bir çok kişi alamamış extra keyleri. bunun için halen uğraşmaktayım.

İkinci özellik premium; alpha sürecinde tier 3 civarında para sıkıntısı çekmeye başlamıştım. Silver gerçekten upgradeler ve replenishler için zulüm olmaya başlıyor. premium ile 50% battle rewards kazanılıyor, bu beni tier 5e kadar taşıyabildi. t3 te ne yaşadıysam t5te premiumlu olarak yaşamaya devam ediyorum, upgradei unit exp ile açıyorum ama silver yetersizliğinden kuşanamıyorum. (merhaba ben 400tl verdim evet.)

P2W bu oyun; valla bu lafı diyenlere tek cümle ile; KARDEŞ BEN 400 TL VERDİM HEPİNİZDEN ÇOK PARA VERDİM BU OYUNA AMA HALA YENİLİYORUM. 400 tl ile karıya gitsem sürekli ben yenerdim. 400 tl ile başka bir oyun oynasam sürekli ben yenerdim. 400 tl lik wolfteam parası yığsam wolfteam bana hisselerini devrederdi. 400 tl ile KINAYTa yatırsam 1400tl olarak geri dönerdi. 400TL yi arabama benzine versem, belgrad ormanında 20 kere sprint atar çok eğlenirdim. Üstelik bu saydıklarımın hiç birinde yenilmeden eğlenirdim. ama TWA'da 12300 goldum var evet, bunun 2.500 ü ile 30 günlük daha premium aldım çünkü beta süreci 8 hafta yani 2 ay sürecek. kalanıyla da ne yaptım, hiçbişi bekliyorlar öyle çünkü silver convert işlemi için çok saçma goldlar istiyor, bunu gerçekten yapmak isteyen olur mu düşünemedim. yapanın da canı yanıyordur zaten. Gelelim premium unitlerine, t4 te germanic archers geldi evet, t4 seviyesinde iyiydi hoştu ama bana yararı yok ki? unit exp alıyorlar deli gibi, kendilerinde kalıyor. DPS yapıyor mu? sanmıyorum, t4 yunan karakterlerinin okçuları kadar dps çıkaramıyorlar, koşmuyorlar çünkü yunanlı değiller, sprintleri 6 saniye. hiçbir yere ayrılamıyorlar. kısacası hiç bir avantajı yok premium unitlerin, tek olayları upgradeleri fullenmiş gibi takılıyorlar.

Yalan yok, 400 TL'ye aldığım içerik; oyun başı herkes plebler gibi germanicus oynamak zorundayken ben paramı bastırdım (2000 gold) caesarımı aldım, veni vidi vici yardıra yardıra hızlıca yeni seviyelere geldim. evet 400 tlye bu özelliği satın aldım, siz fakirler germanicus oynamak zorundayken ben caesardım heh heh

Ne yazık ki 400 TL verince, takımına ruslar gelmez diye bir kaide olmuyor. Ne yazık ki 400 TL verince, 10 kişi premade giremiyorsun. ne yazık ki 400 TL verince, adamlar sana götünü dönüp vur ağbi demiyor.

bu oyuna hala P2W diyen varsa, buyursun eklesin beni oyundan, nick qwwria ona bütün goldlarımı verecem, sonra da beraber oyuna gireceğiz, yenilirsek söveceğim.
      Merhaba hosgeldin,

sitemiz suan CA ya küskünlügümüzden dolayi pek aktif degil ama yakinda degisecektir cünki yeni tarih temali oyunun aciklanmasini bekliyoruz. Sitedeki herkes tarihtemali TW oyunlarini oynadigi icin yeni oyunu bekliyoruz. Arenaya sira gelince bence hic bir oyunda P2W durumu yok, iyi birim olmasi ile allerinin ve zekanin iyi isgörmesi farkli seyler, tabiki ikiside olursa bambaska olur. Bende Pretorian gurubundaydim Alphayi bol bol oynadim son verziyonlarda isi düzelttiler biraz.
       photo woc7_zps1187c360.png
      Warriors of Crom ile 8 sene...

Ben de oyunun parayla kazanılan bir oyun olduğunu savunmuyorum zaten.Sadece rakamları uçuk buldum.Steamdeki bir oyun fiyatıyla eşdeğer olması nedeniyle.Beklentiye gelecek olursam arena 5 vs 5 veya birim sayısı artmadığı sürece benim gözümde iyi olamayacak.Herkes gibi ben de yeni tarih temalı oyunu bekliyorum.Bu süre içerisinde de rome 2 veya fots ta savaş yapmak isteyen olursa her zaman beklerim :)

Turcoman Bahadur schrieb:

Bu medieval 3 falan gelmiyor mu, hala arena mi ?

medieval 3 ??? ca bir anons yaptı saga gelecek diye ( viking dönemidir diye tahmin ediliyor shogun gibi olacak ( multisi belli değil ) ) tahmimce 2018 sonunda cıkar ikinci olarak hiç işlemedikleri bir çağ ile uğraştıklarını söylediler bu da ya rönasans ya victorya dönemi ya da TAŞ ÇAĞI :) dönemidir. tahminimce 2020 den önce cıkmazlar ....