Arena icn tavsiyeler

Merhaba

Yüksek level generalinize düşük level birlik alıp savaşlara girin daha fazla puan toplama şansınız oluyor...
      Karşınızdakilerin generallerinin sizden düşük olması önemli bir faktör, dolayısıyle,
      burada espri, yüksek level generalin özelliklerinin daha iyi iş yapması ...

Örnek olarak ben; 8 level germenikus ile 4 level italyan soylu piyadesi alıyorum...
      bunun gibi kombinasyonlerı deneyebilirsiniz...

teşekkür
      Merhaba

Şimdi ki tecrübemle düşünüyorum da eğer baştan başlasaydım önce seçtiğim 2, 3 generali geliştitirdim.
      Birliklere harcayacağım xp leri bu generallerin özellikleri için harcardım...
      En azından generalleri 5 veya 6. levele getirip birlikleri 3 veya 4. levelde bırakırdım ve yeni kazandıklarımla da
      yine generallerimin levellerini yükseltirdim.... Belki generallerimi 8. ve 9. levele getirdikten sonra birlikleri yükseltirdim.

teşekkür
      Merhaba arkadaşlar

Bildiğiniz gibi Arena Türk klanı The Sultans kuruldu ve faaliyete geçti..
      Şu anda Arena yı Alfa seviyesinde oynuyoruz.
      Dolayısıyla 10+10 oyuncu karşılıklı olarak maçlar yapıyor. Maçlarda düzensizlik ve beraber hareket etme olanağı yok gibi...
      Bundan dolayı klan olarak burada birlikte düzenli olarak taktiksel oynama şansımız çok az yada yok diyebiliriz.

Arena Alfa da yapabileceğimiz en iyi durum;
      en başta puan toplamak olduğu gibi, en yararlı olabilecek durum
      şahsi kaabiletlerimizi geliştirmemiz olacaktır.
      Generalleri tanımak ve özelliklerini birliklerimize uygulamaktır.
      Birlikleri tanıyıp potansiyellerini bilerek bunu kendi hoşunuza giden biçimlerde yeteneğinizi
      bu yönde geliştirebilirsiniz.

Böylece kişi olarak bu oyunda yetkin olabiliriz.
      Bu yetkinliğimiz ilerde özel savaş modu (pratik mod) açıldığında takım olarak yapacağımız talimlerde
      genel taktiksel hedefler için savaşabilmeniz olacaktır... daha sonra klan turnuvalarında bu çalıştığımız taktikler
      bizi zafere taşıyacaktır.

Bizler daha hakim olduğumuz ve benimsediğimiz birlik türlerini takımımızın maçlarında kullanacağız.
      Şu şekilde de düşünebiliriz, bir futbol takımında oyuncu nasıl topa vurulacağını, nasıl çalım atılacağını veya nasıl pas verileceğini bilir..
      Takıma giren adama nasıl topa vurulacağı öğretilmez ona top ile ne yapması gerektiği söylenir ve o taktik çalıştırılır.
      Bizde bu Alfa da oynayarak kişi olarak bunu bilmek için maç yapmalıyız. Tecrübeli savaşcılar olmalıyız.

Futbol örneğine geri dönersek, zaten bunu bilenlere futbolcu denir.. bunu iyi yapanların fiyatıda milyonlar eder...
      Ama oynadığı takımda taktik beceri yoksa bu yetenek beş para etmez...
      Bu taktik becerimizi de pratik mod açıldığında toplanarak talimler yaparak kazanacağız.

Pratik mod açılana kadar Alfa da kendimizi iyi yetiştirelim ve tecrübe sahibi olalım ki
      takım olarak toplanıp talim yaptığımız da işimiz kolaylaşsın...hatta kendi tecrübemden dolayı
      eski oyunlarda arkadaşlarıma dediğim gibi leb demeden leblabiyi anlayacak hale gelebilelim...

Neticede bu zamanı verimli ve iyi kullanalım.
      Hepimize iyi maçlar...
      Nice zaferlere...

teşekkür
      Hasar vermek(damage) (Suvariler icin gecerlidir)

Oyundaki tecrubelerim, en cok puanin verilen hasarla ilgili oldugu yonunde.Ben surekli atlilarla oynuyorum.Diger birliklerle oynadigim cok nadiridr.Yaptigim saldirlarda en cok puani rakibin mancinigini kullanilmaz hale getirdigim zaman aliyorum.Yani size tavsiyem rakip atlilarla kafa kafaya charge yapmaktansa, sabirli olun ve rakibin manciniklarina charge yaparak puanlari toplamaya bakin.Olmadi hedefinizdeki savunmasiz okcular olmali.Son secenek rakibin herhangi bir birligine yapilacak arkadan charge lardir.Ama dikkatli olun geri cekilirken cok birim kaybedebilirsiniz.
      Merhaba

Bu yeni çıkan Barbarlar ilginç birimler.
      Ben oynadıkça çok farklı özelliklerini görüyorum...
      Özellikle dost gibi görünüp geriye sızmalar ve zamanını bekleyip en kritik anda baskın yapmaları çok güzel..
      Ayrıca savaşırken kelle kesme özelliği ve ileriyi görebilmek çok fayda sağlıyor...
      Tabi her zaman söylediğim gibi at sahibine göre kişner...
      Zamanla bu birimlere alışıyorsunuz ve eskisine nazaran farklı taktiklerle daha keyifli savaşıyorsunuz...
      Tavsiye edilir.. :thumbup:

teşekkür