Generalin Nefreti (Dh Turnuva)

Merhaba

Bu 20 birim kuralı ilk defa ortaya çıktı.
      Doğal olarak bu gibi yenilikler itici olabilir.
      Alışık olmadığımız bir durum olduğu için.
      Ama olmaz diye bir şey olmamalı.
      Bence farklı bir açıdan bakarsak hiç de fena değil.

Biz CA ya spam konusunda bir şey yapmadığı için kızıyorduk ve
      bu '' spama izin veriyorsan diğer birimleri neden tasarladın da yaptın? '' diye hayıflanmıştık.
      Çünkü bu düşük birimler hiç kullanılmıyor veya artık para kalırsa eğer dolgu maddesi gibi alınıyor.

Hal böyle olduğundan neden bu turnuvada bütün birimlerin kullanılmasına olanak veren bu kuralı
      uygulamıyoruz? Ayrıca bu durum iyi bir dengede getirecektir.

Oyuncu bu durumda alışıla gelmiş biçimde değil de daha farklı kullanacaktır. Belki daha yaratıcı taktiklerin
      ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Bir de mesela gerçek tarihte bütün Roma ordusu pretoryan olmadı veya
      Galya ordusu o en pahalı birliklerden kurulmadı.

Ben bu eleştirilerden sonra 20 birimli ordu kurulumlarını denedim ve aşağıda bir kaç örnek çıkardım.
      Hepsinde en pahalı birimleri kullanabildim ama belli sayıda oldu ve bence daha gerçekçi ve dengeli oldu.
      Farklı bir heyecan getireceğini düşünüyorum.
      Yoksa en iyi birliklerden 4 er tane al oyna, şimdi olduğu gibi bir farkı olmayacak.
      Sonuçta siz bilirsiniz...

teşekkür

Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von „MG“ ()

Turcoman Bahadur schrieb:

Çok fazla piyade olacak piyade spami olur bu seferde, atlı sınırı var, okcu sınırı var, 20 birim alınacak, mecbur piyade almak zorunda kalacağız. Önden rush yapıp arkasını ucuz mızraklarla koruyan kazanacak bence.

Merhaba Alican

Piyade spamı mı? 6 Süvari alınabiliyor... Okçu veya ciritci süvari de cabası... 6+3=9 süvari...
      Düşünce 20 birimde 10 tane süvari almak normal mi?... :)

teşekkür

Turcoman Bahadur schrieb:

6 süvari 14 piyade alan birine karşı 4 süvari 2 atlı okcu 4 okcu gerisi piyade alan birinin hiç şansı yok. Bu kurallar rush'ı teşvik ediyor. Ama kurallar bu denildiyse bu kurallarla da oynarız.

Merhaba Alican

O iş belli olmaz, at sahibine göre kişner.. ordu kuracak kişi yukarıdaki olasılıkları düşünür ona göre ordusunu kurar...
      Ama heyecanı bir başka olacak bunun...
      Evet her ortamda oynayabilmek ayrıcalıktır ve güzeldir. :thumbup:
      Görelim bakalım yeni yetenekleri...

teşekkür
      Aslinda alicanin dedigine katiliyorum bende. Fakat bakis acim biraz farkli, örnegin eger herkes ayni sayida birim alacaksa o zaman taraflarin birbirine süprizi kalmaz: Ha söyle yapilabilir ruslarin bir zamanlar ruslarin yaptigi gibi elitebirimlere cok ragbet olmamasi icin eliteleri 4-5- yada daha farkli degistirilebilir. Fakat eger herkes 20 birimalirsa o zaman adam adama mucadele olurki bununda süprizi olmaz. Sonucta adminin ayarliyacagi kurallar bunlar fakat herseyi göz önünde bulundurmasi lazim.
       photo woc7_zps1187c360.png
      Warriors of Crom ile 8 sene...

Merhaba Alper

Bu oyunda süpriz diye birşey yok ki... süprizi ancak, birliklerini kullanırken ve nerede, ne şekilde yoğunlaştıracağına bağlı olarak, olursa olur.
      Devamlı aynı olan kurallar da kurulan orduları ezberledik..
      Ha burada her çeşit birliği kullanma durumun var..koyduğum örnek ordular da gösterdim.... elit 4 tane de alabildiğin ordular da var.

Yani işin özeti şu; farklı bir tarz da oynayabilirmisiniz, oynayamazmısınız? Mesele bu ..
      Rusların ki bilinen çorbaya su katma gibi.. bu ise yeni bir yemek..tadına bakmak lazım.

Temeli sağlam bir yaklaşım ve yukarıda diğer mesajlarım da 20 birim kuralının inceliklerini kendimce açıkladım..
      Ayrıca merak ettim üşenmedim multi maçlara girdim ve gayet iyi de oynadım... 4 galibiyet, 2 yenilgi aldım.. hatta bir tanesini kıl payı verdim..
      siteye de 1 tane replay koydum ..meraklısı baksın diye..

İşin komiği bu kuralı bulanlar Tuğcan ın ekibi ama savunması bana kaldı.. :) ama olsun, değer; çünkü alışılmışın dışında ve hareket getirecek bir yaklaşım getirmişler. :rolleyes:
      Sonuçta siteyi canlandırmak için bir şeyler düşünüp yapmaya çalışmışlar... eksik olmasınlar.. zaten CA yaptı, yapacağını...
      Her neyse, ben yokum bu turnuvada siz yine eski yoldan gidebilirisiniz de veya bu yeni kurallarla da oynayabilirisniz.
      Katılan arkadaşlara tekrar iyi maçlar ve eğlenceler dilerim... :thumbup:

teşekkür
      OLUŞAN BİR SIKINTIDNA DOLAYI MAÇ SÜRELERİ 20 DAKİKADIR BİLGİNİZE SUNARIM...

SADECE YAZMAYI UNUTTUM SÜREYİ SINIRSIZ YAPILIP KULLANILACAĞINI DÜŞÜNEMEDİM MAĞDUR OLAN ARKADAŞLARDAN ÖZÜR DİLERİM
      İSYANIM SANA DEĞİL BU ZALİM DÜZENE!!!

KÖYÜN İTLERİ BİRBİRİNE DÜŞMAN OLSADA KURDU GÖRÜNCE BİRLEŞİRLER

(UYGUR ATASÖZÜ)