Rome 2 Beta 9 MP birim dengesi" sil baştan"

Rome 2 Beta 9 MP birim dengesi" sil baştan"

Rome 2 için yeni beta geldi.Elit piyadeler ,elit baskın süvarilede fiyatları artık astronmik pahalı .1450 değerinde birim var .Bunlar 1150-1450 arası değişiyor.Yeni sistemde menzil ve ara birimler çok önem kazanmış görünüyor.At arabası daha zayıf.Filler sanki bir parça zayıf olsada hala büyük konfor.Yakın süvariler ,baskın süvarilere daha dayanıklı.Birimlerde "piyadeye bonus","süvariye bonus"gibi ek özellik ve rakamlar var ,sahada bir etkisi varmı bilmiyorum , tam test edemedim.Elit piyadeler ve süvarilerin güç sıralaması değişmiş durumda... :assault:

Post was edited 3 times, last by “1453 CagatayKhan” ().

iFQ_23 wrote:

Empire yine çok eğlenceli idi. Yamalar sadece hataları fixlemek içindi. Bunda hatalara ellemiyorlar oyun dengeleriyle uğraşıyolarlar sadece

Benim zaten Empire oyun zevkine bi lafim yok.Ama cok yama geldi o ayri. Mukemmel bir oyundu benim icin.Tipki diger total war serileri gibi(tabiki Roma 2 haric) .O dragonlarla bir el patlatip kacmak kadar zevklisi yoktu :D
      Oyun işi hoş da, elitelerin bir altındaki birimler elite statüsüne geçmişler, fiyatlarına oranla oldukça iyi iş yapıyorlar, romada gladyatörler, makedonyada teselya süvarileri ve elitelerin bir altındaki pikemenler, diğer ülkelerde de elitelerin hemen altında fiyatı az artan birimler güçlü hale gelmişler. Tabii eliteleri çok denemedim ama genelde parasını çıkarttıklarını düşünmüyorum, belki iyi kullanılırsa olabilir.

Savaş arabaları kısılmış, filler çok az daha kısılmış ancak fiyatları arttırılmış, yine de fiyatlarına oranla iyi iş yapıyorlar, ancak 2 salvo alevli okta deliriyorlar.

Oyun fena değil, artık yavaş yavaş aktif olabiliriz.
      Beta 100 mb daha güncellem aldı.Fil ve At arabaları ,elit birimler kadar artmamıştı.Filler ve at arbaları 1300 seviyelerien gelmiş durumda.Makedonyanın özel bir birliği yok .Teselya makedonyaya has ,Fiyatının makul kalması haklı bir sebep bence...

Edit: Bu arada Slevkos zırhlı fili 1500 altın oyşşş evrene nasıl gittiyse mesajım :D

Post was edited 1 time, last by “1453 CagatayKhan” ().

Az önce bir hızlı savaş yaptım.Slevkos -Atina kapışması oldu. Düz hopliti 1 fil 2 yaralı (aam %70 sağlam) Azat süvaris ile sıkıştırıdm 1 saat öldüremedim.2 azat gitti.Hopllit varsa rush imkansızmış gibi geldi :puke:
      Kargılara bir can gelmiş gibi, ayrıca doğulu yakın süvarilerde Med,Asil Kan,Baktirya yakın süvariler piaydeye 20 bonuslu olanlar acayip piayade kesiyor.

Post was edited 2 times, last by “1453 CagatayKhan” ().

1453 CagatayKhan wrote:

Beta 100 mb daha güncellem aldı.Fil ve At arabaları ,elit birimler kadar artmamıştı.Filler ve at arbaları 1300 seviyelerien gelmiş durumda. Roma ara piayde birmleri .Makedonyanın özel bir birliği yok .Teselya makedonyaya has ,Fiyatının makul kalması haklı bir sebep bence...

Edit: Bu arada Slevkos zırhlı fili 1500 altın oyşşş evrene nasıl gittiyse mesajım :D

Oyundaki en iyi hafif süvari, en iyi pikemenler (fiyatına göre), en iyi slingerlar ve yamadan sonra en iyi fiyatlı süvariler Makedonyada.
      Makedonyaya has birim sadece Teselya süvarisi ile Sarissa süvarsi var diğer Helenlerden farklı.Sarissa ile okçu temizlenir :) oyunda süvari öenmi bitmiş gibi geldi.300-400 altına alınan mızraklılar bile en baba süvariyi keser durma gelmiş.Düz Hoplit ise acı acı kesiyor...Kalkan hamiline para yetmiyor...

1453 CagatayKhan wrote:

Makedonyaya has birim sadece Teselya süvarisi ile Sarissa süvarsi var diğer Helenlerden farklı.Sarissa ile okçu temizlenir :) oyunda süvari öenmi bitmiş gibi geldi.Tueros mızrklısı bile en baba süvariyi keser durma gelmiş.Düz Hoplit bile acı acı kesiyor..
      Yanlış anlamışınız hocam ,Sarissa ile sadece mezilli temizlenir dedim.Başak bir iş yapılamaz.Atlı okçu kovalanır.
      Göçebelerle oyanmak imkansız bir hal almış durumda ,asıl patchin bu dengede olucağını sanmıyorum,umarım.Oyun 20 birm alan kazanıyor süvari almıyor ,niye alsın 300-400 altın lık mızarklılar her türlü süvari kesiyor.Süvariler eskisi gib şarj atmıyorŞarj atanından alsan 4 tane alsan yarı paran gidiyor.İyi mezilli aldınmı oluyor sana al kazancak ordu .Bana hiç iyi gelmedi bu patch...

1453 CagatayKhan wrote:

1453 CagatayKhan wrote:

Makedonyaya has birim sadece Teselya süvarisi ile Sarissa süvarsi var diğer Helenlerden farklı.Sarissa ile okçu temizlenir :) oyunda süvari öenmi bitmiş gibi geldi.Tueros mızrklısı bile en baba süvariyi keser durma gelmiş.Düz Hoplit bile acı acı kesiyor..
      Yanlış anlamışınız hocam ,Sarissa ile sadece mezilli temizlenir dedim.Başak bir iş yapılamaz.Atlı okçu kovalanır.

Pardon yanlış anlamışım, valla benim gibi slinger ağırlıklı oynuyorsan karşı tarafın okcusunu rahatsız etmen lazım. Sarissa da bunu çok çok iyi yapıyor. Fiyatına göre tabii ki.

Bence atlı hala güçlü. Birim sayısının artması konusuna ben de katılıyorum.
      Patch hala beta, gelen şey hotfix, detaylar ise:

Fix for rare crash related to naval boarding/disembarking
      Missing rock/tree textures on battlefields added.
      Many more siege battle map improvements (e.g. improving docking point placement on walls, joining small gaps in walls to improve pathfinding, removed obstructions from docking points).
      Fix for Athenian and Egyptian naval recruitment experience bonus in campaign modes.

Further balancing changes based on Patch 9 Public BETA feedback (build 9414.489846):
      -Reduction in melee attack for Roman melee infantry units.
      -Adjusted costs of missile infantry.
      -Adjustments to melee cavalry weapon types.
      -Tweaks to shock cavalry costs.
      -Added passive “Scare” ability to Night Hunters.
      -Increased Wodanaz Spears melee attack.
      -Reduced cost of elite Germanic and Briton units.

Kısacası önemli bir halt yok, bazı birimlerin fiyatı değişmiş o kadar.