Tüfekli birimlere reload vermek ne kadar etkili?

Tüfekli birimlere reload vermek ne kadar etkili?

Arkadaslar bu gece Firatla Blacktortoistan tut, imperialguarda kadar sade ve upgradeli denemeler yaptik ve cok carpici sonuclar cikti !

Blacktortois un reloadi 30 ve 18 saniyede bir ates ediyor. Eger bir upgrade verirseniz yani 40 reloadla 17 saniyede bir ates ediyor. Kisacasi 10 reloadda 1 saniye fark ediyor.

Azure Dragon un reloadi 35 ve 17 saniyede ates ediyor ( henuz upgradelid eniyemedik)

Redbear in reloadi 35 ve 18 saniyede ates ediyor eger bir reload verirseniz doldurma süresi 16 saniyeye düsüyor, 55 reloadda ise 13 saniyede birates ediyor ve fiyati 850 lira oluyor.

Whitebearin reloadi 40 ve 17,8 saniyede ates ediyor eger iki reload verirseniz bu sayi 12,7 e kadar düsüyor fakat fiyati 900 lira oluyor.

Blackbearin reloadu 45 ve 16 saniyede bir ates ediyor ( henuz reload upgradelisini deniyemedik)

Shogfunat infanterinin reloadu 55 ve 9,5 saniyede bir ates ediyor ( reloadlu sonuclari karisti onu bir daha deniyecez)

Imperialinfanterininkide 55 ve 8,8-9 saniye arasi ates ediyor ve tuhaf bir sekilde shogunat infanteriden daha hizli ates edebiliyor ( bir k ac sefer denedik), bir reloadda 7,7-8,5 arasi ates ediyor. SImdi SIKI durun eger imperiale iki upgrade verirseniz 9 saniyede bir ates ediyor yani hic upgradesiz imperial kadar ( 2 sefer denedik ve ayni degerlerle karsilastik).

Vermilionun reloadu 40 ve 16 saniyede bir ates ediyor, reloadu 50 olunca 14, reloadi 60 olunca 12 saniyeye düsüyor.

Imperialguardin reloadi 60 ve 8,5 saniyede bir ates ediyor iki reloadu olan imperial ise 7,5 saniyede bir ates ediyor.

Shogunat guardda 60 reloadla 8,5 saniyede bir ates ediyor iki reloadu olunca 7,5s aniyede bbir ates ediyor yani 100 liraya bir saniye satin almis oluyoruz.

Kihetai 45 reloadlu 15,5-15,9 saniye, 1 reloadlu 13-13,5saniye , iki reloadlu ise 11-11,2 saniyede ates ediyorlar. Fakat bu birimler elitelerin yüzkarasi. Ilk atesi yiyince yanipsönmeye basliyorlar. BUnlarin yerine vermilionlar cok daha iyi, ayrica bu birimi testederken +5 reload kartida kullandim.

Shinsengummilerin reloadu 35 ve 18 saniyede ates ediyorlar, bir reload verirseniz bu zaman 15,3 e düsüyor.

Whitetigerler berbatin karekökü zaten onu biliyoruz fakat deniyelim dedik ve 20 saniyede bir ates ediyorlar yani bir sefer ates edince sonra ates etmeyi unutuyorlar.

Reload bakimindan en karli olan su ana kadar 2 upgrade verilmis redbearlar cikti. Fiyatlari 850 oluyor ve yaklasik 13 saniyede bir ates ediyorlar.

BU aksam bütün birimleri accuracyle deniyecez.

Yarin firsat bulursak daha derin testler yapacagiz.
       photo woc7_zps1187c360.png
      Warriors of Crom ile 8 sene...

Merhaba Alper

Ellerinize sağlık... diyerek lafa başlayalım veee,

Bu kadar zaman gaza mı geldik de kastık... uyutulduk o zaman :) ... hani reklama geldik..

Size ve bize de günaydın... oyun bitiyor...

Bundan sonra şöyle diye bilirmiyiz... '' Ateş gücü ve hızı filan palavra, veteran kullanma ''

Bunun arkasından o zaman, atak ve savunmada palavra. Atların hız olayını senle denemiştik, tamam

Ama atlar için olan o kartlarda da bir halt var... savaşlarda bakıyorum, pek gerçeği yansıtmıyor .

Verdiğimiz paralara yazık.. Sizler bu tespitlerinizi esas CA yazın yazabiliyorsanız...

Keşke daha evvel bu düşünülseydi ... neyse ki benim için CofH2 ve Roma2 yoldalar... teselli olacaksa.. :rolleyes:

teşekkür
      Tamamda abi birincisi bu oyunu tek oynayan ben degilim en azindan sizlerden biride bunu dusunebilirdi BEN bunu duckla olan tzrnuva macinda gordum iki redbearin bir marineyi nasil dagittigini. Hicbirimiz yenilmez degil yapacak oldugumuz tek sey yenilirsek bundan bir sonuc cikarabilmek. Benim duck yenilgisinden cikardigim sonuc akabinde bir inceleme yapayim dedim. Rakibin hic uzun menzilli almiyorsa yerine 10 line aliyorsa demekki bunda bir is var. Buda beni bu arastirmaya itti ve sonuc gayet acik.

Gerçekten büyük emek vermişsiniz. Sonuçlar ise baya şaşırtıcı.

Aslında CA'ya söylemek lazım belki bu saçmalıkları; ama meslek sırrı olarak saklamak da belki daha iyidir. Senin oynadığın oyunda bunu kullanan birisi varmış dediğin gibi abi; ama illa ki bilmeyenler de vardır.
      Merhaba Alper

Bunu yalnız sen bulacaksın demedim.. çıkan sonuç bu.. sen bunu denemişsin ve çok iyi etmişsin.

Zaten bazı şeylerde bir şeyler vardı bunu hissediyorduk.. Ben ayıların ateş hızına o kadar bel bağlamadım ve normal alıp kullandığım çok olmuştur.

Ama guardların moral olayı sağlam ..bu mağlum zaten. Yine de güzel yaptın .. hissettiğimiz çarpıklıkları ispat ettin..

Bir de hedef skillerini kontrol edin bakalım sonuç ne olacak..?

Ona da boşuna skill verip fiyatlarını şişirmeyelim..

teşekkür
      bunu oyunun ilk günlerinde denememiz lazımdı ama çok yararlı bir çalışma olmuş. Duck'ın steamdeki rehberinde fiyat/performance olarak en etkili birimin black tortoise olduğu yazıyordu, ki sanırım sürelere bakılınca da öyle, tabi bir de accuracy denemesi yapmak lazım...
      Cok faydali bir calisma olmus elinize saglik.Daha onumuzde uzun bir zaman var bu bilgiler mutlaka cok isimize yariyacak.

turcoman schrieb:

Duck'ın steamdeki rehberinde fiyat/performance olarak en etkili birimin black tortoise olduğu yazıyordu, ki sanırım sürelere bakılınca da öyle, tabi bir de accuracy denemesi yapmak lazım...

Evet Alican Duck in cok replayini izledim favori birimi black tortoise ler.Parasinin kalanini atliya harciyor zaten :)
      Ben favori birim ya da başarılı ve ucuz birim mantığına çok fazla katılamıyorum. Herkes Duck' ın replaylerinden bahsediyor, ben de seyrettim, ama bana denk gelen maçlarda atları hep sağlamdı, fakat adam sürekli farklı piyade aldı, piyadeleri melee birim ile destekliyor veya Revolver kullanıyor, taktiği , harita ve karşısındaki oyuncuya göre ordusunu hazırlıyor. bazen tortoise alıyor, bazen red bear. Ben vermillion aldığını da gördüm.

Ucuz ve başarılı olarak favori görünen tortoise ile red bear arasında 90K fark var , ama özellikleri arasındaki farkı 90K'lık bir uppgrade ile kapatmak mümkün değil. Sadece morali ve melee defence bile göz önünde bulundurulsa 90Klık bir ucuzluk bence avantaj yaratmaz.

Oyunun ne kadar çeşitli birlik ve onların kullanım özellikleri olduğunu herkes biliyor. Bazen yeri geliyor 1 spear savaş kazandırabiliyor, 1 Revolver 400 adam alabiliyor, 150 menzil marine karşı 125 menzilli birlikler galip gelebiliyor, 1 Shogunate Guard Süvarisi tek charge ile 100 küsür adam alabiliyor. bir shogitai neler yapabiliyor. Bana göre önemli olan haritayı bilmek, taktiği oluşturmak, rakibinizin karşınıza her türlü ordu ile çıkabileceğini de hesaba katarak ordu oluşturmaya çalışmak ve son olarak ta tüm bunları maça olumlu yansıtabilmektir.

Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von „KINGTIGER“ ()

KINGTIGER schrieb:

Ben favori birim ya da başarılı ve ucuz birim mantığına çok fazla katılamıyorum. Herkes Duck' ın replaylerinden bahsediyor, ben de seyrettim, ama bana denk gelen maçlarda atları hep sağlamdı, fakat adam sürekli farklı piyade aldı, piyadeleri melee birim ile destekliyor veya Revolver kullanıyor, taktiği , harita ve karşısındaki oyuncuya göre ordusunu hazırlıyor. bazen tortoise alıyor, bazen red bear. Ben vermillion aldığını da gördüm. Ucuz ve başarılı olarak favori görünen tortoise ile red bear arasında 90K fark var , ama özellikleri arasındaki farkı 90K'lık bir uppgrade ile kapatmak mümkün değil. Sadece morali ve melee defence bile göz önünde bulundurulsa 90Klık bir ucuzluk bence avantaj yaratmaz. Oyunun ne kadar çeşitli birlik ve onların kullanım özellikleri olduğunu herkes biliyor. Bazen yeri geliyor 1 spear savaş kazandırabiliyor, 1 Revolver 400 adam alabiliyor, 150 menzil marine karşı 125 menzilli birlikler galip gelebiliyor, 1 Shogunate Guard Süvarisi tek charge ile 100 küsür adam alabiliyor. bir shogitai neler yapabiliyor. Bana göre [tm=red]önemli olan haritayı bilmek, taktiği oluşturmak, rakibinizin karşınıza her türlü ordu ile çıkabileceğini de hesaba katarak ordu oluşturmaya çalışmak[/tm] ve son olarak ta tüm bunları maça olumlu yansıtabilmektir.
      Evet olay bu. Kalipsallasmis ordu yada 150 metre menzilden avantaj saglamaya calismak bosuna. Bende daha iyi anlasilmasi icin sizlere bir kac replay koyayim. Eger yanilmiyorsam ilk iki replay medium ve karsida topcu ve uzunmenzilli birim dolu enbüyük hatasi suvari olarak saber almasi kalanina bakabilirsiniz. Savaslarin ne kadar kisa sürdügüne dikkat edin. Testler cok ama belli bir serden sonra artik SIkiyor test etrmesi :)

Merhaba

Fırat ın ve Alper in söylediklerine katılıyorum.

[color=#cccccc]önemli olan haritayı bilmek, taktiği oluşturmak, rakibinizin karşınıza her türlü ordu ile çıkabileceğini de hesaba katarak ordu oluşturmaya çalışmak[/color]

Ve devamın da bir katkıda bulunmak istiyorum.

Kişiliğinize göre kullanabileceğiniz orduyu oluşturmak ve birliklerinizi kabiliyetiniz oranında kullanabilmek... bu işin son noktasıdır.

Bizler, yani bu oyunu oynayanlar olarak ne kişiler gördük ki birliklerini nasıl kullanıyorlardı...

Yüzüne bakmayacağınız birlikleri öyle kullananlar oldu ki zaman geldi elinizde ki pahalı birimleri dağıttı.

Ayrıca kişinin pikolojisi de bu oyunda etken... kişiliğinizin getirdiği hareket biçimlerinizin birliklere yansıması sizin tarzınızı da ortaya çıkardığı bir gerçek.

İşte burada bunu aşmaya, geliştirmeye gayret edenler çok farklı birlikleri teknik kabiliyetlerini de geliştirerek farklı oyun taktikleri ortaya koydular.

Strateji, savaşlar için sonucu belirleyen temel düşüncenin uygulamaya sokulmasıdır. Ama bu oyunda, yani mm de bu olmadığı için biz ancak uygulama safhası olan

taktik safhayı uyguluyoruz. Taktik safha senin kafanda düşündüğün fikrin sahada uygulanması olduğu için buna seçtiğimiz birimlerle arazinin örtüşmesi

gerekir ve sonra birliklerinize 4 yönde uygulayacağın hareket kararı hızınızı o an ki şartlara göre ayarlayarak kararlılıkla sağlanır.

Netice o kadar önemli değildir çünkü bir daha ki sefere değiştirir farklı neticelere ulaşırsın önemli olan buradan kazanacağın kendine olan öz güvenindir.

Öz güven, saf görünün oluşmasını sağlar.

Saf görüye ulaşabilme kafandaki olumsuzlukların bertaraf edilmesinden geçer ve o zaman savaşı tüm çıplaklığıyla görür ve okursun.

Ve geriye yalnız gerekeni yapman kalır o zaman sen zaferin peşinden değil, zafer senin peşinden gelir.

Ama insanız ve doğaldır ki ayağımız taşa takılabilir. Mesele ne kadar az takılırsa zafer hep bizimle olmak isteyecektir.

Kıssadan hisse; At sahibine göre kişner...

teşekkür

Not: Zannetmeyiniz ki buradaki her tecrübemiz burada kalacaktır. Bu tecrübelerimiz şekillendirdiği kişiliğimiz bizi Roma2 de ileri götürecektir.

Savaş yapısı itibariyle temel de aynıdır değişmez, değişen teknolojinin getirdikleridir. 1. Dünya savaşında birlikler 4 yönde hareket ederek başladı, 6 yönde bitirdi.

Dieser Beitrag wurde bereits 2 mal editiert, zuletzt von „MG“ ()