Sticky Divaniharp Rome 2 dönemi Multiplayer Politikası

Divaniharp Rome 2 dönemi Multiplayer Politikası

Divaniharp Üyeleri için öneri niteliğinde bir yazıdır.

Biz Türkiye'nin ilk ve tek Multiplayer yurdu olan Divaniharp tuğu altında toplanmış Türk Multiplayer Total War oyuncuları farklı boylar (clanlar) için savaşsak da aynı ailenin üyeleriyiz, Burada farklı klanlar ve klansız oyuncular var. Hepimizin ortak noktası ise Divaniharp'te birleşip ok atıyor, kılıç sallıyor, at sürüyor olmamızdır. Aramıza yeni katılıp öğrenmek isteyenlere ok atmayı, kılıç tutmayı öğrettik, Rome 2 Total War ile de öğreteceğiz. Oyunun Türkiye'de çokça satılacağını biliyoruz, bir çok yeni Multiplayer oyuncusu da Divaniharp'e ok atmayı, kılıç tutmayı, ata binmeyi öğrenmeye gelecektir. Site olarak amacımız aramıza yetenekli Türk oyuncuları aramıza katarak daha çok Multiplayer oyuncusu sayısına ulaşıp hem daha çok bilgi-taktik paylaşımında bulunmak hem de daha çok oyuncunun katılacağı turnuvalar ve talimler ile oyundan daha çok keyif almaktır.

Oyun içindeki clan sisteminde site olarak ortak clanda toplanıp toplanmayacağımız daha belli değil, sanırım buna site içerisindeki 3 büyük klanın (WoC, 1453, LofA) liderleri ortak bir karar verecektir. Ancak Divaniharp dışındaki oluşumlar için sitemizin uygulayacağı bir tutum olacaktır.

Biz Türkiye'nin en iyi Total War oyuncularının Divaniharpte olduğunu iddia ediyoruz. İtiraz edenler için meydan ortadadır. İsteyen bizle maç edip yenerek bizden iyi olduğunu kanıtlayabilir. Meydan okuması yeterlidir. Shogun 2'deki istatistiklerle de görüldüğü üzere Türkiye'de oyunu oynayan en iyi oyuncular Divaniharp bünyesindedir. Ancak başka Türk Total War topluluklarında da Multiplayer bölümlerinde oyunu öğrenmeye, oynamaya hevesli arkadaşlarımız vardır. Bunun beraber diğer topluluklarda baş gösterecek ve başka boylar (clanlar) altında savaşacak askerler olacaktır. Divaniharp Türkiye'nin ilk olduğu gibi tek Multiplayer arenası olduğunu iddia etmektedir, bu nedenle Rome 2 döneminde Divaniharp üyelerinin elinden geldiğince bu oyuncularla maç edip, yenerek, gerekirse eze eze yenerek, itiraz ettiğinde Replayı, Screenshotu önüne koyarak en iyi olduğumuz iddiasını perçinlememiz gereklidir.

Rome 2 Total War'daki Multiplayer sistemini daha tam olarak bilmiyoruz, Clan sistemi olacak mı olmayacak mı bu net değil. Ancak eğer clan sistemi olacaksa gerekirse Divaniharp bünyesi dışındaki Türk Total War clanları ve oyuncularıyla clan savaşları yapılabilir, bu oluşumlar yenilgiye uğratılarak aralarından iyi ve yetenekli oyuncular Divaniharp'te toplanabilir. Zira "El yumruğu yemeyen kendi yumruğunu bey yumruğu sanır". Böylece daha büyük bir topluluğa ulaşabilir, daha çok oyuncuyla daha kalabalık talimler, turnuvalar yapabiliriz.

Sonuç olarak üyelerimiz Divaniharp dışındaki Türk oyuncularını bünyemize katmak için yabancılarla olduğu kadar Türk üyelerle de savaşsınlar, Bilge Kağan'ın dediği gibi başlıya baş eğdirsinler, dizliye diz çöktürsünler. Aralarından yetenekli olanlarını topluluğumuza çağırıp daha çok oyuncuya ulaşmamızı sağlasınlar.
      Estağfurullah, gaz vermek haddimiz değil. Ancak Rome 2'de çok sayıda Türk oyuncusu olacak, umarım clan sistemi de olacaktır, Divaniharp'in alanında hak iddia edenlerle savaşmak, çoğumuzun aramıza katılış öyküsü gibi tavsiye yoluyla siteye ve site bünyesindeki clanlara üye kazandırmak bizim görevimiz.
      Evet arkadaslar ben derimki hatta hepimiz steam nicklerimizin sonuna dh ekliyelim :) ben ekliyorum örnek: woc_alpertunga-dh . Bu arada alicanin dedigi gibi eger meydan okunursa rakibi ezmeye calisin, ha insanlik hali o an neler olacagi belli olmaz yenilirseniz taliminiz iicn sitenin en iyi 4 oyuncusuyla bizzat sizin icin talim programi düzenler ve en kisa zamanda fit olmanizi saglar ve o kisiyle yenidenmac yapmaniz icin elimizden geleniyaparim. Site disinda belki woc yiz 1453üc lofayiz eofe yiz ama site icinde bizler divani harbiz.

Not: MP birikim yada replay vesaire lütfen site disina cikmasin. Yani tek paylasim alani olarak bura kullanilsin. Bu bir ricadir***
       photo woc7_zps1187c360.png
      Warriors of Crom ile 8 sene...

Alpertunga wrote:

Evet arkadaslar ben derimki hatta hepimiz steam nicklerimizin sonuna dh ekliyelim :) ben ekliyorum örnek: woc_alpertunga-dh . Bu arada alicanin dedigi gibi eger meydan okunursa rakibi ezmeye calisin, ha insanlik hali o an neler olacagi belli olmaz yenilirseniz taliminiz iicn sitenin en iyi 4 oyuncusuyla bizzat sizin icin talim programi düzenler ve en kisa zamanda fit olmanizi saglar ve o kisiyle yenidenmac yapmaniz icin elimizden geleniyaparim. Site disinda belki woc yiz 1453üc lofayiz eofe yiz ama site icinde bizler divani harbiz.

Not: MP birikim yada replay vesaire lütfen site disina cikmasin. Yani tek paylasim alani olarak bura kullanilsin. Bu bir ricadır'
      Tamamen katılıyorum Alper Abi bize meydan okuyanlara günlerini göstermeliyiz :pump:
      iyi kötü çoğu fikrnizie katlıdım ma buna karşılık benimde bi önerim olacak sitenin elden geçmesi gibi site çok karışık yeri geliyor aradığımı bulamıyorum... bu olay buraya çektiğimiz üyelerin siteden uzaklaşmasına bile sebeb oluyor
      çektiklermizi bırakın yeri geliyor ben bile bişe aramaya üşeniyorum benim önerim .. öncelikle twt tarzı bir anasayfa oluşturmak ve forumuda daha düzgün göze hoş gelecek şekilde toparlamaktır.. bu şekilde sadece mp sitesi olmaktan çıkıp genel bi tw fan sitesi olabilirz
      İSYANIM SANA DEĞİL BU ZALİM DÜZENE!!!

KÖYÜN İTLERİ BİRBİRİNE DÜŞMAN OLSADA KURDU GÖRÜNCE BİRLEŞİRLER

(UYGUR ATASÖZÜ)
      BİRLEŞME: Hali hazırda Turan mevcut. Yeni bi oluşuma o kadar adamı taşımam mümkün değil. Turan ' ın steam sayfasını ve üyelerini kullanalım. Grubun adı ve bayrağını Alper abi ile Mehmet abi istedikleri gibi değiştirebilir yada mevcut olan kalabilir. O onlara kalmış artık.
      SİTE: Sitenin elden geçmesi lazımda örnek verdiğin site süper :P Site ile ilgili öneri yerine uygulamaya geçmek daha uygun bence. Site çok karışık düzensiz evet ama yaz tatilindeyiz. Özellikle çalışmayan, evde oturan öğrenci arkadaşlar Alper abi'ye yardımcı olsa. Yükünü hafifletse...

iFQ_23 wrote:

BİRLEŞME: Hali hazırda Turan mevcut. Yeni bi oluşuma o kadar adamı taşımam mümkün değil. Turan ' ın steam sayfasını ve üyelerini kullanalım. Grubun adı ve bayrağını Alper abi ile Mehmet abi istedikleri gibi değiştirebilir yada mevcut olan kalabilir. O onlara kalmış artık.
      SİTE: Sitenin elden geçmesi lazımda örnek verdiğin site süper :P Site ile ilgili öneri yerine uygulamaya geçmek daha uygun bence. Site çok karışık düzensiz evet ama yaz tatilindeyiz. Özellikle çalışmayan, evde oturan öğrenci arkadaşlar Alper abi'ye yardımcı olsa. Yükünü hafifletse...
      Ben Alper Abi'ye yardımcı olabilirim site düzenleme konusunda tecrübem var.Tabi Alper Abi isterse :)
      Enes wbb3 ile ne kadar tecruben var bilmiyorum ama bazi site gerisi kodlari sana verebilmem icin site icinde yenisin sitenin ikinci admini egemene dahi o kodlari tam 2 sene sonra vermeye basladim :) . Fakat arayüz icin fikirlerin varsa dinleyebiliriz.
       photo woc7_zps1187c360.png
      Warriors of Crom ile 8 sene...