ATTILA| Taktikler, Stratejiler, Yenilikler ve Keşfettikleriniz

ATTILA| Taktikler, Stratejiler, Yenilikler ve Keşfettikleriniz

Arkadaşlar bildiğiniz gibi oyun bugün çıktı. Yeni taktikler ve stratejiler geliştirebileceğimiz özgün ve güzel bir oyuna benziyor. Birimler hakkında çözdüğünüz farkettiğiniz şeyler olsun, kendi taktikleriniz, ülkeler hakkında düşünceleriniz olsun ne varsa buraya yazın. Yani oyun hakkında ailemize özellikle multiplayda olmak üzere gerek multide gerekse singleda yardımlarınızın dokunacağı keşfettiğiniz herhangi bir ayrıntıyı bu konu altına yazalım, hem eskilerden tecrübeliler, hem yeni çaylaklar hem de sırf oyunun isminden etkilenip(benim gibi:) total wara dönen divani harpçilere birbirimize yardımcı olalım :)
      Merhaba

Artık keşif mi olur bilemiyorum..ama birader bu kadar çeşit birlik adamın kafasını karıştırıyor..
      Hani bu ne yahu.. asker pazarı gibi... birbirlerinden çok da farklı değil...neyse..
      Sizler bu konuda ne veya nasıl yapıyorsunuz..? bilmek isterim..

teşekkür
      Karekter olarak beğenemdiğim bir streamer olsada , oyun mekaniklerini test edip kamuyla paylaşan tek kişdir. Attila Mechanics videolarını izlemenizi tavsiye ederim.Bu adam Rome 2 de tüm sırları ifşa etti . Bu vidoları izleiyp 100 -200 saat multi oyanayan ortalama üstüne çıkyodu. :) Size epey zaman kazandıracaktır.

youtube.com/user/maximusnorvegicus/videos

Başka streamer ArmenianKing savaşlarını izleyeilrisiniz.

Genelde konuştuğum arkdaşladan birim fiyatlndırmasının sıkıntılı olduğunu duyudum. Rütbe verme çok ucuzmuş. Ucuz birmleri rütbeyle daha az maliyetle daha pahalı birmleri kesebiliyormuş diye duydum.

Dieser Beitrag wurde bereits 2 mal editiert, zuletzt von „1453 CagatayKhan“ ()

Rutbe arttirma isini 15 altin yapmislar. Bana sorarsaniz aslinda busekilde kalirsa en azindan tecrube verme kullanilmaya baslar. Aksi taktirde bu özelligi oyuna katmaya gerek yok cünki suana kadar cok pahali yapiyordular roma 2 de biraz ucuzlastirmistilar. Ucuz birime tecrube vermekten bahsediyorsunuz siz birde pahali birime verin bakin neler oluyor :D
       photo woc7_zps1187c360.png
      Warriors of Crom ile 8 sene...

Merhaba

Türkçe ye tercüme edene sormak lazım ama onu bulamayız,
      okuyorum, düşünüyorum ama anlayamadığım bir özellik var.

- Çok Kötü menzilli engelleme şansı.
      - Kötü menzilli engelleme şansı.
      Birde olumlu olan menziller var...
      -İyi menzilli engelleme şansı.
      Çok iyi menzilli engelleme şansı.

Lütfen bunun Türkçe si nedir?

Ayrıca;

Mükemmel zapt etme gücü...
      Nedir, ne anlama gelir, beyler?
      veya
      Mükemmel tespit etme...

Bu nasıl Türkçe ye çeviri..?
      Google dan filan mı çevrildi bu?

Lütfen bu yukarıdaki özelliklerin ne işe yaradığını bilen varsa çok sevineceğim
      ve teşekkürü bir borç bilirim...

MG schrieb:

Merhaba

Ayrıca;

veya
      Mükemmel tespit etme...

Oyunu direk inglizce yükleyim.Bu ne böyle?
      Merhaba

Şu ana kadar 4 ülkenin ordusuna odaklandım ve beğeniyorum.
      Benim için daha kullanışlı geldi... eh yapabildiğim kadar idare etmeye çalışıyorum.
      -Doğu Roma ( Bizans )
      -Franklar
      -Saksonlar
      -Hunlar ( bana biraz zorlama da gelse, riskli de olsa oynuyorum.)

Sizlerin bu konuda tavsiyeleriniz nedir?

teşekkür

MG schrieb:

Merhaba

Şu ana kadar 4 ülkenin ordusuna odaklandım ve beğeniyorum.
      Benim için daha kullanışlı geldi... eh yapabildiğim kadar idare etmeye çalışıyorum.
      -Doğu Roma ( Bizans ,tagamata süvarisi)
      -Franklar
      -Saksonlar
      -Hunlar ( bana biraz zorlama da gelse, riskli de olsa oynuyorum.)
      ***Hunlar hakkında zorlam derken ne demek istedin aanlamadım :)

Sizlerin bu konuda tavsiyeleriniz nedir?

teşekkür

Abi bende
      -Hun (En iyi atlı okçular, süvari çeşitliliği ,her alanda iyi)
      -Sasaniler (en iyi şok süvarileri,naffatun, fil)
      -Doğu Roma (roma tipi piyade çeşitliliği )
      -Ostrogoth ( en çok ve kaliteli pike lar)
      -Jutes ( Çok iyi piyade çeşitliliği ,Huscalars lar)

Ben bunlara yoğunlaşmak isterim.

Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von „1453 CagatayKhan“ ()

Ben Iran bizans hun frank ve gotlarla birde danimarka ile oynadim. Bizansi begendim. Iran güzel ama etkili birimleri pahali buyüzden iyi mix yapilmasi lazim, hunlar gayet iyi fakat oyunun en iyisi demek pesin cevaplilik olur gotlar ve franklarlada güzel kombinasyonlar cikiyor. Ben bugün aksamdan itibaren replaylari yorumlayip youtube atacam ve seri olarak yapacam bakalim belki birilerinin isine yarar
       photo woc7_zps1187c360.png
      Warriors of Crom ile 8 sene...

Alpertunga schrieb:

Cagatay oyunu aldinmi? son konustugumuzda daha almamistin.
      22 sinden sonra alıcam :)

Hun atlı okçularını iyi çözümlemek lazım. Paylaştığım unit stats da 2 atlı okçuda "20 cav bonus " , yüksek ataklı defanslı atlı okçular var. Atlı okçu-süvari karşıtı , atlı okçu- piyade kesen süvari -safi atlı okçu -extra ammo -zırh" gibi anaizler yapmak lazım. OP birim için Doğu romadaki tagamata cav diyorlar :d

MG schrieb:

Merhaba

Ayrıca;

veya
      Mükemmel tespit etme...

bunun türkceye ceviren üşenmişte böyle yapmıs derim

ama bunların anlamların oynarkene anlayabildim
      mesala Çok Kötü menzilli engelleme şansı.
      yada çok iyi menzilli engelleme şansı arasında okculara karsılastıgımda üstteki özellikli olan zırhı ne olursa olsun daha cok asker kaybediyor alttaki ise zırhı düşük olsa bile kalkanı sayesinde oklardan daha az yiyior. bunun yanında :
      sapancılarda zırh delme sansı cok kötü diyor mesala sapancılar zırhlı olan birimleri ne yaparsan yap dövemiyor zarar veremiyor ama zırhsız birimleri rahatlıkla dövebilir bunun gibi bir cok sey var örnegin atlılara karsı saldırı güclü olan atlıları her zaman atlılara yolluyorum ister kataprack olsun ister baska birim genelde baskın gelebiliyor hücüm gücü yüksek diyen atlılar ise piyadelere yolluyorum vs vs ...

belki oyundaki yapımcılar aşırıya kacarak bug yapmıs olabilirler ama burada taş kağıt makas hikayesinde boyut baya değişmiş artı olarak bunun la ilgili bilgilinedirmelerde yapmıslar ....