Rome Total War Tekli ve Çoklu Oyunculu Oyunlardan Görüntüler

Rome Total War Tekli ve Çoklu Oyunculu Oyunlardan Görüntüler

Rome 2 için son 1 gün. Bu süre zarfında , daha önceden denediğim bir taktiği deneyeceğim. Brutii ailesi ile , diğer ailelerden önce davranıp Sicilya ve Korsika adasına ''Rush'' yapacağım. Ardından Galya'ya gelirimin 1/3 kısmını vererek Dalmaçya 'dan ilerleyeceğim kuzeybatı tarafına. 2 seçeneğim olacak. Kuşatma tamamlanana kadar senato görevlerini yapmadığım için ya ''Hostile'' ilan edileceğim ve ya popilerliğim yeterli olursa müttefikliği ben bozacağım. Hard/Hard v1.5

Legatus Victor Amilious ve Lejyonları Sicilya'da ilerliyor.

Yıl olmuş 2013 hala Total War oynayanlar var...
      '' Rush'' denemesi bir yere kadar başarılı oldu. Neredeyse 25.000 denarii yardım gören Galya, Bretonlar tarafından haritadan silindiler. Julia için yeni maşam Suebi. Şu ana kadar 20.000 denarii ve stratejik harita desteğinde bulundum. Yalnız Julia baharda açan papatya gibi birden ve hızlı bir şekilde gelişti. Öyle ki 5 şehir ile 5 tam ordu toplayarak tüm ekonomik kanunları alt-üst ettiler. Şuan ki mevcut hazinelerinde birde 40.000 denarii var !?! (Hack)

Senato ile aram ne arttı ne azaldı son 10 dönemde. Tüm şehirlere tarla ve market yapmaktan 1-2 şehir hariç hiç bir yerde Hastati üzeri birlik üretemiyorum. Ordumun %65'i Hastati %25 Equites %5 Principes %5 diğer... En kalabalık ordu ve geniş araziye sahibim. Senatodan tık yok :(

Syracuse ve Lilybaeum şehirlerini aldıktan sonra Scipio ve generalleri boş durmadı ve Afrika'ya dadandı. Kartaca şehrinin eline geçmesine izin veremezdim ve Thapsusta ki karışıklıklardan yararlanıp hızlıca Kartaca'yı ele geçirdim Sicilya ve Batı İtalya da kurulan bir ordu ile. Caralis şehrine yetişemedim. :(

Tüm Yunan yarımadasını ve Makedonya topraklarını ele geçirdim. Trakyalı kabileler ile olan müttefikliğim ancak Makedon kralının kellesinin surlarda sallandığı güne dek sürdü. Büyüyen bir devlete savaşsız bir gün bile bahşetmiyorlar...Bu arada veba tüm Selanik ve çevresini sardı. Heir Legatus Markus Victor Amilious the Slayer ve adamları sonu gelmez veba ile çok yara aldılar. Alçak Trakyalı süvariler, Victor'un cesedini çiğnediğinde , ;( tüm Equitesler son güçleri ile Bylazora da kıstırdıkları Trakyalı kıralın leşini yere serene kadar at sürdüler. Yeni çocuk kral çok fazla dayanamayacak.

Devletin güncel ekonomik durumu. 20.000 gelirin hala 5.000 kısmını Alman dostlarımıza verdiğimiz halde yenilgi almakta ısrar ediyorlar. Doğal olarak genişleyen Suebi, ısrarla ordularını kuzeyde tutuyor. Ben ise senatonun dikkatini çekebilmek için elimde ki Eski Muhafızların Altışar Maniple'den oluşan 4. Lejyon Konstantiniye'ye , 5. lejyon ise Trakyalıların başkentine doğru gönderildi.

( Tabi ki 1 maniple ortalama 120 askerden oluşur fakat benim oyunda ki birimlerim 40 kişi. Ayrıca farkındayım, 1 lejyon genelde 30 Manipleden oluşur ancak biraz hava katmak için 6 tane manipleden de oluşturulabilir. :closed: :) )
      Yıl olmuş 2013 hala Total War oynayanlar var...