Cihaneroglu vs Turcoman ( ücüncülük maci)

Cihaneroglu vs Turcoman ( ücüncülük maci)

Para 14000
      Harita Hida
      top yasak
      max 3 Naginata monk cav
      max 3 Wako
      max 3 ninja
      max 3 hortsearchesr
      max 3 Fire cav
      max 1 heavygunner
      max 1 bandit
      Hattori clani yasak
      Savunma barikati kurmak yasak
      bu birimler disinda her birimden en fazla 4 tane alma hakkiniz var.
      her türlü okcu suvarisinde en fazla 2 tane alabilirsiniz
      en fazla 3 ninja alabilirsiniz
      en fazla 4 naginata monk alabilirsiniz
      Anahtar binalar acik olacak ( eger bu olanak Klasikte varsa yapilacak yoksa yoktur zaten)
      BIrim boyutu medium olacak ( eger karsilikli anlasirsaniz birim boyutunu büyültebilirsiniz fakat bunu iki tarafinda onaylamasi gerekiyor. Hic kimse cani istedigi gibi birim boyutunu degistirmeyecek)
       photo woc7_zps1187c360.png
      Warriors of Crom ile 8 sene...

Skor: Cihaneroğlu-Turcoman: 0-3

Burada bir şikayetim olacak, arkadaş 3. maçta kuşatma savaşında okcu ağırlıklı ordumu görünce 5 sn içinde, oynamaya gerek olmadığını söyleyerek defeat vererek çıktı. Neden girmiş kendisi turnuvaya anlamıyorum?

Saygılar....
      ben turnuvaya ödül almak için girmedim iyi oyuncularla oynayarak yeni şeyler öğrenmek için girdim kaleye ağırlıklı okçuyla saldırmayı oyuna yeni başlıyan biride bilir tek surlu bir kalede okçu savaşına girsem ne olcak girmesem ne olcak sonuç zaten belli boşuna vakit kaybetmeye gerek yok
      Ne kazandığın değil nasıl ve ne pahasına kazandığın önemlidir
      İyi de benim tanıdığım tüm iyi oyuncular kale kuşatmalarında böyle ordu alıyorlar, bunu düşünüp 1 tane süvari alsaydın beni perişan edebilirdin, ayrıca savunurken 3 okcu almak yapılacak iş değil. Senin bir okcun benim 2 okçumu yer okcu savaşında kalenin kenarlarındaki engeller sayesinde.

Aynı zamanda aynı taktiği sen de uygulayabilirsin, kimse kimseyi saldırırken az okçu alınacak diye zorlamıyor. Sen ne okçu savaşında beni yenebilecek kadar okçu, ne de kaleden çıkıp saldıracak kadar yakın dövüş birimi almışsın.2sinden birini seçmen gerekiyordu bence.

Neyse sana başarılar hayatında.
      tuurnuvada amac maci kazanmaktir bu yüzden kurallar cercevesinde kurulan ordular illa beklentilerinizi karsilayacak sekilde olmasi gerekmiyor. Yani kisi diledigi orduyu alabilir amac kurallari göz ardi etmemektir.

BU yüzden herhangibir sebep olmaksizin rakibin ordusunu gördükten sonra oyundan cikmak maglubiyeti kabul etmektrir.
       photo woc7_zps1187c360.png
      Warriors of Crom ile 8 sene...

ben normal kale savaşlarında bile rakibime kendini savunması için fırat veririm atlı alsan parçalarsın diyorsun atlılarımı daha senin yakınına getiremeden okçularını korumaya alırdın okduki getiridm diyelim daha 1-2 okçuna dokunmadan atlılarım ok yağmurundan kurtulamazdı turnuvaya katıldığıma böyle ordular görünce üzülüyorum 10 tane okçu alıp kaleye saldırmak marifet olsa ilk ben saldırıyım derdim kaleye
      Vallaha sen söyledin ben savunmak istiyorum diye, ben de tamam dedim. Kale olarak da batuhanla yaparken seçtiğimiz tarajoyu seçtim, sen zaten saldıran seçiyor dedin, istersen senin seçeceğin bir haritada oynayabiliriz tekrardan.

Atlın olsaydı beni sürekli tehdit ederek okçu savaşında büyük avantaj sağlardın, atlın yüzünde düzenli ok atamazdım. Neyse sanırım geçti artık, benim derdim turnuvaya girerken kuralları vs.. biliyorsun, her türlü orduya hazırlıklı olman gerekir, hiçbir iyi oyuncu kek gibi kaleye saldırmaz kılıçlı birimler doldurup, zaten 2 kara savaşını vermişken pek anlamı yok....
      ben savunma yapmayı zevkli olsun diye dedim saldıran tarafda kaleyi seçiyor hiç tereddütlü ok atıcağınıda sanmıyorum yenilgiyi hazmedemiyor olsam turnuvaya hiç girmezdim sana full kılıç doldurda demiyorum ama okçularla değilde piyadelerle beni yensen ben en azından savunma yapmış olcakdım ve zevk alcakdım ama sırf okçularla saldırdıkdan sonra ne zevk alırım ondan nede keyif tanıdığın iyi oyuncularda kalelere ağırlıklı okçularla saldırıyorlarsa benmiyim acemi onlarmı acemi diye sorgularım kendine güvenen okçularla değil piyadelerle gelir karşımda alper abi olsa mesela yenilceğim kesin alıcağım zevke bakarım ama bir kale savaşında onla karşı karşıya gelirsem bu kadar okçu doldurup karşıma çıkıcağınıda sanmıyorum benim bildiğim iyi oyuncu kavramı karşısındakine saygı duyan ve karşıdakininde ona saygı duyduğu oyuncudur