Rome 2 Steam Gift İndirimli fiyat

Rome 2 Steam Gift İndirimli fiyat

Merhabalar,

Rome 2'yi şu ana kadar sipariş vermemiş olanlar, güvenilir bir rus arkadaş oyunu ucuza gift ediyor. Sayı arttıkça fiyat düşecektir ama şu an 35 dolar civarında. İsteyenler bana steamden veya bu konu üzerinden ulaşsınlar. Oyun normal steam versiyonu, herhangi bir fark yok, üstüne greek dlc'si de geliyor, ayrıca steamden alanlar ayın 1'i veya 2'si gibi preload yapacaklar, yani ayın 1'in veya 2si gibi oyunu download etmeye başlayacaklar, 3 Eylül saat 00.00 gibi oyuna girebilecekler.

Ödemeyi yaptığınız anda oyun gift olarak hesabınıza gelecek, bu sebepten misal playstore'da veya diğer key satan sitelerde olduğu gibi key beklememize gerek kalmayacak, direk olarak hesabımızda steamden satın almış gibi gelecek oyun. Yani aslında oyunun steam versiyonu bize 34-35 dolara gelmiş olacak, bu fiyat 5-6 arkadaş toplarsak geçerli olur, şu ana kadar 3-4 arkadaş olur verdi, eğer sayıyı toparlarsak 34 dolara steam versiyon oyun + DLC beklemeden hesabımıza gelecek.

Link

Burada preload onaylanmış ben bu şekilde almayı düşünüyorum 34-35 dolar, 70 lira yapıyor, aralda da 66 lira, arada çok fark yok, üstelik ilk saatlerden itibaren oyuna başlayacağız.
      Abi az önce geldi arkadaşın hesabına, kütüphanesinde normal steamden alınmış gibi duruyor, steamden 60 dolar almakla arasında bir fark yok, aradaki fiyat farkının sebebi rusya'da oyunların ucuz olması, steam de rusya'da oyun satarken aynı indirimi yapıyor. Oyunda region lock vs.. yok birebir aynı oyun türkiye'de ya da rusya'da. Arkadaş şimdi Steamin downloadı açmasını bekliyor, büyük ihtimalle 2 gün önce download başlar, oyun çıktığı an hemen gireceğiz bu şekilde böyle steamden alanlar olarak. Senin için zaten download 2 saat bile sürmez :)

Bu arada konuları karıştırdım, mesajları taşıyorum doğru konuya :)
      özel bir soru
      totalwar sitesinde yayınlanan bir link
      ben ingilizceden anlamam anlattıklarınlamı alaklıdır

wiki.totalwar.com/w/Total_War_ROME_II:_Regional_Restrictions

REGIONAL RESTRICTIONS ON GAME ACTIVATION

Physical copies and digital keys for ROME II purchased in these territories will only work within these territories:

• China, Taiwan, & Hong Kong
      • Thailand, Laos, Cambodia, Vietnam, & Myanmar
      • Russia + CIS
      • India
      • Turkey

Also, copies purchased elsewhere in the world outside of those regions listed, will not work within those regions.

For example, if you are in India you must purchase your copy of ROME II from a retailer located in India. Please check with your retailer if you have any questions.

This affects only those regions listed.

El Cid wrote:

özel bir soru
      totalwar sitesinde yayınlanan bir link
      ben ingilizceden anlamam anlattıklarınlamı alaklıdır

wiki.totalwar.com/w/Total_War_ROME_II:_Regional_Restrictions

REGIONAL RESTRICTIONS ON GAME ACTIVATION

Physical copies and digital keys for ROME II purchased in these territories will only work within these territories:

• China, Taiwan, & Hong Kong
      • Thailand, Laos, Cambodia, Vietnam, & Myanmar
      • Russia + CIS
      • India
      • Turkey

Also, copies purchased elsewhere in the world outside of those regions listed, will not work within those regions.

For example, if you are in India you must purchase your copy of ROME II from a retailer located in India. Please check with your retailer if you have any questions.

This affects only those regions listed.

Konuya biraz açıklık getirelim.

Oyunlar 3 şekilde piyasaya çıkıyor,

1- Physical copy = Kutulu oyunlar (Türkiye için örnek, Aral, Vatanbilgisayar etc. Dünya için örnek Amazon)
      2- Digital keys = Sadece key satışı (Türkiye için örnek TTNET Playstore sadece key satıyor, dünyada bir çok yer var, rusya'da da öyle)
      3- Digital copy = Steam versiyonu

Şimdi örneklerle açıklayalım. Yukarda belirtildiği üzere,

1- Kutulu oyun için:
      Rome TW'da kutulu oyunlarda ve Key satan yerlerde misal playstore REGION LOCK olacak, yani Türkiye'den kutulu oyun alan biri, oyunu steamine kaydetti diyelim, 6 ay sonra yurtdışına gitti, steam hesabından bu oyunu oynayamayacak. Çünkü oyunun kutulu versiyonu REGION LOCK'lu. Yani sadece Türkiye'de oynanabilir.

2- Digital key:
      TTnet playstore'dan oyunu aldınız, Yurtdışında oyunu oynayamıyorsunuz. Çünkü region lock var.

3- Steamden oyunu aldınız. Steam'de region lock yok, dünyanın her yerinde oynayabilirsiniz. Çünkü steam'de region lock yok.

Bizim oyunu alış şeklimiz STEAM üzerinden, yani region lock YOK, dolayısıyla bir problem yok.

Aradaki farkı açıklamak için Steam Versiyonu Region Lock'lu olan oyunlarıyla beraber gösterelim:
      imgur.com/a/dATm3#9jXUcag

Yukardaki resme göz atalım, Rome 2 ve Borderlands 2 oyunlarının kıyaslaması, resmin altındaki küçük resim kısmından veya resmin sağına tıklayarak diğer resme geçebilirsiniz. Borderlands 2'de Steam versiyonunda Region Lock var, örneğin Rusya'da steamden aldığınız oyunu Rusya dışında oynayamazsınız. Veya birisi Borderlands 2 oyununu biri Rusya'dan alıp bana hediye gönderdi, ben o oyunu oynayamam. Ancak Rome 2'de böyle bir şey yok, çünkü steam versiyonunda region lock YOK. İnanmayan store.steampowered.com/?cc=ru
      adresine gidebilir, burası steamin rus versiyonu, steam rus versiyonunun STORE kısmından borderlands 2 oyununu seçtiğinizde

Notice: Purchases made in Russia are only playable in Russia, Armenia, Azerbaijan, Belarus, Georgia, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Moldova, Tajikistan, Turkmenistan, Uzbekistan, Ukraine, Latvia, Lithuania and Estonia

yazısı karşınıza çıkıyor. Bu demek ki Borderlands'ın steam versiyonu Region Lock'lu.

Şimdi aynı rus steam store'undan store.steampowered.com/?cc=ru Rome 2'ye bakalım, herhangi bir uyarı yok. Bu da demek ki oyunun sadece kutulu ve key versiyonları Region Lock'lu. Steamden alıp tüm dünyada oynayabilir veya arkadaşlarınıza GIFT edebilirsiniz ki bizim yöntemimiz bu.

Aşağıdaki adreste rus keyi satan yer var,
      translate.google.com.tr/transl…6searchstr%3Drome&act=url

İngilizcesi olan arkadaşlarımız okuyabilir, Key versiyonlarda Region Lock var. Dolayısıyla rusya'dan alınan keyler burada oynanamaz. Ancak bizim yöntemimiz STEAM versiyonunun gift edilmesi, biz key ile uğraşmıyoruz, zaten satan adam şu ana kadar 30 rome 2 kopyası satmış, Hepsi de gift şeklinde. Dolayısıyla tekrar söyleyeyim, oyunun kutulu ve digital key versiyonunda region lock VAR, steam versiyonunda yani bizim aldığımız şekilde, region lock YOK. Yani bu şekilde almak güvenlidir vesselam.
      alican fazla güvenme derim
      ben cd key işiyle uğraşırken 3-5 kişiye black ops 2 satmıştım bu yöntemle region lock yok gibi gözüküyordu ama adamlar oyun çıktığında oynayamadılar bende paralarını geri vermek zorunda kalmıştım ben steamden paramı da alamamıştım
      o yüzden yazıyorum sabahtan beri oyun uçarsa neden uçtu demeyin diye ama mesajlarım silinip duruyor
      gel bize bazı bazı
      valla alican iyiniyetli bir çalışma yapmaya çalışmış ama benim gözüm kesmedi ne olur ne olmaz diye normal şekilde aldım ama bu benim fikrim eğer alican bu konuda yorum yapıyorsa yüzde yüz olmasa bile yüzde doksan bilerek yorum yapıyordur ama o yüzde on bile benim için risk , ama kazanç sağlama olanağına göre alınabilir bir risk kişiden kişiye göre.