Warhammer Multiplay degerlendirmesi

Warhammer Multiplay degerlendirmesi

Selam Arkadaslar,

Oyunu ciktigi gün aldim fakat steamden degil :) Oyuna cekimser baktigim icin ve pek oynayacagimi sanmadigim icin steamden 59 euro vermegi cöpe atilmis para olarak gördügüm icin Kinguin den 37,99 Euroya aldim.

Cok fazla yani diger TW oyunlariyla karsilastirirsak cok oynama firsatim olmadi yinede ciktigindan beri 22 saat görülsede 18-19 saat oynadim 10-12 Rangsavasi yapmis olabilirim aldigim yenilgileri saymadigi icin emin degilim fakat suana kadar nezaman tamam standart orduyu büldüm dediysem bir sonraki savasta aldigim orduya ck ters bir ordu cikti ve yenildim buyüzden MP nin sadece aldiginiz orduyla degil elbecerinizede ihtiyaci var. Buda aslinda aranilan özelliklerden biri oldugunu hepimiz biliyoruz. Bazi generallere savas binegi olarak ekstra binek alabiliyorsunuz Ejderha cehennem savasati yada zombi ejderha Greif denilen Savas kartali vesaire gibi. Önceleri fantasy oyun enekadar cocuksu gelsede 5-6 oyun sonra alisiyorsunuz ve daha ciddiye aliyorsunuz. Tecrubeli oyuncular oyunun ilk ceyreginde generalinizi öldürmeye clisiyor eger becerirse oyun kisa sürebilir cünki komuta degeri düsük birimlerin dagilma olasiligi büyüyor.

Bu oyunda iki ilke imza attim diyebilirim :) birincisi cocuksu buldugum fantazi bir oyunu ciddi bicimde oynamam ikincisi ise ilk sefer TW oyununda yanliz kalmis olmam fakat oyunu fiyatini göz önünde bulundurursak ve son roma -atilla fiyaskosundan sonra herkesin cekimser davranmasi gayet normal.

Bakalim zamanne gösterir.
       photo woc7_zps1187c360.png
      Warriors of Crom ile 8 sene...

valla çok pahalı olması hala düşündürüyor beni( eğer 80-90 filan olsa hiç düşünmem )
      şu aralar bazıları turnuva manyaklıgı yapıyorlar videolarını seyrediyorum, cok farklı bir deneyim yasıyorlar AMA şu anda bazı büyük fanları mesala aggonyprusianprince oynu 4-5 saat oynayıp bırakıp başka bir oyna (hearth of iron ) oynuna yönelmesi bunun gibi bazı kişilerin profillerine baktıgımda aynı şeyi görmem ( 5 kişiden 1 bu dediğim listeye girer )

ben iş güçten dolayıda haziran sonuna kadar bekleyecegim eğer multi giren sayısında büyük bir azalma filan yaşanmaz ise alacagım. o zamana takılırız

seyrettiğim multilerden maçlardan
      --- haritaların atilla ve rome daki facia şekli yerine shogun ve ondan öncekiler gibi secili haritalar olması güzel
      ---birim fiyatlandırma dengesi atilla daki gibi facia değil
      --- keşke key binaları olsa idi ( özellik vermese de olur )

DÜZElTME
      atilla da da yaptıgım şeyi gene yaptım. daha sonra alırım dedim ama bu yazıyı yazdıktan hemen sonra aldım. Durmaplay de 120 tl ye kampanya hikayesi var idi. daha sonraya 180 alacagıma şimdi alayım dedim. ama doğru dürüst oynamaya yakın zamanda başlayamam

Dieser Beitrag wurde bereits 4 mal editiert, zuletzt von „El Cid“ ()

oynu 120 tl ye pre order olarak görünce "ileride alacak isem neden şimdi almayayım " dedim ve aldım.

oyun ileilgili görüşlerim. komutanın yaya mı yoksa atlamaı yoksa ejderha ile mi dolaşacagını secebiliyorsunuz. komutanları özellikleri her biri birlerinden farklı ya tüm büyüleri kullanabiliyor yada bazılarını ( örnegin vampir komutanlar ya vampir büyüleri yada ölüm büyüleri yapabiliyor bazıları da sunular bu büyülerden azını yapabiliyor )
      herolar shogundaki gibi oyna etkisi fazla olanbirimler. ya savascı kullanırsın yada büyücü...
      ırkların kendine has özellikleri ve zayıflıkları var ( mesla vampirlerin okcuları yok )
      birimlerin kücük bakıs acımla balanc ayarları tam oturmamıs olsada cok göze batan yok ( örnegin atilladaki bizans atlısı gibisi yok )
      haritalar rome-atilla ya göre cok iyi ve güzel shoguna göre ise eksik ( ağaç , nehir yada tepelerin dikliği seviyesi yada yoğunluğu anlamında )

Multi oynayanlar icin iyi bir şeyler diyemiyecem toplam 2 savaş yaptım 2 sinde de full spam gördüm ( spam demek savaş kazanılacak değildir 2 sinde de kazandım savası )
      ama sunu diyim battle liste kurulan oyunların fiyatları astronomik rakamlar. BUDA BU OYNUN MADE MATCH OYNAYANLARI AZALDIGINDA bu oynun multi oynanmayacak hale gelecegini söyleyebilirim. fiyatlar o kadar ucuk ki normalde biz 10000 lik savaslar yaparkene herifler 100000 lik savaslar acıyorlar. amaç belli ejderha ordusu ve rütbeleri en tepede yapıp savaşmak.... 10000 dan az kurulmus savaşlar cok az eger bulursanız zevki cıkar oyundur girin...
      savaşlar bir cat-pat ile gecsede zevkli. su an multi oynacayan cok fazla insan var 1-2 ay sonra durumlar ne olur ne türlü güncellemeler gelir bilmem şu anki gördüklerim bu...

Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von „El Cid“ ()

Selam beyler.

Alper abi bilir, Shogun 2 hariç tüm total war'ları multiplayer oynamış birisi olarak bence bu oyun tüm seri içindeki en dengeli multiplayer'a sahip oyun. Ayrıca çok çeşitli. Eskiden hatırlıyorum, her ırktan birkaç birim seçip oynardık, farklılık yoktu. Karşınıza gelen rakibin hangi birlikleri alacağını ezbere biliyordunuz. Çoğu ırk diğer ırktan kat kat üstünde. Napolyon döneminde Avusturya'nın light infantry'sini herkes hatırlar bu forumda. Ancak Warhammer'da böyle bir durum söz konusu değil. Her ırk diğer ırkı yenebiliyor. Bir istisna var sadece bu konuda. Warhammer dünya çapında bilinirliği olan bir evren olduğu için de çok tuttu ve CA'yı Rome2 ve Attila sonra batmaktan kurtardı. Bence önyargılı bakan herkes bir süre oyuna şans verirse gelmiş geçmiş en iyi Total War olduğunu anlayacaktır. Hem campaign hem de multiplayer battle olarak en iyisi.

Herkese iyi günler.
      Selam arkadaşlar

Oyunun multiplayer kısmı aradan 1 sene geçmesine rağmen tıklım tıklım özellikle ranked quick battle'lar. Her haftasonu twitchten canlı yayınlanan para ödüllü haftasonu turnuvaları ve çeşitli organizasyonlar mevcut. Biz 2 Türk olarak çeşitli turnuvalarda güzel sonuçlar alarak, Ninjahund, Soothsayer, irurobin gibi nam yapmış oyuncularla karşılaşarak adımızı duyuruyoruz. Oyuna sahip olup da fantazi diye şans vermeyen ya da çeşitlilikten dolayı zorlanan arkadaşlara yardımcı olabiliriz. Şu an birkaç Türk dışında Multiplayer oynayan görmedim, umarım bu sayı çoğalır.

Bu arada Twitch turnuvalarıyla beraber eski Bia, VM gibi clanlar hala aktif bir şekilde turnuva düzenliyor. Şu an yeni bir turnuva daha başlamak üzere. Keşke WoC da bu oyunda aktif olabilseydi.

Oyuna tekrar dönmek isteyen hızlıca teknik,taktik ve ipuçlarını almak isteyen arkadaşlar bana aşağıdaki linkten ulaşabilir.

steamcommunity.com/id/oceanoceanocean/