Rome II talim ligikurallari icin tavsiyeleriniz varmi?

Rome II talim ligikurallari icin tavsiyeleriniz varmi?

Basliktanda anlasilacagi gibi tavsiyelerinizi bekliyorum bakalim ele avuca gelir turnuva havasini etkilemiyeek fikirleriniz varmi?

Yaliniz simdiden özellikle her konuda uzman sikayetcimiz Cagatay olmak üzere hepiniz fikir yada tavsiyeleriniz illa kurallara geccek diye bir kaide yok. Pazartesinekadar bakalim nasil bir kural tablosu ayarlayabiliriz. Herkesin esit sansa sahip olabilecegi bir atmosefer yakaliyabilecekmiyiz onuda zaman gösterecek.
       photo woc7_zps1187c360.png
      Warriors of Crom ile 8 sene...

Bence 2 vs 2 de karşılıklı 2 takım da aynı devletleri seçsin.Yani mesela bir taraf roma+pontus ise dier taraf da roma+pontus olsun.Eski beta turnuvasında da buna benzer bir olay vardı.Bence bu turnuvaya güzellik katar.Hatta eğer istenirse bunu daha da geliştirip örneğin 1. hafta herkes arverni+süev 2. hafta roma + pontus gibi ... önceden belirlenen devletler seçilsin.Hem bu sayede oyuna yeni alışmaya başlayanlar aynı devlette nasıl daha iyi ordu seçilir görmüş olur hem de özellikle rome2 gibi bir oyunda karşısındakine göre üstün olan devleti seçme olayı olmamış olur.Bu yapılmazsa baktria selevkos gibi devletler turnuvadan çıkarılsa bile hep belirli bir devlet üstün olucak ve her maç farklı devlet seçsek bile her hafta aynı devletlerin maçlarını izlemiş olucaz.Bu benim fikrim ...
      Renk farkı olsa , her iki tarafın aynı milleti seçmesi çok adil..Aynı renk olunca hangi birm benim hangisi rakip karıştırıyorum hoşuma gitmiyor ,beni negatif etkliyor :) , 2v2 herkes farklı millet seçsin .Benim taklifim Part,Baktrya,Slevkos ve Göçebe gibi popüler herksein talimli olduğu miletler olmasın diyorum.Atlı menzil sınırı 3 ,takım başı 1 fil ve 1 savaşa arabası kuralı kafidir benim için.Alınamaz listesi 1-2 miilet daha ekelenbilir.Ancak dünya kupası için talim içinse bu miletlerden başkamilet seçmeyelim :D trnuvada herkes bunları alıcak :D
      bi savaşın galibi kaç maçta belli olucak bi savaşta galip belli olmasın 3 maçta belli olsun daha iyi olur
      lig maçında 1 maç olsa olur,sonuçta eleme usulu deil.
      1) Yasaklı Millet listesi
      2) Kurucu takım haritayı seçsin , ilk kurucu takımdan kurucu oyuncu miletiini seçsin.Sonra karşı takımdan 2 oyuncu miletini seçsin, en son kurucu takımda kurucu olmaıyan oyunuc miletiini seçsin. Yani kurucu takım milet seçiminde 1. ve 4. seçimi, rakip takım 2. ve 3. seçimi yapsın
      3) Herkes farklı millet seçsin
      4) Bu seçenek fikir ; Bir oyunuc 2 lig mçaında arda rda aynı milleti seçemesin ve toplamda her mileti seçme sınır olsun.bu sınır ligde planlanan topkam maç sayısına göre belirlenir

Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von „1453 CagatayKhan“ ()

ben kendi tavsiyemi vereyim
      1. olarak o gün oynanıp bitecek şekilde olsun. eğer maclar 2. güne kalacak olursa o iş yalana döner.
      atıyorum cuma güne saat 9 da başlıyacak derim saat 8 den itibaren toplanacak olanlar la baslarım 9 u gectikten sonra gelecek olan "sona kalan dona kalır" (tabi 10 - 15 dk gec gelene de yapılmaz )
      ayrıca haftada 2 kere yapılır işi alışkanlık haline getirilir.
      2. olarak sayı fazla olursa eğer lig işi gitmez süre anlamında . eleme usülüne oynanır ama genelde daha önceki kendi aramızda olsun diğer katıldıgım turnuvalar olsun ilk turda elenmek turnuva talim heyecanını yavas yavas kaybettirdiğini söyleyebilirim. önerim takım başı en az 3 farklı takımlarla mac yapılsın.