Roma Rush Savaşlari;

      videoları seyertteim bu biraz rush kelimesinden uzak. disiplinli ve düzen cok güzel ama rakibin saldırmasını bekler bir posisyonda oldugundan ona rush denebilir mi.
      birde tavsiyem triari mızraklılarında ( diger mızraklılarda da var ) kare formasyonu var evet cok asker kesemezler ama cok sağlam dayanırlar onları yem olarak koyar ortaya düşman gelmeden eger kare formasyonuna basabilirisen uzun süre ona her acıdan saldıranları oyalar. Tam emn değilim test yapcagım o knuda pikelerin phalakslarına karsıda aynı direnci gösteriyorlar bunun yanında testudo mudur nedir kalkan duvarı nda potansyellernin gösteren tabloya göre mükemmel oldugunu söylesede cok acınası durumdadır. sadece oyun icindeki terübelerimden kaynakl olarak o formasyona 2 birim bir birine dalmıs ve iç ice geçmiş iken basman onun dısında eger yakında seyredersen 5-6 asker dövüşür digerleri arkada bekler hiç bir şey yapmaz artıseninle dövüsene birim geri cekildiginde o 5-6 asker takip eder ama digerleri yerinde bekler hiç bir müdahale yapmaz sana savası o diger askerlin savasa giremediginden dolayı kaybettirir.
      birde hala anlamadıgım kırbac olayı var bence hiç basmayın cünkü bir artısından daha fazla eksisi var cok kısa süre saana kücük saldırı bonusu filan verir ama o gittiginde direk yorgun olursun ve askerlerin cok rahat kesilir (belki savasın sonun dogru yapılabilir )