Roma 2 icin dlc ler simidden havada ucusmaya basladi

Roma 2 icin dlc ler simidden havada ucusmaya basladi

CA Rome 2 icin dlc kesesinin agzini acmis bizede simdi sira sizde diyor :D

Greek States culture packi hepimiz biliyoruz. Bughünki aciklamada ise Nomadic Tribes Culture Pack gelecegini acikladi . Bu paket Iskitleri, roxolanlari ( sarmat kavmi) ve Massagetea (iran kavmi) lari icerecek.
      Yani Ca diyorki "" beyler pamuk eller ceplere"" :)
       photo woc7_zps1187c360.png
      Warriors of Crom ile 8 sene...

Abi Roxolanlarda irani bir kavimdir, tıpkı Massagerea gibi. bunlar Türklerden önce kuzey karadenizi tutan göçebe Iranlılardı. zamanla eridiler ama Alanlar ve Sarmatlar uzun süre Hun ordusunda görev almışlardı.
      Bu bizim için büyük bir korku kaynağı idi. Doğudaki lejyonlarımız için Sasani Krallığı o kadar ürkütücüydü ki çok azı onlarla savaşmak istiyor geri kalanlar ise savaşma konusunda tamamen isteksiz davranıyordu..
      Bu arada kimse bahsettimi bilmiyorum Seleucid free DLC olacak.
      Bu bizim için büyük bir korku kaynağı idi. Doğudaki lejyonlarımız için Sasani Krallığı o kadar ürkütücüydü ki çok azı onlarla savaşmak istiyor geri kalanlar ise savaşma konusunda tamamen isteksiz davranıyordu..
      Seni tanımıyorum. amacın tartışma çıkartmak mı bilmiyorum. çünkü bir kere daha bir sözümden tartışma çıkartmıştın. bu yüzden kaynak ekliyorum;

^ Karasulas, Antony. Mounted Archers Of The Steppe 600 BC-AD 1300 (Elite). Osprey Publishing, 2004, ISBN 184176809, p. 7.
      ^ Wilcox, Peter. Rome's Enemies: Parthians and Sassanids. Osprey Publishing, 1986, ISBN 0-85045-688-6, p. 9.
      ^ Gershevitch, Ilya. The Cambridge History of Iran (Volume II). Cambridge University Press, 1985, ISBN 0-521-20091-1, p. 48.
      ^ Grousset, René. The Empire of the Steppes. Rutgers University Press, 1989, ISBN 0-8135-1304-9, p. 547.
      ^ The Cambridge History of Iran: The Median and Achaemenian periods By Ilya Gershevitch

Massagetae; Dahae gibi Roxolan gibi Sarmat gibi İrani bir kavimdir. İskit mevzuuna hiç girmeyi düşünmüyorum. Massagetae ve benzeri İrani kavimler Orta asyada yaşarken Türkler Moğolistandaydı. yani Massagetae gibi kavimleri Altay halkı dairesine almaya çalışmak saçmalıktır. bunlar birbirlerinden tamamen farklı iki millettir. daha sonraları Moğolistanı boşaltan Türkler bu irani kavimlerin yerlerini aldı. yani Türklerin ve bu göçebe İranlıların aynı yerde yaşamış olmaktan başka hiçbir ortak noktaları yoktur.

Saygılar.
      Tanıman gerekmez, ben de seni tanımıyorum, verdiğin kaynaklar tek taraflı Indo-European kaynaklardır. İskitler de Kazakistandaki Kazakların atalarıdır.

Ben tartışma falan çıkarmam, sen gelip buraya o irani bu irani bu bilmemne yazarsın, ben yazınca tartışma çıktı mı olur ?
      Benim eklediğim kaynaklar herkes tarafından tarafsız kabul edilen geçerli kaynaklardır. peki sen bana "tarafsız" bir kaynak gösterebilirmisin, Massagetae halkının etnik kökeninin Iranlı olmadığını söyleyen?
      Eğer reddettiğinde sonuna hangi sıfatla reddettiğinide söylersen, evet oldu.

Roshan wrote:

Eğer reddettiğinde sonuna hangi sıfatla reddettiğinide söylersen, evet oldu.

O devirde kim farisi kim Türük belli değildi, o sıfatla reddediyorum, batının o boylarla ilgili genel kaynağı Yunanlı Heredottur, Yunanlılar doğuda genelde persleri tanır bilirler, doğularındaki komşularına pers derler, hatta Osmanlı-Timur savaşında Timur'u destekleyen Anadolu Beylikleri için pers ifadesi geçer bazı bizans kaynaklarında.

Size kalsa Türük moğolistandaydı, 1071de birden bire Anadoluya geldiler, Orta Asyanın ve Karadeniz'in de yarısı farstı.
      Neyse tartışmanın lüzumu yok kardeşlik. ne senin fikrin değişecek ne benim, boşa kürek çekmeyelim ikimizde.

Selametle.