Angepinnt Sınırsız kamera, Birim Özellikleri Görme ve Grafik ayarları sorunları

Sınırsız kamera, Birim Özellikleri Görme ve Grafik ayarları sorunları

Çoğu arkadaşımız bu sınırsız kamerayı ve rakip birimlerin özelliklerini görmeyi kullanıyor, empire total war'dan beri CA'nın değiştirdiği oyun motoruyla bu özellik kullanılabilir durumda. Yeni arkadaşlara her seferinde tek tek anlatmak yerine bir konu açmak istedim. Ayrıca bazı arkadaşlarımız bunu kullanırken grafik ayarlarını değiştiremiyor onlar için de birkaç ayrıntı anlatacağım.

1. Birim Özelliklerini görme:
      Oyuna girildikten sonra options/battle interface kısmına girilir ve unit info always olarak seçilir, artık düşman biriminin üstüne gittiğinizde o birimin yakın dövüş özelliğini, moralini, menzilli birim ise doldurmasını, isabetini ve menzilini görebileceksiniz. Bu çok çok gerekli bir özellik. Örneğin düşman okçusunun menzili 175m sizin okçunuzun menzili 200 ise aradaki menzil farkını kullanarak düşman okçusunu geriye çekilerek yenebilirsiniz.

2. Sınırsız Kamera
      Askerlerinize yakından bakmaktan sıkıldınız mı? İstediğiniz yükseklikten savaş alanına bakmak mı istiyorsunuz? O zaman sınırsız kamerayı denemelisiniz. Sınırsız kamera için:

Önce denetim masasına girilir, görünümden klasör seçeneklerine gidlir ve gizli dosyalar görünür hale getirilir.Ondan sonra;

Bilgisayarım/C:/Kullanıcılar/Kullanıcı Adınız/AppData/Roaming/The Creative Assembly/Shogun 2/Scripts klasörleri sırasıyla açılır ve preferences.script dosyası bulunur. Bu dosya not defteri ile açılır. Sonra ekteki resimden de görebileceğiniz gibi default_camera_type kısmının karşısındaki 0 veya 1 değeri silinir yerine 2 yazılır. Dosya kaydedilip çıkılır. Artık kameranız sınırsız durumda. Eğer herhangi bir grafik veya ses ayarı değişiminden sonra bu kameranın kalmasını istiyorsanız preferences.script dosyasına sağ tıklanır ve özellliklere gidilir, salt okunur kısmına tik konup uygula denir ve kapatılır. Salt okunur yapmazsanız grafik ayarını değiştirdiğiniz zaman kamera eskisi gibi sınırlı hale gelir.

Bu dosyayı salt okunur yaptıktan sonra artık oyunda yapacağınız grafik veya ses ayarlarındaki değişiklikler dosyaya yazılmaz, sadece tek seferliğine oyuna etki eder, oyunu yeniden açarsanız eski grafik ayarlarınıza dönülür. Eğer grafik ayarlarınızı değiştirecekseniz yine bahsedilen yoldan preferences.script dosyasına ulaşılır sağ tık ile özelliklerden salt okunurdaki tik kaldırılır. Sonra oyuna girip grafik ayarı yapılır, sonra kamera tekrar sınırsız yapılır ve dosya tekrar salt okunur yapılır.
      Öncelikle herkese merhaba,

Başta Alican'a teşekkür etmek istiyorum, sitede var olduğunu bilmiyordum ama emek harcayıp bunları hazırlaması gerçekten takdir edilecek çalışamlar...

Bizleri oyun içerisinde kullanışlı yöntemlerin sitede paylaşılması STW 2 oyuncusu olarak beni gerçekten mutlu ediyor.

Ellerine sağlık dostum..

Saygılarımla,