Artık çivisi çıkıp da tahtası fırladı...

Artık çivisi çıkıp da tahtası fırladı...

Merhaba arkadaşlar

Artık hep aynı kurgularla oynamaktan sıkılıp sonucuna bakmaksızın belli bir zamandır katana rush taktiği deniyorum.

Tabi doğal olarak yeniliyoruz veya yeniyoruz. Sonuç ne olursa olsun rahat bir taktik insanı germiyor.. rahatlatıyorda :)

bu arada inceliklerine filan da bakıyorum. Buraya kadar tamam..

Fakat geçen gün dikkatimi çekti...ben rusha daldığım için fark etmiyordum.,

Bir maçta şöyle şeytan dürttü bir baktım.. adam öyle veteran birlikler almış ki saldırıları savunmaları maaşallah..sayılarıda dikkat çekici..

Sonra dikkat ettikce diğer bazı maçlarda da bu şekilde ve sıklıkla bu şekilde çıkmaya başladı.. özellikle akşam saatleri..

Birliğin önemi yok mesele hangisi olursa olsun bu şekilde.. ve sayıları da fazla .. sonuçta 14 binlik oynuyoruz..

Bende de aşağı yukarı bunların dengi birlikler var. Onlar gibi deneyeyim dedim ama nafile..

Diyelim ben 12-13 birlik alıyorum.. karşımdaki benden fazla birlik almış.. ama maç sonu skor tablosunda benden az sayıda asker almış görülmez mi..

( not; şu dlc ile gelen yarım birlikleri dikkate alıyorum )

Artık bu konuda söyleyecek laf kalmadı.. sözün bittiği yerdeyiz.

Artık bu iş ayağa düşmüş vaziyette, ne bok yapıyorlarsa para, birlik vs..herşeyde gırla hile yapılıyor..

Bu sebeple belki aramızdaki bizim klanın talimleri veya sitedekilerle filan hariç ama bu oyunu bırakıyorum..

Boşuna çile çekmeye ve sinirlenmeye gerek yok..

Zaten dikkat ettim bizim arkadaşlarda başka, başka oyunlar oynuyorlar.. haklılar..

Taa ki yeni oyun Mart 12 de çıkana dek..ona da bakarız..umut ederim multisi bundan ciddi, namuslu ve daha iyi olur..

teşekkür

Alpertunga schrieb:

Mehmet abi bizde hergün binbir türlü adamlarla karsilasiyoruz ama hemen oyunu birakma bu sekilde

Merhaba Alpertunga

Silmeyeceğim.. ancak sizlerle, bizim klandakilerle filan talim olursa oynarım.

Sonuçta beraber oluyoruz eğlenip sohbet, gır gır filan yapıyoruz, o kadar...

Bunun dışında artık bitti.. multi filan yok...

Mart 2012 ye dek..

teşekkür

ATS1Z schrieb:

Mehmet abi sensiz bu oyunun tadı olmaz. Biz kendi aramızda oynarız eğlencemize bakarız o bile yeter: :P Bende 3 günden beri internetimde sorun olmasından dolayı bir türlü hiçbir oyuna giremiyorum.

Merhaba Gültekin

Geçmiş olsun..bir çaresi vardır, moralin bozulmasın

Talimlerde beraberiz... burdayız...

Mart ta çıkacak oyunda mp nin tadını bol, bol çıkarırız..merak etme.. :)

teşekkür
      mehmet abi anlıyorum seni :) aramızdaki talimlerin zevki dışında oyunun oynanabilirliği yok, sen burda taktik kasıp, bişeyler yapmaya calısırkenkarsı taraf coktan yapmıs taktiksiz savaşı kazanıyor :) ha tabi başarısız aktik olur yenilirsin buna diyecek yok ama kararını destekliyorum abi ben işte. bundan sonra talimlerde cenk atarız shogun 2 de :D

FRAGILE schrieb:

mehmet abi anlıyorum seni :) aramızdaki talimlerin zevki dışında oyunun oynanabilirliği yok, sen burda taktik kasıp, bişeyler yapmaya calısırkenkarsı taraf coktan yapmıs taktiksiz savaşı kazanıyor :) ha tabi başarısız aktik olur yenilirsin buna diyecek yok ama kararını destekliyorum abi ben işte. bundan sonra talimlerde cenk atarız shogun 2 de :D

Merhaba Yasin

Evet, bu oyunun konuşulacak bir yanı kalmadı.. ama dediğin gibi bizleri talimlerde bir araya getirecek o kadar..

bu da bize yeter... 3 ay sonra beraber kaldığımız yerden devam ederiz.. Nezaketin için sağolasın.. :)

Ben şimdi Empireyi yükledim ve single da dünyayı dolaşıyorum..kafam rahat sonuçta kafa dağıtıp zevk için oynuyorsun bu oyunları..

teşekkür
      Ben Yasininde Mehmet abininde oyunu birakmak hakkindaki fikirlerini desteklemiyorum.

Oyun son yamadan sonra daha farkli bir hal aldi su an oyuna tas kagit makas daha iyi oturmus durumda, tek problem drophack olayi ve bunun yapanlarin yada yapan klanlarin kimler oldugunun iyi bildigimiz icin bana son 100-120 macta bir sefer drophack yapan olmadi. BUnun disinda sorun olabilecek suvari spami var fakat bu sekilde bir sefer yenildim daha dogrusu yenildik su an kullandigim 6 suvarili ordu sayesinde ve savas basinda rakibin ordusunu görene kadar bunlari sakladigim icin bu konudada yapilan tesebbüsleri geri püskürttük. BIldigimiz hileci klanlara karsi oynamadigimiz icin belkide son 1-1,5 ay icerisinde 1 bilemedin 2 sefer retainerbuguna maruz kaldim. Fakat kullandigim birimler belli oldugu icinde verilen negaif kartlar hic bir ise yaramadi.

Sonuc olarak oyunu oynamak yada oynamamak size kalmis bir sey fakat hersey yukarda yazdigim gibi cereyan ettigi icin ben oyunu zevkle oynuyorum.

NOT: ATAKAN dedigin gibi bir bug yok. Oyunda kazananda kaybedende Klan token kazandigi icin adamlar deniz savaslarina girip savas baslayinca kasitli olarak censide defeat yapiyorlar yani yeniliyorlar puanlar puanlar karsiya gidiyor fakat klan tokenlerini aliyorlar. BUda iddiali olunmayan bölgelerde yani deniz savaslarinda yapiliyor. En bariz örnegini dün gece yasadim bende 8 gemi varken baktim adam sirf general gemisi almis gemi fazlaligi bende oldugu halde yinede heroic verdi :D ayrica adamin bana " oyunu hizliya alirmisin cabuk bitirelim " demeside beni güldürdü
       photo woc7_zps1187c360.png
      Warriors of Crom ile 8 sene...

battlestone schrieb:

alper abı retanıer bugu fılan alısılan seyler oldu ama para hılesı baya baya oluyor gecen en son gultekınle ıkye ıkıye mac yaptık adamların ordusu sayı olarak bızımle aynıyken bırlıklerı aısır derce gucluydu kı senınde yazdıgın gibi 7samuraı bunu steam grubunda bıle yazmıs daha ne denılebılırkı .

Umut bu gibi olaylarda herzaman replay alin dedik ama hic orali olan olmadi.

BIz bizim maclarda rastlayinca adamlarin klanini maymuna ceviriyoruz adamlar özür diliyorlar. Ama böyle biz oynadik money cheat yaptilar vesaire dersen kimseye bir sey söyleyemeyiz. Elde replay yok, elde ekran resmi yok e peki bu olaya maruz kalanin hakkini nasil koruyacagiz. BU iletisim kopuklugu veyahut umursamazlik tan dolayi ( umursamazliktaki kastim oyun bitince bu adamlar money cheat yapti diyip kendi kabuguna cekilmekdir) sizler icin hic bir sey yapamiyoruz :( .

BIz bu durumlarda hic affetmeden liderlerine yada klanina taaruza geciyoruz konusuyor ispatlari gönderiyoruz yapacak zaten baska seyimizde yok. BU hileyi kullananlar genelde HoE BiA CW ve 7SAM lar. Biz bu adamlarla oyunu kestik ve artik bu cheatede retainer cheatinede rastlamiyor.

Ha Klon olayi var ama o zaten resmilesmis adamlar gecen ki listede klonlamada ayni birim iki farkli fiyatda cikioyordu bunun fixledik diye bir aciklama cikarmislardi.

Alpertunga schrieb:

Ben Yasininde Mehmet abininde oyunu birakmak hakkindaki fikirlerini desteklemiyorum.

Oyun son yamadan sonra daha farkli bir hal aldi su an oyuna tas kagit makas daha iyi oturmus durumda, tek problem drophack olayi ve bunun yapanlarin yada yapan klanlarin kimler oldugunun iyi bildigimiz icin bana son 100-120 macta bir sefer drophack yapan olmadi. BUnun disinda sorun olabilecek suvari spami var fakat bu sekilde bir sefer yenildim daha dogrusu yenildik su an kullandigim 6 suvarili ordu sayesinde ve savas basinda rakibin ordusunu görene kadar bunlari sakladigim icin bu konudada yapilan tesebbüsleri geri püskürttük. BIldigimiz hileci klanlara karsi oynamadigimiz icin belkide son 1-1,5 ay icerisinde 1 bilemedin 2 sefer retainerbuguna maruz kaldim. Fakat kullandigim birimler belli oldugu icinde verilen negaif kartlar hic bir ise yaramadi.

Sonuc olarak oyunu oynamak yada oynamamak size kalmis bir sey fakat hersey yukarda yazdigim gibi cereyan ettigi icin ben oyunu zevkle oynuyorum.

NOT: ATAKAN dedigin gibi bir bug yok. Oyunda kazananda kaybedende Klan token kazandigi icin adamlar deniz savaslarina girip savas baslayinca kasitli olarak censide defeat yapiyorlar yani yeniliyorlar puanlar puanlar karsiya gidiyor fakat klan tokenlerini aliyorlar. BUda iddiali olunmayan bölgelerde yani deniz savaslarinda yapiliyor. En bariz örnegini dün gece yasadim bende 8 gemi varken baktim adam sirf general gemisi almis gemi fazlaligi bende oldugu halde yinede heroic verdi :D ayrica adamin bana " oyunu hizliya alirmisin cabuk bitirelim " demeside beni güldürdü

Merhaba Alpertunga

Ben oyunu silmedim, ancak beraber talim filan yaparsak oynarım dedim... onun dışında mm bitti..

Ayrıca son ana dek zevk ile oynadım, inkar edecek halim yok biliyorsunuz..

Sen hileciler dışında hilecilere 1.5 ay içinde 1 veya 2 kere rastlamışsın çok şanslısın o zaman..sen devam et.. :thumbup:

Ama sonuçta heyecan duymak, zevk almak için kendi dünyamız içinde bu oyunu oynuyoruz.

Yenmek veya yenilmek ben buna bakmam ben savaşta ne yaptığıma bakarım..doğru yaparsam yenerim ve mutlu olurum,

yanlış yaparsam da yenilirim üzülürüm ama namuslu bir oyunsa karşımdakini taktir ederim hatta örnek alırım.

Hatta karakterim icabı farklı şeyler denemek hoşuma gider, kimsenin yapmadığı veya almadığı şeyleri denerim bunun bedelinide ödemek hoşuma gider

sonuçta bir tarz çıkarırım ve başka bir şeye geçerim bu böyle gider, zaten gidiyordu..da..

Böylece ine, çıka heyecan alarak oynar dururum. Talimlerde düğün geceleri gibi gelir bana, hep beraber eğlenir, öğreniriz...

Bu son haftalarda artık karşıma çıkanlara bakalım ne hile yapacak dedirttirecek kadar bu işler arttı. Zaten var olan hileler, buglar

nasıl isimlendirirseniz isimlendirin hepsi oyunun ana yapısını bozan şeyler bunlar...CA dahil kimseninde taktığı yok belki de onlarda körüklüyordur.

Oyun mu oynayacaz yoksa ona buna mı bakacaz; sonuçta artık bir yerden sonra paranoyak olacak halimiz de yok.

Oynayacaksam talimlerde biz bize zevkle oynarım..

Ayrıca bizim klandakilerde böyle oldu, başka oyunlara takıldılar haklılarda ...talimlerde bize toplanma vesilesi oldu.

Mart 2012 de Fall of Samurai de tekrar mm de 1453 klanı olarak yerimizi alacağız, buna şüpheniz olmasın..

CA zaten bu yeni oyunla gelecek oyunlar için nabız yoklayacak gibi.. yeni oyun için 19.yy Total War Victoria Age e hazır olalım..belki daha sonra Roma2 çıkar.

Bu Shogun2 de multide millete bir havuç gösterdiler mazallah onu elde etmek için neler yapıldı neler..

Ben de aldım çünkü oyunun amacı bunu almak, güzel bir yenilik tamam....

Sen de doğal olarak oynuyorsan yeteneğin ölçüsünde alırsın..

ama kural dışı belden aşağı çalışarak olmuyor.. Alt tarafı bir oyun...

teşekkür

Not: Alper sen talimlerden haber ver, bizler arada bir talimler yapıyoruz hiç olmazsa.. :D
      abi talimler icin her hafta ici konu acacak ve hafta icinde timleri ayarliyacazki hafta sonu beklemeden heme sohbet edelim hemde beklemeden oyunlara girelim. BU is icin seni atiyoruz konularini sen acacaksin ona göre :) tim ayarlamasinida katilanlara göre dengeli yapmaya calisiriz. Yani maclardan önce hersey hazirolsunki duraksama olmasin.

Alpertunga schrieb:

battlestone schrieb:

alper abı retanıer bugu fılan alısılan seyler oldu ama para hılesı baya baya oluyor gecen en son gultekınle ıkye ıkıye mac yaptık adamların ordusu sayı olarak bızımle aynıyken bırlıklerı aısır derce gucluydu kı senınde yazdıgın gibi 7samuraı bunu steam grubunda bıle yazmıs daha ne denılebılırkı .

Umut bu gibi olaylarda herzaman replay alin dedik ama hic orali olan olmadi.

BIz bizim maclarda rastlayinca adamlarin klanini maymuna ceviriyoruz adamlar özür diliyorlar. Ama böyle biz oynadik money cheat yaptilar vesaire dersen kimseye bir sey söyleyemeyiz. Elde replay yok, elde ekran resmi yok e peki bu olaya maruz kalanin hakkini nasil koruyacagiz. BU iletisim kopuklugu veyahut umursamazlik tan dolayi ( umursamazliktaki kastim oyun bitince bu adamlar money cheat yapti diyip kendi kabuguna cekilmekdir) sizler icin hic bir sey yapamiyoruz :( .

BIz bu durumlarda hic affetmeden liderlerine yada klanina taaruza geciyoruz konusuyor ispatlari gönderiyoruz yapacak zaten baska seyimizde yok. BU hileyi kullananlar genelde HoE BiA CW ve 7SAM lar. Biz bu adamlarla oyunu kestik ve artik bu cheatede retainer cheatinede rastlamiyor.

Ha Klon olayi var ama o zaten resmilesmis adamlar gecen ki listede klonlamada ayni birim iki farkli fiyatda cikioyordu bunun fixledik diye bir aciklama cikarmislardi.

Merhaba Alpertunga

İster maymuna çevirin, ister kurbağaya ne fark edecek.. gene var, yine var..

Dikkat ettim bunlar artıyor.. Hatta bu hileci klanlara girenlerde artar.. adamlar garanti ediyor zaferi..

Kulaktan kulağa yayılır bu işler... herkesin bir dostu vardır muhakkak.. ve paylaşılır bu bilgi, hala bir sırmış gibi..

komik vesselam... :)

teşekkür

Alpertunga schrieb:

abi talimler icin her hafta ici konu acacak ve hafta icinde timleri ayarliyacazki hafta sonu beklemeden heme sohbet edelim hemde beklemeden oyunlara girelim. BU is icin seni atiyoruz konularini sen acacaksin ona göre :) tim ayarlamasinida katilanlara göre dengeli yapmaya calisiriz. Yani maclardan önce hersey hazirolsunki duraksama olmasin.

Merhaba Alpertunga

Beni kim atamış... gerek yok.. ne o burası ordu filan mı.. :)

Ben buralardayım zaten bizim klandaki arkadaşlarda buralar da..

Haftasonları kim varsa o an haberleşilir ve toplanılır..

hatta hafta içi bile o anlık olabilir belki..

Artık kimler müsaaitse toplanır sohbet eder, oynarız.. eğleniriz.. :)

teşekkür
      Patch çıktığından bu yana 3 kişiye kaybettim. ikiside beni dün akşam yendi. Şuna inanıyorumki kesin bir hile var. Ne biliyim daha oyun başlarken hissettim bir itlik var bu işte diye. Adamlar her türlü adiliği deniyor. Para hilesi yaptıklarını düşünüyorum. yüksek puanlı adamları alarak çok büyük üstünlük sağlıyorlar. attığını vuran bow monklar tuttuğunu kesen katanalar ne general kalıyor ne adamlar anında dağılıyor. birde üstüne üstük yeni çakallıklarıda small unit boyunutnu seçerek iki bow monk ile generali şişlemek. Adamlarsa large unit sizeda yapsınlarda göreyim. bende çok sinir oldum ve oyundan çıktım. En güzeli sinir yatışana kadar oyna girmemek. bi kere insanın tepesi atınca diğer yenilgilerde ardından geliyor. shogun birazda sabır oynu doğru birimleri doğru anlarda göndermek gerek. sinirlenince neyin nereye gittiği belli olmuyor.

Herşeye rağmen bu sevda bitmez...