Rome2 de multi ...

Rome2 de multi ...

Merhaba

Rome2 nin ana yapısı NTW de olduğu gibi...
      Geriye döndük... Avatar sistemi herhalde Arena da olacak.
      Bazı gariplikler yaşadık...
      - mm de 2v2 veya 3v3 yaptığımızda bizim takımdaki arkadaşları karşıya veriyor..
      sizlerinde başına geldimi?
      NTW deki gibi harita seçip 2v2 veya 3v3 için adam bekleyecez herhalde..
      şimdilik bu kadar..sonra yine değerlendiririz...

teşekkür
      Oyunda 2-3 büyük hata var, 1.si 2v2lerde rakipleri karıştırıyor, ama çabucak rakip buluyor bu sebeple pek de dert değil, yamayla halledilecektir umarım, 2.si ise birim kartlarının olduğu yer 15-16 birimden fazla alınca 2 katlı hale geliyor ve savaş alanını çok kapatıyor buna da bir çözüm bulunması lazım.

Onun dışında oyun fena değil, mızraklı birimler sanki lejyonerlerden iyi gibiler, süvariler kötü ancak o baskın süvarileri diye geçen birimler fena değil. Özellikle ucuz olanlarını upgradeleyip düşmanın zayıf olduğu yerlerde arkadan sokmak işe yarıyor, okcular pek iyi değil ancak karşıdaki ordu süvarisiz kaldığı zaman etkili oluyorlar, alevli atışların etkisi iyi.

Birimler biraz karışıyor ancak zamanla ayırt ederiz sanırım, onun dışında oyun içinde herhangi bir lag vs.. yok 1v1 ve 2v2lerde, oyun sade ve akıcı...

Atlı okcu sınırı yok, ama atlı okcular pek etkili değiller, yine de 20 tane atlı okcu alan elemanlar gelecektir, bunlara karşı 20 dk sınırı iyi olmuş, 20 dk sonra oyun berabere bitiyor.

Genel olarak oyun kötü değil. İyi noktaları var, zamanla alışacağız.

Turcoman Bahadur schrieb:

Oyunda 2-3 büyük hata var, 1.si 2v2lerde rakipleri karıştırıyor, ama çabucak rakip buluyor bu sebeple pek de dert değil, yamayla halledilecektir umarım, 2.si ise birim kartlarının olduğu yer 15-16 birimden fazla alınca 2 katlı hale geliyor ve savaş alanını çok kapatıyor buna da bir çözüm bulunması lazım.

Onun dışında oyun fena değil, mızraklı birimler sanki lejyonerlerden iyi gibiler, süvariler kötü ancak o baskın süvarileri diye geçen birimler fena değil. Özellikle ucuz olanlarını upgradeleyip düşmanın zayıf olduğu yerlerde arkadan sokmak işe yarıyor, okcular pek iyi değil ancak karşıdaki ordu süvarisiz kaldığı zaman etkili oluyorlar, alevli atışların etkisi iyi.

Birimler biraz karışıyor ancak zamanla ayırt ederiz sanırım, onun dışında oyun içinde herhangi bir lag vs.. yok 1v1 ve 2v2lerde, oyun sade ve akıcı...

Atlı okcu sınırı yok, ama atlı okcular pek etkili değiller, yine de 20 tane atlı okcu alan elemanlar gelecektir, bunlara karşı 20 dk sınırı iyi olmuş, 20 dk sonra oyun berabere bitiyor.

Genel olarak oyun kötü değil. İyi noktaları var, zamanla alışacağız.

20 dakika sınırı normal oyunda da geçerli mi bilmem ancak 2v2de bir maçı tam kazanıyorken karşımıza direk draw yazısı geldi ki bu senin dediğin olaydan dolayıysa bu kötü bir şey.
      Saying that I'm BAD, Doesn't make you GOOD.
      RPG sistemi olsaydı Shogun 2'de ki gibi güzel olurdu. Shogun 2 oynayamadım. Ama bu özellik hem multiye farklılık katacağı için daha uzun ömürlü olurdu.

İzlediğim ve oynadığım çoğu oyunda Sparta var. Ve genelde +10 mızrak piyade. Royal Spartan'lara önden ve arkadan 2 süvari ile hücum edince, iki süvarinizde eriyor. Benim denememde 20 spartalı öldü, kalan 100 kişi 120 kişilik süvari ekibini eritti.

Okçuların menzili cirit atan birimler kadar? :pillepalle:

Turcoman Bahadur schrieb:

40 Birim olduğunda 2. bir ekran takmak gerekecek.
      Yıl olmuş 2013 hala Total War oynayanlar var...
      Merhaba

Evet anlaşıldı ki multiplayer in yeri yada başka bir deyişle alemi Arena olacak.
      TW oyunları çıkardıkça, multinin adresi Arena olacak.
      İsteyen istediği oyunu multi olarak Arena da oynayabilecek.
      Ligler filan da Arena da olur doğal olarak..
      Shogun2, Rome2 ve daha sonra Medival vs... Arena da böyle gidecek...
      Single oynamak isteyenler de burada kalacak...
      Avatar sistemini de herhalde Ocak ayından sonra Arena da görecez...

teşekkür
      Evet arkadaslar, heyecanla bekledigimiz oyunda adeta hüsrana ugradik. Ben multiyi cok farkli bekledim. Avatar sistemi basariliydi fakat bunu devrim özellikli bir sistemle degistireceklerini söylüyordular. Eger devrim buysa ( agzimi bozacam ama terbiyem elvermiyor) . Oyunda cok ama cok bug var, BUnlari telafi ederlerse belki bir nebze daha pozitif düsünürüz. Umarim yamalar yoldadir.
       photo woc7_zps1187c360.png
      Warriors of Crom ile 8 sene...

Arenada devrim felan yok Adam akıllı olarak oynadıgımız son total war oyunu rome 2 dir çünkü arena free to play olacakmış ve avatar sisteminide içine koyarsan avatarına zırh mı giydirmek istiyorsun yatır 5 dolar skill mi vercen 5 dolar daha yolla böyle böyle milletin parasını bedava oyun oynatıyoruz diye çalacaklar
      sizleri bilmem ama benim icin rome multi bir hayal kırıklıgı
      savasları cat pat güm ile bitiyor ( eger yakından bakınca askerlerin hareketleri saglam bir bug oldugunu göreceksiniz )
      birimlerin cok karışık olmaları kendimize özgü renklerin olmaması savas alanında mal gibi kalmamız...
      avatar sistemi zaten olmıycak idi söylemişlerdi ama veteran olmaması kartların olmaması ligin olmaması ....
      gemi savası kale savası match maden yapılamıyor...
      co op u ilerleyen aylarda 2 kişiden fazlaya cıkaracak lar idi belki o farklı fanteziler yaşatır bize...

herşey arenda diyoruz ama ben areana dan umutlu değilim. birlikte oynadıgın adamlar bizi direk oyundan sogutacaklar adım gibi eminim. çünkü bu oyun strateji fps oyunları gibi değil acemilerle bile oynasan senin yaptıkların oyunu cıkartır ama burada cook zor . anca biz birbirimize bakıp giriyorsan oyna bende giriyorum modunda olacağız...

Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von „El Cid“ ()

Merhaba

Enseyi karartmayayım diyorum ama dediklerinize katılıyorum.. Hatta dün gece klandaki arkadaşlarla
      aramızda 3v3 ve 4v4 talimler yaptık.. Ortalık salı pazarına döndü .... renkler aynı olduğu için bir curcuna gitti..
      Tabi hem küfür hamde gülerek buna alışmaya çalıştık..Yaşadığımız hayalkırıklığı malumunuzdur.

İşin iyi tarflarını bulmak için kendimizi yırttık...Eh tabi ne gördük dersek bunları gördük ve alışmak için büyük gayret sarfedildi..
      Yalnız birliklerin idaresi hoşuma gitti, kolaylaşmış mı ne...onun dışında yukarda bahsetmiştim,
      2v2 ve 3v3 multiyede girdik, her ne kadar bizleri farklı takımlara atsa da, bir arada olabilmek için
      inatla tekrar, tekrar oyun arattık..denk geldiğimiz de ancak oynadık.. 8| X( :S 8o ifadelerimiz buna yakındı hani...

Savaş bir anda da bitebilir süresi kadar uzayıp berabere de kalınabilir.. artık orası bir bilmece..
      Ne yapacağız bilemiyoruz... ama yine de olumlu düşünüp oynamaya çalışıyoruz..bu saatten sonra ne yapılır ki...
      Umut ederim ki ek mi gelir, yama mı gelir ne gelirse gelsin başta mm de takımı dağıtma ve savaş alanın da
      şu renklerin karmaşası bitsin dilerim.

Ben bu hengameden uzaklaşmak için bir ara single oynadım... hiç olmazsa o hoşuma gitti...
      Hikayesi güzel ayrıca Türkçe olması benim gibiler için çok iyi olmuş, oyunu anlıyorsun ve ısınıyorsun.

Artık çok yakında DH olarak aramızda da talimlere başlarız, artık olduğu kadar savaşır eğleniriz.. :)

teşekkür

NOT: Multide sıralamaya baktım dün gece sıralamada 1. olan veya onun altındakiler yememişler, içmemişler herhelde makina başında çadır kurmuş
      40, 50, 60 maç yapmış... yani pes... şapka çıkarıp kenara çekilirim buyurun... :D
      Merhaba Alper

Evet birde o tür şeyler var..
      Ülkelerin birlikleri arasında da bir dengesizlik var..
      Maaşallah Roma sanki oyundaki torpilli millet ...
      Şu ülkelerin birlikleri için de ayrı bir konu açalım da fikirlerimizi paylaşalım..
      Millet başladı Roma da lejyon spamı yapmaya.. :D gerçi doğal olarak mecburen ben de yapıyorum..
      Daha bunun gibi garip ordular da çıkıyor..herkes bir yol bulma arayışın da.. tabi doğal karşılamak lazım bir yerde.

teşekkür