Shogun 1v1 turnuvasi anketi

Shogun 1v1 turnuvasi anketi

Divani Harp turnuvasi klasikmi yoksa avatarmi yapilmasini istersiniz? 24
    1.  
      Klasik (14) 58%
    2.  
    SItemizde yakinda yapilmasi planlanan turnuvanin hangi formatta olduguna siz oyuncular yani basvuranlar karar verecek. Acaba klasik moddami yoksa avatar modundami olmali?
     photo woc7_zps1187c360.png
    Warriors of Crom ile 8 sene...

birde kale savaşlarına bir kural belirlenmeli
    örnegin siege weapon yok
    yada tahta kaleler ise para small olması eger savunma isterse medium a cekilebilmesi
    kalenin taştan ise para medium yada large seklinde ayarlanması
    kalenin taştan ise asker miktarı ( 1 birimin asker sayısı ) large yada utra olması
    kale tahta ise
    asker miktarı ( 1 birimin asker sayısı ) medium yada large olması gibi

eger belirlemessek savunmacının kazanma şansı cok düşük kalır yada üçkagıtcı savunmacı ya karsı galibiyet ihtimali olmaz
    alper abi mecur etmeye gerek yok ben zaten klasik oyun seçilirse otomatik olarak turnuvaya katılıcam ama avatar modu sevmiyorum aslında çok dengesizlikler var .iyi veteran artı tokenler savaşı belirliyor .ortalama oyuncu karsısındakı kendinden iyi bir oyuncu olsa bile veteran ve token farkıyla 10 savasın sekızını kazanır .o zamanda olayın stratejik hiçbir önemi kalmıyor .burada genelde klasik oyun olsun diyenlerin yorumlarını okuduk bide avatar mod olsun diyenlerin sebebini ögrenmek isterim tüm merakımla.
    Durustce soylemek gerekirse ben avatar modda istiyordum.Benim acimdan iyi veteranli birligi olmayan arkadaslara karsi cok avantajli olcakati.Cok guvendigim iyi veteranlanmis birliklerim vardi.Ama turnuva iyi veteranli birligi olmayan arkadaslar acisindan kabusa donusebilecegini dusundugum ve kaybedecek kisilerin mazaret aramadan maglubiyeti kabul etmelerini istedigim icin klasik sectim.Yani uzun lafin kisasi amacim turnuvanin dahada renkli halde gecip,surpriz arkadaslarin turnuvayi kazanmasi :)Ayni 2 yil onceki turnuvada surpriz olan Batuhanin beni rahat bir sekilde eleyip,turnuvada sampiyon olmasi gibi :D

Post was edited 1 time, last by “The Last Emperor” ().

2 yıl önce mi ? :D Abi naptın yav 1 sene oldu :D:D Yav ona hala süprizmiş gibi bakıyorsun abi :D Ben eşek gibi çalıştım ama o deniz ve kara savaşlarına :D Ki şunu ekleyeyim bir tek seninle ovada oynadım ve onda hafif dragoonları lightlarla beraber benim prusya lightlarının arkasındaki lancerlarla karşılaştırma hatan ve bir kare formasyonu kaçırmanın sonrasında yenildin :D Ova olsa sadece ona da çalışırdık :P
    Ama söylediklerinin hepsine katılıyorum tabii ki o da ayrı.
    Edit :Ben o ova savaşını oynarken kıçımdan ter aktı abi resmen :D:D

wntdSAS|| wrote:

2 yıl önce mi ? :D Abi naptın yav 1 sene oldu :D:D Yav ona hala süprizmiş gibi bakıyorsun abi :D Ben eşek gibi çalıştım ama o deniz ve kara savaşlarına :D Ki şunu ekleyeyim bir tek seninle ovada oynadım ve onda hafif dragoonları lightlarla beraber benim prusya lightlarının arkasındaki lancerlarla karşılaştırma hatan ve bir kare formasyonu kaçırmanın sonrasında yenildin :D Ova olsa sadece ona da çalışırdık :P

Merhaba Batuhan

Senin yendiğin insanların o an ki durumları yani düşünceleri senin bilemeyeceğin bir şeydir.

Teknik olarak görünen yanlışlar bazen tekrarlıyorum ama bazen sebepleri çok farklı duyguların tezavuruda olabilir.

Tanrı bazen gelişen olaylardan taraf olan kişinin vicdanına fısıldayabilir. O kişi vicdanınnın sesine kulak verir ve gereğini yapar bu güzel bir davranıştır..

İnsanı geliştirir ve öğretici olur.. egolarimizi kırar..

Hani senin beni yendiğin zaman, bana dediğin gibi... '' abi seninle oynaycağım zaman çok korkuyordum ve çok heyecanlıydım ''

ama öyle olmadı değil mi beni 3-0 yendin.. ve sen çok sevinmiştin ... zaten ilk maçı aldığında bir rahatlamış bir tabuyu yıkmış gibiydin.

İşte Batuhan hayat böyle süprizlerle doludur .. dediğin gibi aradan 1 veya 1.5 sene geçmiş bu yüzden o güzel galibiyetini

anılarında yaşat ve söylelenlere cevap yetiştirmene gerek yok sanırım.

Bazı şeyleri fazla kurcalama.. düşün ne gerek var.. sen zaten galip gelmişin, sonucu ve isbatı ortada olan bir durumun failisin..

teşekkür

wntdSAS|| wrote:

2 yıl önce mi ? Abi naptın yav 1 sene oldu Yav ona hala süprizmiş gibi bakıyorsun abi Ben eşek gibi çalıştım ama o deniz ve kara savaşlarına Ki şunu ekleyeyim bir tek seninle ovada oynadım ve onda hafif dragoonları lightlarla beraber benim prusya lightlarının arkasındaki lancerlarla karşılaştırma hatan ve bir kare formasyonu kaçırmanın sonrasında yenildin Ova olsa sadece ona da çalışırdık
    Edit :Ben o ova savaşını oynarken kıçımdan ter aktı abi resmen

Sana kesinlikle katiliyorum.Kazandigin butun maclarda bileginin hakkiyla kazandin.Zaten o performansinla kimse karsindada duramazdi ve duramadi da.Bence burda en buyuk etken Alper abin dir.Seni oyle bir calistirmiski masallah basima NTW profesor bile kesilmistin:D oyun icinde bana bile yardimci oluyordun "abi kale icindeki topumu vuramzssin baska birseyler dene" vs. :D
    Uzun lafin kisasi iyi bir calsima sonrasinda kisa bir zaman diliminde oyunu iyi kapmistin ;)

Edit :Ben o ova savaşını oynarken kıçımdan ter aktı abi resmen[/quote]

Evet sandalyeden dustum falan diyordun :D :D :D

MG wrote:

wntdSAS|| wrote:

Merhaba Batuhan

Senin yendiğin insanların o an ki durumları yani düşünceleri senin bilemeyeceğin bir şeydir.
    Teknik olarak görünen yanlışlar bazen tekrarlıyorum ama bazen sebepleri çok farklı duyguların tezavuruda olabilir.
    Tanrı bazen gelişen olaylardan taraf olan kişinin vicdanına fısıldayabilir. O kişi vicdanınnın sesine kulak verir ve gereğini yapar bu güzel bir davranıştır..
    İnsanı geliştirir ve öğretici olur.. egolarimizi kırar..
    Hani senin beni yendiğin zaman, bana dediğin gibi... '' abi seninle oynaycağım zaman çok korkuyordum ve çok heyecanlıydım ''
    ama öyle olmadı değil mi beni 3-0 yendin.. ve sen çok sevinmiştin ... zaten ilk maçı aldığında bir rahatlamış bir tabuyu yıkmış gibiydin.
    İşte Batuhan hayat böyle süprizlerle doludur .. dediğin gibi aradan 1 veya 1.5 sene geçmiş bu yüzden o güzel galibiyetini
    anılarında yaşat ve söylelenlere cevap yetiştirmene gerek yok sanırım.
    Bazı şeyleri fazla kurcalama.. düşün ne gerek var.. sen zaten galip gelmişin, sonucu ve isbatı ortada olan bir durumun failisin..

teşekkür

Mehmet abi dediklerin doğrudur güzel söylemişsin ama amacım laf yetiştirmek gibi bir şey değildi öyle anlaşıldıysa affola.
    Anılarımdadır o zaten hep abi unutamam da :D deniz abiyle laf ne zaman ntw'ye, turnuvalara gelse bunun biraz dalgasını yapardık. O yüzden yazdım ben aslında. Dediğim gibi eğer yanlış bir mana çıktıysa içinden herkesten özür dilerim. Doğru söylüyorsun abi zaten ben bir şeyi kanıtlamaya da çalışmıyorum ki, hem o kadar zaman geçmiş, hem ben o turnuvaya bir şeyin ispatı için katılmamıştım anlayacağınız.

Valla deniz abi çok doğru söylüyorsun o turnuvaya kadar alper abinin beynini kemirmiştim resmen :D Doğrudur abi, kafayı kullandım, beyin bedava :D:P Ama ova kısmında alican,faruk falan sağolsun :D O unutulmaz talimlerimiz de zaten hepimize birşeyler kattı :D Valla abi alper abiyle onlarca kez oynayıp denedikten sonra o topu vuramayacağından emindim :D:D Sandalye sallandı abi :D:D

Alican sen üstadsın zaten sana karşı boynumuz kıldan ince :D
    Yani uzun lafın kısası bırakalım NTW'yi, 2. NTW geliyor, FOTS. Bu turnuvaya odaklanalım :)