Jack Lusted Makedonya Kampanyası

Jack Lusted Makedonya Kampanyası

Bölüm IHerkese merhaba.Makedonya ile oynayacağım kampanyaya hoş geldiniz.Ben güncellemeleri rome 2 çıkana kadar buraya yollayacağım.Lütfen kampanyayı bu konuda tartışınız.

Makedonya'nın zorluk derecesi zor olarak belirtilmiş.Bu kampanya normal zorluk derecesindedir.Resmi daha yüksek çözünürlükte görmek için resme tıklayınız.

Oyun milattan önce 272 yılında başlıyor.şimdi nelere sahibiz onlara bakalım

Burası Pella başkentim ve ülke lideri Antigonos Gonatas'ın ordusu.

Makedonya Pulpudeva adında başka bir şehre sahip.ve Kosmas altındaki 2.orduya ayrıca ben Peucestas adında bir donanmaya sahibim.

Yeterli bir başlangıç pozisyonu ancak diplomasi durumuna bakmak durumundayım.

Yakında epeyce devlet var,Trakyalılar'dan, Odryssilalılar'dan Sparta ve Atina yunan şehir devletlerine kadar.

Atina benim müşteri devletim ve sparta benim defansif müttefiğim.Ben Tylis ile savaştayım genişlemek için uygun bir hedef gibi görünüyor.

Bir şeyler inşa etme vakti.Pella şehir merkezi hattı binalarıyla genişletilmiş.Pulpudeva barakaya sahip böylece burada ve Pella'da yeterli birim üretebilirim, buraları askeri merkeze dönüştürmek istiyorum fethedilmiş bölgelerde tarım,endüstri ve kültürel binalara odaklanacağım.

Ayrıca ilk teknolojimi araştırmaya başladım.Ve ilk başladığım askeri teknolojiydi.Askeri bölümde birden çok teknolojiyi 2.seviye binalar açılıncaya kadar geliştirip ondan sonra sivil teknoloji bölümüne geçeceğim.

Her ülke kendine has özelliğe sahip ve bu kampanyanın oynanışına etki ediyor,Makedonya'nınkine bakalım.

İyi bonuslar,ancak kampanya boyunca diğer helenistik devletlere karşı diploması cezası büyük bir etkiye sahip olabilir.

Şimdi orduları güçlendirme işine başlayalım.Levy pikeman ve ciritçiler Antigonos'un ordusuna eklendi.Kosmas birkaç sapancı birliği ve bir birim milis hoplit elde etti.Biz Antheia'ya doğru ilerleyeceğiz yolda paralı askerler alıp onun ordusu yol boyunca güçlendireceğim.

Ayrıca güneye gönderdiğim bir gözcüye sahibim,ve o toplanan Epirot ordularının yerini belirleyecek.
      Turu bitirme vakti

Önceden Tylis'le bir savaş yapmaya söz vermiştim,ancak ben Larissa'yı istemedim böylece Epirus'la savaşa girmeyi kabul ettim.

Ve ordularımın asker toplamasını beklerken turu tekrar bitirdim.

İlk teknolojim bitti,ve bir sonraki askeri teknolojiye geçtim ve o bana pikemen ve diğer birimleri üretebileceğim bir baraka verecek.

Birkaç Trakyalı paralı askerlerle desteklenen,Kosmas Antheia'yı kuşatmaya hazır.Saldırmadan önce beklemeye karar verdim,büyük bir yanlış
      neden beklemek bir hataydı.

Çünkü ben kuşatılmış liman şehirlerindeki orduların kıtlıktan etkileneceğini ancak liman bloke edilmiş olunca etkilenmeyeceğini unutmuştum.Ancak kuşatan ordular kıtlıktan etkilenecekti.

Antigonos Larissa'yı kuşatmak için güneye doğru ilerledi.Atina orduları destek veriyor.

Pella'dakii şehir merkezi zincirini güçlendirerek amphitheatrona dönüştürdüm,bir bina bitince ve asayişe çok büyük bir desteği olacak.

Bir Epirus casusu benim casusum tarafımdan belirlendi,ve o onu bayıltmayı başardı.

O level atladı ve ben onun kritik şansını arttırmaya karar verdim.

Antheia kuşatmasında yaptığım hatayı hatırlayarak, şehre saldırdım ve benim güçlü piyadelerim düşmanın levy birliklerine karşı temiz bir zafer kazandı.

Ben şehir işgal etme seçeneğini seçtim.Böylece başka kültürün binaları mutsuzluk penaltısı verecekti. Tarlayı kendime çevirme işlemine başladım.Diğerleri benim daha çok param olana kadar beklemek durumunda.

Kosmas level atladı böylece ben ona kumandan yeteneğini verdim.

Antheia'yı aldıktan sonra,ben Tylis ordusunu sahilden filo aracılığıyla ayrılırken fark ettim.Onların daha sonra neler yapacaklarını merak etmeye başladım.

Kahretsin.Odrysia savaş ilan etti,Bana Tylis'teki ordumu güçlendirmek için vakit vermedi.

Öbür turun başlangıcında bu mesajla karşılandım.Öyle gözüküyor ki generallerimden birine bir şeyler olmuş.
      Başka bir mesajla uğraşıyordum.Kim olduğunu bilmiyordum ancak birileri neredeyse Antigonosu almıştı.Bunu yapanı bulup bunu yaptığına pişman ettireceğim.

Seller Pulpudevayı vurmuştu.Binalara zarar veriyorlardı.

Odysia anthiea ile birlikte limanı bloke eden Tylis ordusuyla kuşatılmıştı.Bu iyi değildi .Filomu yardım etmeleri için gönderdim ancak bu belki yeteri kadar güçlü değildi.

2. askeri teknoloji tamamdı ve ilk sivil teknolojisine geçtim

İleriki turu bitirme sıramda,Mısır savaş ilan etti,öyle gözüküyor ki burada dostum olan helenistik devletleriyle arasında fazla bir dostluk yok.
      Larissa kuşatmasının son turunda,Epirus çıktı.Atina orduları gitmişti ama çok daha güçlü Sparta ordularıyla yer değiştirmişti.Savaş çok zor olmayacaktı.Bu kolay bir savaştı ve ben oto sonuçlandırmaya karar verdim.

İyi bir zaferdi ve ben esirleri köleleştirmeye karar verdim.
      Larissa benimdi ...

...Olimpus Dağı ile birlikte!
      Kampanya günlüğümün bu bölümlük tamamıydı.Gelecek seferde görüşmek üzere
      Not:16 yaşındayım.Dil bölümü öğrencisiyim.İlk çevirim hatalar olmuş olabilir sadece çevirmeye çalıştım.

Bölüm II
      Makedonya ile oynadığım kampanyanın 2. güncellemesine hoş geldiniz.Gelecekteki konular birinciden daha kısa olacak.

Larissa'nın fethedilişinden sonra dikkatim Atheia'ya doğru yöneldi.

Küçük filom Tylis filosunu yenmeyi başardı ve ordumla dışarı çıktım.
      wiki.totalwar.com/images/9/94/Macedon41.png

En kanlı savaşımdı,Trakyalı soylular ve savaşçılar kolay lokma değildi.Ne yazık ki Kosmas ve birliği bu savaşta öldü .Bir soylu yaşamını yitirdi.

Kuşatma bittikten sonra Antheia'daki binaları kendi kültürüme çevirdim.Buradaki asayiş yakında mutlaka kontrol altına alınmalı.

Yunanistan'ın sol tarafında,Epirus ve Atina birbirleriyle birden çok savaş yaptılar.İki tarafta ordularını kaybettiler ve Atina geri püskürtüldü.Kalan küçük Epirot birliklerini öldürdüm.

Epirus zayıfladıktan sonra Apollonia'ya doğru yürüyüşe geçtim ve Apollonia'yı kuşattım.

Antheia'da küçük bir çatışmada Tylis orduları ordumun level atlamasına sebep oldu.

Mızraklı birliklerimin hasarını geliştirmeye karar verdim.

Bir haber aldım.Güçlenen bir devletin içindeki aile üyeleri güç dengesini kendi taraflarına çekiyordu.Onların çok daha güçlü olmamaları için gözümün onların üzerinden ayırmamam lazım.

Bir tur bekledikten sonra Apollonia'ya saldırdım ve Epirotlar yok oldu.Savaş zorlayıcı bir savaştı ancak daha üstün ordum garnizondaki askerlere üstünlük kurdu.

Umarım bu güncellemenin keyfini çıkarmışsınızdır.

Dieser Beitrag wurde bereits 3 mal editiert, zuletzt von „Attila“ ()

Eline sağlık uğraşıp yapıyorsun. Ancak bir tavsiye ve eleştiride bulunmak istiyorum çeviri yaparken sürekli ben ve benim kullanmazsan daha akıcı çeviriler oluşturmuş olursun. Türkçe'de de ben ve benim'i ardarda bu kadar sık kullanmayız. Zaten fiilin sonunda ki -m iyelik eki olduğu için ben demene gerek yok. Mesela " Ben mızraklı birliklerimin hasarını geliştirmeye karar verdim." ve
      "Ben bir haber aldım" cümlelerinde ben'e ihtiyaç yok.

Sakın yanlış anlama olumlu yönde ilerlemen için belirttim çok güzel bir çalışma yapıyorsun yoksa oyuna olan beklenti ve heyecanım arttı :) Teşekkürler tekrardan emeğine sağlık.

BortecineTR schrieb:

Eline sağlık uğraşıp yapıyorsun. Ancak bir tavsiye ve eleştiride bulunmak istiyorum çeviri yaparken sürekli ben ve benim kullanmazsan daha akıcı çeviriler oluşturmuş olursun. Türkçe'de de ben ve benim'i ardarda bu kadar sık kullanmayız. Zaten fiilin sonunda ki -m iyelik eki olduğu için ben demene gerek yok. Mesela " Ben mızraklı birliklerimin hasarını geliştirmeye karar verdim." ve
      "Ben bir haber aldım" cümlelerinde ben'e ihtiyaç yok.

Sakın yanlış anlama olumlu yönde ilerlemen için belirttim çok güzel bir çalışma yapıyorsun yoksa oyuna olan beklenti ve heyecanım arttı :) Teşekkürler tekrardan emeğine sağlık
      Tavsiyen için teşekkürler bundan sonra dikkat etmeye çalışırım :).Bu arada yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)

BortecineTR schrieb:

Bölüm III

Kampanya için yeni güncelleme zamanı.
      Milattan önce 264

Epirus zayıfladıktan sonra Apollonia'ya doğru ilerledim,kuşatmadan önce küçük bir orduyu yok ettim.

Antheia yakınlarındaki filom Tylis filosuyla karşılaşdı ve onu yok etti.

Bu turda ayrıca bilim araştırmasını bitirdim,bu araştırma kütüphane binasından adalet ajanları yetiştirmeyi sağlıyor.

Milattan önce 263

Bir tur bekledikten sonra Apollonia'ya saldırdım ve Epirus yok olmuştu.Zor bir savaştı ancak daha üstün olan ordum garnizondaki askerleri yenmeyi başarmıştı.

Bir ülke generallerimi suikast etme konusunda çok hevesliydi.Birden çok generalim birkaç yıllığına yaralanmıştı bu durum sadece gözcümü Apollonia ordusuna doğru gönderdiğimde duruyordu.

Apollonia'yı almak bana ilk tam şehrimi vermişti.Makedonyayı hasat vergisi vermeye zorladım bu ekonomime güzel bir destekti.

Sparta müttefiklik teklifi ile geldi.Bunu kabul ettim.Güney sınırım çok güvenli gözüküyordu.

Milattan önce 262

Mısır hakkında savaş açtıklarından beri fazla haber almamıştım.Öyle gözüküyor ki onların kendilerine yakın bir kaç problemleri var.Diplomasiyi kontrol ettiğimde bana karşı tutumları hala çok düşmancaydı.

Vergi çalışmasını araştırdım bu şehirlerdeki nüfusa destek verecek ve bu şehirlerdeki merkez binalarının fiyatını düşürecek.

Milattan önce 261

Kuzeyde veba İskit devletlerinden biri olan Katiaroilerin ordusunda baş göstermişti.İyi işti oraları alarak sınırlarımı genişletmek hakkında hiç bir planım yoktu.
      Diğer aileler bazı üyelerini daha çok arttırıyordu ve ben bunu nazik bir biçimde karşıladım ve bu güç dengesini dengelemek adına önemli bir adımdı.

Milattan önce 260
      Daha çok bina güçlendirildi.Trakya bölgesi şimdi çok daha tapınağa sahip ve bunlar değişik bonuslar veriyorlar.

Gözcüm Alexandra level atladı onun iş birliği yeteneğini geliştirdim bu onun hile ile kandırma yeteneğini güçlendirdi.

Milattan önce 259
      Bu tur diplomasi adına çok meşguldu.Roma ile Pontus'la karşılıklı saldırmama antlaşması yaptım ve Atina'yla ticaret antlaşması yaptım.

Ayrıca denizcilik talimini araştırdım.Bu limanlarda ekstradan bir birlik yetiştirme hakkı veriyor,ayrıca filoların bakım masraflarını biraz azaltıyor ve 3.sınıf limanları açıyor.

Milattan önce 257
      Odessosa doğru ilerledim ve hızlı bir saldırıyla burayı aldım.Trakya bölgesinin neredeyse tamamını almıştım ancak hala Triballi adında bir devlet son bölgeyi elinde tutuyordu.Onlar şimdilik bir tehdit değildi ancak ilerideki fetihler için güzel bir hedefti.

Hala başka bir yerde Odrysian ordusu bulunuyordu.Mutlaka başa çıkılması gerekiyordu.Bu turda İliryali bir devlet olan Ardiaei ile ticaret antlaşması imzaladım.

Bu güncellemenin sonuna gelmiş bulunmaktayız gelecek seferde tekrar görüşmek üzere hoşçakalın.

Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von „Attila“ ()

Makedonya kampanyama tekrardan hoşgeldiniz.
      Milattan önce 256

Bir görev haberi aldım.Öbür turu tamamladıktan sonra devlet hazinem yeterli seviyeye ulaşmıştı. Yüksek mevkili bir kişiyi yakınlardaki devletlerin ne yapmaya hazırlandıklarını görmek için gönderdim.
      Ardiaei'yle defansif müttefiklik ve Sirakuza ile ticaret antlaşması imzaladım.

Milattan önce 255
      Kalan Odrysian ordusu göründü ve Pulpudeva'yı kuşattı.Odessos'daki ordumu ilerleterek karşılık verdim.

Su akışını kontrol eden araç araştırmasını araştırdım.Bu ayrıca bütün şehirlerdeki nüfusun gelişiminde ve endüstriyel binaların gelirinde katkıda bulundu.Pulpudeva tuğla kurutma makinesi ile birlikte.avaş yavaş endüstriyel bir merkeze dönüsüyordu.
      Milattan önce 254

Odrysian orudsunu Pulpudeva'da yakaladım ve dağlara doğru geri çekilmek zorunda kaldılar ancak orada onlara saldırdım.Ordularını gördükten sonra neden Odessos'a uzakta bir yere saldırmak istediklerini anladım,orduları ordumla muharebede yüzleşecek kadar güçlü değildi ve orduları savaş alanında tarihe karıştı.

Milattan Önce 253

Bu tur kampanyamın dönüm noktasıydı.

Apollonia'da ilk 20 birimlik orduma sahip oldum.Şimdi bu orduyu kullanmak için birilerini bulmalıyım.

Milattan önce 252

Son kalan Odryisan birlikleri filolarlardaydı ve onları bu tur yok ettim.Kampanya başladığından beri ilk kez barış dönemindeydim.

Roma ile karşılıklı saldırmama antlaşması imzalayıp ileri seviye bina yapım tekniğini araştırdım bu su kemerleri ve 3. kademe tiyatro binası yapmayı sağlıyor.

Milattan Önce 251

Sirakuza ile karşılıklı saldırmama antlaşmasına vardım.Sirakuza ve Roma zamanla iyi birer müttefik olabilirler.

Bir kaç tur önce bir entrika sunuldu ve madeni işletmeyi seçtim.

Bir kaç tur sonra bu kararın ödülünü aldım.

Bu günlük bu kadar,gelecek seferki kampanyam salı günü olacak.Gelecek seferde görüşmek üzere hoşçakalın.