Victory For Rome (2v2 Lig)

1453 CagatayKhan schrieb:

Her iki turnuvada kurallar Romaya yaradı ve Roma turnuvasına döndü..2v2 4 tane Roma oynamak gözlerimi yordu, ordular çok karışıyor

Bu konuda sana katiliyorum Cagatay.

Roma secimini engelleyecek bi takim degisiklikler getirlinebilinir.1V1 turnuvasinda bu durum daha vahimdi.Mesela bazi turnuvalarda oldugu gibi secilen bir toplulugun birdaha secilememesi gibi.

Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von „The Last Emperor“ ()

1v1 turnuvası daha amçasal ve ispat amaçlı olablir ,fakat 2v2 turnuvalara daha bir eğlence işi bakılmalı .Bence her kişiye kurayla millet seçilsin, her kişi farklı millet olmak zorunda olsun.Her eşleşme öncesi muhtemel 3 maç için kura çekilebliir.Ona göre önceden hazırlık yapılır....
      Pontus ,Kartaca ,Atina gibi elit piayadeleri olmayan milletler var, 5 birim sınırı varkende Roma 16-18 arası birm alıyor.O bu milletler fazla birm alcakki bir denge yakalyablisin.Bu miletlerde elit süvari kotası artablir yada at arabsı 1 değilde 2 olur gibi dengelemeler düşünebilriz.Gerçi kura sistemi olursa :d biraz ilginç olur.Roma 1 de random seçeniği vardı,Med2 de 4 aynı birmden alınca malyet artardı.Bu oyunun multi sistemi çok yavan ve geri....

1453 CagatayKhan schrieb:

1v1 turnuvası daha amçasal ve ispat amaçlı olablir ,fakat 2v2 turnuvalara daha bir eğlence işi bakılmalı .Bence her kişiye kurayla millet seçilsin, her kişi farklı millet olmak zorunda olsun.Her eşleşme öncesi muhtemel 3 maç için kura çekilebliir.Ona göre önceden hazırlık yapılır....
      Pontus ,Kartaca ,Atina gibi elit piayadeleri olmayan milletler var, 5 birim sınırı varkende Roma 16-18 arası birm alıyor.O bu milletler fazla birm alcakki bir denge yakalyablisin.Bu miletlerde elit süvari kotası artablir yada at arabsı 1 değilde 2 olur gibi dengelemeler düşünebilriz.Gerçi kura sistemi olursa :d biraz ilginç olur.Roma 1 de random seçeniği vardı,Med2 de 4 aynı birmden alınca malyet artardı.Bu oyunun multi sistemi çok yavan ve geri....
      Kesinlikle katılıyorum :thumbup:
      Kurayla millet seçilmesi çok saçma, insanları belli bir ülkeye zorlamak yanlış olur, bunun yerine ikinci söylediğin, yani her maçta farklı devlet alma zorunluluğu getirilirse daha mantıklı olur. Oyuncuyu ne tamamen aynı ülke üzerinde oynamaya alıştırmak ne de kurayla bir devlet vermek lazım, bunun yerine orta yol şöyle olabilir, oyuncu her ülkeyi toplam turnuvadaki maçları boyunca en fazla 2 kere alabilir, misal toplamda 5 tur olsun, 3er maçtan, bir oyuncu en fazla 15 maç yapabilir, finale kalması halinde, ortalama bir oyuncu ise 9-10 maç yapacaktır. Bu 10 maçta 2şerden farklı devlet alabilir.

Turcoman Bahadur schrieb:

Kurayla millet seçilmesi çok saçma, insanları belli bir ülkeye zorlamak yanlış olur, bunun yerine ikinci söylediğin, yani her maçta farklı devlet alma zorunluluğu getirilirse daha mantıklı olur. Oyuncuyu ne tamamen aynı ülke üzerinde oynamaya alıştırmak ne de kurayla bir devlet vermek lazım, bunun yerine orta yol şöyle olabilir, oyuncu her ülkeyi toplam turnuvadaki maçları boyunca en fazla 2 kere alabilir, misal toplamda 5 tur olsun, 3er maçtan, bir oyuncu en fazla 15 maç yapabilir, finale kalması halinde, ortalama bir oyuncu ise 9-10 maç yapacaktır. Bu 10 maçta 2şerden farklı devlet alabilir.

2v2 için söyledim ,saçma olduğunu düşünmüyorum.Eğlenceli ve zorlayıcı denileiblir.Her milletle oynayıp her alanda uzmanlaşma ,oyunu çok boyutlu oyanmak ,burda benim gibi yol alması gerekn arkdaşlar için eğlenceli olacaktır.Belki bu zorlamalar farklı taktikler yönellticek ve bunlar gelişim olarak dönecektir...
      Sizin dedinzi şekildede olabilirYAda her tur maçında 4 kişi var .Yazı tura atlılır kazanan takımdan(A takımıolsun) bir arkdaş istedi bir milleti seçer...Karşı takımdan (B takımından2 arkadaş 2 farkrlı millet seçer, A takımından son arkdaşda 4. oalrk milleitini seçer)Şuan sadce fikir ortay atıyorum.2v2 4 tane romanın oldu karşılaşmalr çok sıkıcı buldum...
      maçımzıı dün yapcaktık belirtilen saate karşı taraf eksikdi bir gün sonrasıan attık bugunde kimse olmadığındna benim olduğum takıma 3 puan yazıyorum

itirazı olan varsa söylesin

2. hafta eşleşmleri duyuruldu herkes rakibini kontrol etsin
      İSYANIM SANA DEĞİL BU ZALİM DÜZENE!!!

KÖYÜN İTLERİ BİRBİRİNE DÜŞMAN OLSADA KURDU GÖRÜNCE BİRLEŞİRLER

(UYGUR ATASÖZÜ)
      Merhaba

D takımındaki arkadaşlar 8 gün oldu bir cevap vermediler...
      Bu nasıl bir turnuva?
      Bakıyorum diğer eşleşen takımlardan da bir tık yok....

Turnuvayı düzenleyen arkadaşımız Tuğcan a ne diyeyim... mesele bu 2v2 turnuvasına giren
      arkadaşlarımızın maçları kabul etmesinden sonra ki bu maçlarını yapmamalarından kaynaklanan bir durum..
      Bu yapmanız gereken maçlarınızı neden yapmıyorsunuz?

Bizim rakibimiz D takımı 1 haftadır bize bir cevap bile yazmadı.. neden?
      Bizimle maç yapamayacaksanız söyleyin ki önümüzü tıkamayalım..
      Bu maç bu kadar zor mu? alt tarafı maç yapacağız...

teşekkür

Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von „MG“ ()

öncelikle herkese merhaba

Gördüğüm ve anladığım kadarıyla bu turnuva tutmadı.. Benim maçımdada oynıyamama sorunu oldu bir türlü toplanamadık diyeyim...

Bende bu hali görünce kimseye maçınızı yapın diye baskı yapmadım diretmedim. Kendimce bi karar aldım herkes maçlarını yapana kadar haftayı atmıyacam diye...

Hal böyle olunca ben uzun süredir aktif değilim bilgisayarı kullanmıyorum gibi birşey

istiyen arkadaşları bir sonraki haftayaq galip olarak yollıyabilirm... Eğer istersenizde PAZARTESİ günü son gün olsun duruma göre puanları dağıtırım sonraki hafta açıklanır

teşekkürler
      İSYANIM SANA DEĞİL BU ZALİM DÜZENE!!!

KÖYÜN İTLERİ BİRBİRİNE DÜŞMAN OLSADA KURDU GÖRÜNCE BİRLEŞİRLER

(UYGUR ATASÖZÜ)