Total War: ROME II - Multiplayer - PEGI -videosu

Merhaba Çağdaş

Bu clipi iyi bulmuşsun, eline sağlık.

Görüldüğü üzere görüntü ve idare pek yabancı değil hatta TW uslubu hiç değişmemiş gibi.
      Ama değişiklikler ayrıntılarda gizli. Yabancılık çekmeyeceğiz.

Ayrıca kamera bana yeterli geldi, beğendim. Etrafa hakimim gibi...
      Zaten krokisi de var. Alışmak zor olmayacak herhalde....
      Hepimize kolay gelsin...

teşekkür
      Yaklasik 2 yildan fazla bir suredir Shogun un soguk japon haritalarindan sonra boyle kurak col hariutalarini gormek iyi geldi.Ozlemisiz valla:)
      Oyunun oynanisi ve kamera acilari Mehmet abinin de dedigi gibi eski total war serilerine nazaran pek yapanci gorunmuyor .Boyle olmasida daha iy zaten
      Ben acikcasi oyundan hala cok umitliyim.Yine bomba gibi bir Total War serisi geliyor!

Bu ara soylemeden gecemicem soyleyin o Elliot denen dallamaya oyle gariban kizlari karsina alip 1v1 de yenip youtube a koyup hava atmakla olmuyor bu isler yiyyosa 1 ay sonra ciksin karsima :D
      Aralarında geçen konuşmadan anladığım kadarıyla devlet seçimi olarak karşılaşmalar olacak multide bunu yanlış yorumladığımı umuyorum bu sistem çok hoşuma gitmezdi eskiden :(

Not:Tekrar izleyince klasik savaş yaptıklarını fark ettim ve sevindim :D harita seçimi olarak da istediğiniz yerde savaşabilicekmişsiniz bunuda haritada seçebileceksiniz gibi bir şeyler dedi
      Ne kazandığın değil nasıl ve ne pahasına kazandığın önemlidir

The Last Emperor wrote:

Bu ara soylemeden gecemicem soyleyin o Elliot denen dallamaya oyle gariban kizlari karsina alip 1v1 de yenip youtube a koyup hava atmakla olmuyor bu isler yiyyosa 1 ay sonra ciksin karsima :D
      bende aynı seyi diyecektim.birde bizimkiler bize "öküz" der :) . hadi kızı fena yendin kız sonda "iyi oyundu" dediginde "her tarafta benim askerim var ezici galibiyet " tarzı birşeyler ima etmesi vay öküz dedirtirecek seciyede :D
      Beğendim, en güzeli de Campaign haritasında görülen dünyanın her yerinde savaşabileceğiz dedikleri doğruysa, Oyunu kurarken Dünya haritası üzerinden seçimimizi yapıp kuracağız, örneğin Alper abi'nin kara ordusunu Giresun yaylalarında yenip Donanmasındaki gemilere de Trabzon sahillerinde RAM yapabileceğiz :D

O kız da yapay zekadan kötü oynuyor, madem bilmiyor, elinin hamuruyla total war oynamasın :D
      O kadar bekledik, yine multiplayer sistemiyle ilgili birşey göstermemişler. Umuyorum avatar sistemi olur.

Videoya gelirsek, kız hiçbişey yapmasa daha kötü yenilmezdi sanırım :D

Askerleri sürükleyip bırakma olayını sevdim.

Birim kartları (sol altta çıkan) detaylandırılmış.

Normal birim kartlarında ise, dağılma eğilimi gösteren birimleri seçemedim bi süre. Onlara alışmak biraz sürebilir.
      Haha Trabzon'da gemileri mahmuzlamak. :D

Matchmade şeklinde olan Quick Battle'da harita seçemiyorsunuz. Eski oyunlardaki gibi var olan belli sayıdaki haritadan rastgele bir harita çıkıyor. Ancak Custom Battle kısmında oyundaki dünyanın herhangi bir yerinde oynayabiliyorsunuz.

Ayrıca sanki tamamen eski sisteme dönülmüş gibi geldi bana. Oynayacakları ülkeyi seçip oyuna girdiler. Shogun 2'deki sistem yok ama başka bir şeyde yok sanırım. Hani olsa muharebeye girmeden söylerlerdi diye düşünüyorum. İki hafta sonra oyun çıkıyor, gizlemelerinin bir anlamı yok artık.

Kamera dediğiniz gibi gayet yeterli. Zaten Shogun 2'ye son zamanlarda gelen yamalardan biriyle multiplayer'da kamerayı biraz daha yukarı alabiliyordunuz. Bu kadar vardı o da aşağı yukarı. Tabi sınırsız kamera varken fark etmemiş olabilirsiniz. :D

Bir de bu ikili birbirine yazıyor mudur nedir. :D
      Merhaba

Multide oyun açma ETW ve NTW deki gibi olacak büyük ihtimalle..
      Ayrıca o zamanlar kişiler doğal olarak alıştığı ve iyi bildiği haritaları seçer beklerdi.
      Maalesef Shogun2 deki avatar sistemi de yok..yani kendimize ait generalimiz olmayacak..
      ETW ve NTW deki gibi bize verilen generalleri kullanacaz yada hiç general almayıp herhangi bir birliği general
      yapacağız falan, filan... bakalım ne göreceğiz...

teşekkür
      Asagidaki resimdende belli oluyorki artik mausun okuyla haritada tikladigimiz yerde savasa biliyoruz ve buda anladigim kadariyla hostun secenegi. Paki acaba bunu mp ye nasil entegre edecekler? Oyunlar ETW yada NTW deki gibi kurulursa entegre edilebilir... fakat CA shogundaki avatar sisteminin yerine gelecek devrim niteliginde bir sistemden bahsediyordu daha dogrusu söyleniyordu ama hic bir bilgi verilmedi simdiye kadar. Bakalim bu nedenli dogru bunun oyunun ciktigi gün görecegiz.

Vidseodaki diger birimlerin özelliklerinide gördüm fakat suvarilerin özellikleri ilgimi cekti.
      PONTIK Kraliyet Suvarisinin özellikleri muhtesem : Saldiri 37 Charge, bonusu 100, savunma 22, zirh 60, moral 77, saglik yani birimin canida diyebiliriz oda 90. (SIlahi Mizrak)

Citizen Cav: saldiri 20, charge 25, savunma 60, zirh 65, saglik 80, moral 45. ( SIlahi Kilic)

Iran Kataphrakt Suvarisi ( Agir zirhli Iran suvariside diyebiliriz) : saldiri 30, charge 117, savunma 15, zirh 80, salglik 110, moral 60 ( silah mizrak)

Camel kataphrakt ( Agir zirhli deve suvarisi) : saldiri 32, charge 90, savunma 16, zirh 80, saglik 110, moral 62. ( silah Mizrak)

photo woc7_zps1187c360.png
      Warriors of Crom ile 8 sene...

Alpertunga wrote:

Asagidaki resimdende belli oluyorki artik mausun okuyla haritada tikladigimiz yerde savasa biliyoruz ve buda anladigim kadariyla hostun secenegi. Paki acaba bunu mp ye nasil entegre edecekler? Oyunlar ETW yada NTW deki gibi kurulursa entegre edilebilir... fakat CA shogundaki avatar sisteminin yerine gelecek devrim niteliginde bir sistemden bahsediyordu daha dogrusu söyleniyordu ama hic bir bilgi verilmedi simdiye kadar. Bakalim bu nedenli dogru bunun oyunun ciktigi gün görecegiz.

Vidseodaki diger birimlerin özelliklerinide gördüm fakat suvarilerin özellikleri ilgimi cekti.
      PONTIK Kraliyet Suvarisinin özellikleri muhtesem : Saldiri 37 Charge, bonusu 100, savunma 22, zirh 60, moral 77, saglik yani birimin canida diyebiliriz oda 90. (SIlahi Mizrak)

Citizen Cav: saldiri 20, charge 25, savunma 60, zirh 65, saglik 80, moral 45. ( SIlahi Kilic)

Iran Kataphrakt Suvarisi ( Agir zirhli Iran suvariside diyebiliriz) : saldiri 30, charge 117, savunma 15, zirh 80, salglik 110, moral 60 ( silah mizrak)

Camel kataphrakt ( Agir zirhli deve suvarisi) : saldiri 32, charge 90, savunma 16, zirh 80, saglik 110, moral 62. ( silah Mizrak)
      Görünüşe göre süvariler medieval 2'deki kadar güçlü olacak 117 charge nedir abi :)