Farozlu Tugcan | Bögüalp (Mustafa)

Tuğcan rush'ı sormuşsun kimse cevap atmamış,

rush ingilizcede acele etmek, seyirtmek anlamında bir söz. TW raconunda ise çok az okcu veya tüfekçi alarak veya hiç almayarak, yakın dövüş birimlerini doldurup düşman missile birimlerinin yakın dövüş zaafını kullanarak hızlıca saldırmak demektir. Rakip okcu ve tüfekçiler anca 1-2 atış yapabildikleri için rakip parasını boşa harcamış olur ve sen bolca yakın dövüş birimi aldığın için yakın dövüşte galip çıkarsın.

Şogunda karşıda heavy gunner yoksa ve generalini kaybetmezsen doğru bir rush ile kesin kazanırsın. Maalesef dengeler böyle...

Ama 2 zaafı var, birincisi morali yüksek tutman lazım aksi halde düşman tüfekçileri seni toplu halde kaçırabilir. İkinicisi düşman okcu ve tüfekçileri generaline yüklenirse generalin kaçabilir, ölebilir, veya senin generalini uzaklaştırman gerekebilir ki bu da moral kaybı demektir...

Ama önlere düşman tüfekçisinden az hasarla kurtulmak için yari aşigaru doldurup, bol loan sword ile dalarsan ve arkanı ve generalini yari aşigarularla kollarsan işin çok kolay şogunda, ama general rallysini doğru zamanda basman lazım....

turcoman schrieb:

Tuğcan rush'ı sormuşsun kimse cevap atmamış,

rush ingilizcede acele etmek, seyirtmek anlamında bir söz. TW raconunda ise çok az okcu veya tüfekçi alarak veya hiç almayarak, yakın dövüş birimlerini doldurup düşman missile birimlerinin yakın dövüş zaafını kullanarak hızlıca saldırmak demektir. Rakip okcu ve tüfekçiler anca 1-2 atış yapabildikleri için rakip parasını boşa harcamış olur ve sen bolca yakın dövüş birimi aldığın için yakın dövüşte galip çıkarsın.

Şogunda karşıda heavy gunner yoksa ve generalini kaybetmezsen doğru bir rush ile kesin kazanırsın. Maalesef dengeler böyle...

Ama 2 zaafı var, birincisi morali yüksek tutman lazım aksi halde düşman tüfekçileri seni toplu halde kaçırabilir. İkinicisi düşman okcu ve tüfekçileri generaline yüklenirse generalin kaçabilir, ölebilir, veya senin generalini uzaklaştırman gerekebilir ki bu da moral kaybı demektir...

Ama önlere düşman tüfekçisinden az hasarla kurtulmak için yari aşigaru doldurup, bol loan sword ile dalarsan ve arkanı ve generalini yari aşigarularla kollarsan işin çok kolay şogunda, ama general rallysini doğru zamanda basman lazım....
      teşekkürler...

annibal schrieb:

Senin acilen veteran yapman lazım.
      aslında veteran daha fazla olacaktı ama çoğunu red ettim
      İSYANIM SANA DEĞİL BU ZALİM DÜZENE!!!

KÖYÜN İTLERİ BİRBİRİNE DÜŞMAN OLSADA KURDU GÖRÜNCE BİRLEŞİRLER

(UYGUR ATASÖZÜ)
      Batuhan normalde bir yari ile falan kılıçlı piyadeye girdin mi 150 kişilik bir loana mesela, 30-40 kişi alıyor ilk chargeda, ama sonra bişe indirmiyor. Hele geri çekeyim dersen 10 kişi falan yitiriyorsun.

Ama katana cav ile girersen piyadeyi yiyor resmen, yiyormuş yani ben de bilmiyordum yeni fark ettim. Hem ilk chargeda yine yari cava yakın adam alıyor hem de yakın dövüşte indiriyor. Ayrıca yakın dövüş özelliği iyi olduğu için geri çekerken az kaybediyorsun ve de daha da ilginci geri çekerken düşmana walkthrough yapıyor, yani cengiz han filminde 30 kişilik kılıçlı ordunun koca orduyu yarması saçmalığı gibi.
      Ahah evet o filmi biliyorum izlemiştim hayranıydım o sahnenin ama saçmalıktı tabi :D Walkthrough yapabildiğini bilmiyordum bu iyi oldu. Pİyadeye karşı kuvvetli olduğunu biliyorum da ben atlılarımı öncelikle düşman atlısını yok etmek için kullandığımdan katana cav kullanmıyordum fazla. İlk başlarda 5 level falan vardı 2 tane katana cav ım ama sonradan silmiştim. Pek bana göre değil düşman atlısına fazla kaptırmamak gerek.