Benim Gibi Oyunu sonradan alacaklar için Oyun Değerlendirmesi...

Benim Gibi Oyunu sonradan alacaklar için Oyun Değerlendirmesi...

Başlığı biraz kötü atmış olabilir.
      Anlatmak istedigim Benim gibi daha fazla para verip oynu daha sonra alırım ama hiç olmaz ise kafam rahat olur diye düşünenler için actım bu konuyu...

Bu yazacaklarıma hemen cevap verilmesine gerek yoktur.

1. olarak oyundan cıkma durumlarında neler oluyor. eskiden beraberlik veriyordu hala veriyor mu yada puan kesiyor mu ( Bu benim için önemsiz bir şey artık böyle şeyleri kafaya takmıyorum çünkü sonucunda shogunda ki gibi bölge acma yeni kartların gelmesi gibi bir durum yok )

2. olarak kontrollerde rome da belli kolaylıklar getirelim derkene göz cıkarmışlar idi. oyun kontrolleri nasıl değişme var mı?

3. olarak birimleri carpısma alanından kacırabilme düzeldi mi ( bunun cevabını yazan olmus Düzelmiş ama genede bir daha üzerinden geceyim dedim )

4. olarak bir birimi bir birime saldır komutu verdigimizde araya baska birim girip o birimle savasma ihtimalinizi kesitigi durumda sizin birimin sonu roma daki gibi korkunc durumla sonuçlanıyor mu yoksa charge ı mı bosa gidiyor geri kalanlar normal savas seklinde devam ediyor . ( burada yazdıgımın türkçe olarak biraz sıkıntılı oldugunun farkındayım ama bazı arkadaslara rome da yakındıgım bir durum var idi onu anlatmaya calıstım )

5. olarak (bu bence önemli ) pike birimlerini potansiyeli nasıl. Kastettigim su eger arkadan yada yandan piyadeler ile charge ı yaptgınızda cok güçlü direnme ile karşılasıyor musunuz (rome da pahalı pikelerde oluyor idi ama ucuzlarda olsa bile hissedilmiyor idi )

6. olarak Avatar sisteminin olmadıgını biliyorum ama gene general seciminde rome daki gibi general türü seciliyor mu ( bunun cevabını resimlerde gördüm sadece içimden keske general da bir kac özellik secebilecegin ve ona göre üçretlendirecek şekilde olması )

7. olarak Key buildings ler yada Capture bölgeleri olmadıgından oyunun potansiyeli camp yapıp kuşatma silahları almaya yönelik mi. ( acıkcası bu benim icin sorun değil AMA bunların birde kaybedip oyundan kaçmaları tam küfürlük )

8. olarak Host avantajları hala devam ediyor mu.

9. olarak fiyatlandırmalar uygunmu ( patchler sonunda daha uygun hale getirtirilebilinir ama bahsetmek istediğim potansiyeli ile fiyatı arasında ucurum farklılıklar ve Rütbede artışların nasıl fiyatlandıgı , rome da rütbe bile kullanılmıyor idi burada durum nasıl )

10. olarak bu sadece kendimce genelde oyun yapımcları okcuları ezik yapıyorlar burada da bir ezikli vardır ama yetinilinebilecek seviyede mi?
      (Ekstra bilgi )bu son dediğim "ezik" ile ilgili bildiğim bir şey var. antik kalıntılar yada metinlerde yada resimlerde ok yay ve yedek ok tutusu ile ilgili motifler ve buradaki okcuların shogundaki revolver gibi seri ok atmaları... bu okcu konusu ile ilgili daha psikopat video paylasırsam hak verirsiniz

Merhaba Çağdaş

Şu ana kadar oynadığım kadar cevaplamaya çalışayım;

1. madde aynen devam... hiç şüphen olmasın... :)
      2. md. iyi..
      3.md. evet..düzgün...daha evvel yazdım... fakat çok iç içe geçmişsen özellikle piyadeyi çekemiyorsun..
      4.md. duruma bağlı gibi...güvenilmez.
      5.md. düzelmiş gibi... Rome2 deki gibi çıldırtmıyorlar... ama bazı pahalı birimler biraz daha dayanıyor... fark edip çevirirsen filan düzeliyorlar..
      6.md. hayır ...o shogundaydı.. keşke olsa..herhalde Arena da olacak.. Burada fix 5 özellik var her maçda istediğini seçiyorsun...
      7.md. malesef binalar yok...bu çok kötü...kamp durumları..rakipte 1veya 2 birlik kalmış onu kaçırıp 20 dk sonra berabere kalabilirsin...
      8.md. hayır..yada fark etmedim... :|
      9.md. buradaki fiyat dengesi daha iyi... ayrıca rütbe ucuzlamış..tabi çok pahalı birliklerde biraz daha rütbe pahalı..ama sonuçta kullanışlı...
      10.md. okcular öyle fazla iyi değil..çoğu zamanda yem olarak kullanılıyor.. ama gözün dönüp 6-7 piyade okçusu alırsan ve onları koruyabilirsen bir şeyler olabilir... :)

Biraz fikir verebildiysem memnun oldum...
      Talimlerde görüşmek üzere diyeyim...

teşekkür