Farozlu Tugcan | Bögüalp (Mustafa)

Farozlu Tugcan | Bögüalp (Mustafa)

Kisa bir süre önce Turk Total War Cemiyetinden katilan Tugcan arkadasimiza antronör olarak multinin basarili simalarindan Mustafayi atiyoruz. Yapmis oldugunuz aktiviteleri burda günlük olarak buradan paylasin lütfen.
       photo woc7_zps1187c360.png
      Warriors of Crom ile 8 sene...

maçdan önceki ordumb1108.hizliresim.com/11/8/13/12080.jpg

ordu dizilimi
      a1108.hizliresim.com/11/8/13/12099.jpg

a1108.hizliresim.com/11/8/13/12131.jpg

ok savaşı
      a1108.hizliresim.com/11/8/13/12135.jpg

yakın temas: düşman okcularını üzerime yollamasından dolayı atlılarımı hareket ettirdim tuzağına düştüm
      b1108.hizliresim.com/11/8/13/12144.jpg

loan swordlarımı önden yari ashigaruarlı yandan arkadanda no dachi leri yolladım ama loan swodları suda karşılayınca düşman hareket kabiliyetim azaldı
      [url]http://a1108.hizliresim.com/11/8/13/12156.jpg[/url]

ve sonuç ezildim :)
      [url]http://a1108.hizliresim.com/11/8/13/12198.jpg[/url]

diğer savaşı iftardan sonra koyucam ondada kaybettim link olarak koymamın sebebi resimlerin ebat olarak büyük olması safayı kaplayacak olmasıydı :)
      İSYANIM SANA DEĞİL BU ZALİM DÜZENE!!!

KÖYÜN İTLERİ BİRBİRİNE DÜŞMAN OLSADA KURDU GÖRÜNCE BİRLEŞİRLER

(UYGUR ATASÖZÜ)
      abi açık değiller... fazla okcuyuda düşmana yakın temasa girmeden fazla zaiyat vermek için almıştım...... öbür oyunda kullandığım okcu sayısı cok daha fazla onuda eklicem birazdan :)

(UYGUR ATASÖZÜ)
      diziliş şeklim bu ön tarafta yari ash. araksında bow samurailer ve onun arkasındaki tayfada ağırlıklı loan sword 2 grupda no-dachi. atlı hiç almadım sol taraftaki ağaçlığada katana samurai bıraktım arkasından dolanmak için ama kullanamadım :)

orduyu ileri yolladım ve sol taraftaki ağaçlığın içindeki katana samuraileride ilerlettim.. ana ordunun düzenini bozmadım

burada orduyu bölmek zorudna hissettim kendimi sol ve sağ taraftan atlılarını yolladı öndeki 3 grup yari ash lerin birini sağa birini sola yolladım.

Düşmanın okcuları monk olduğundan olsa grek atış mesafeleri yüksekdi benim bow samurailerim yetişmiyordu bende öndeki yari ash. grupğunu yolladım ardından okcuları ... okcu atışını yaptıktan sonra tüm ordu harekete geçti.

öndeki yari ash grupu düşmesine rağmen ordu yetişmişdi okcular zaten işini iyi yapmış düşman okcuları kaçmaya başlamışdı. Hareket eden ana orduyu üçe bölmüşdüm 3 grup sağdaki tepeden 3 grupda soldaki tepeden diğerleri ise ortadan hareket etti okcualrım monkların peşini bırakmadı olası geri dönmlerine karşılık yapdım bu hamleyi... bu sırada sol ağaçlığın ordaki katana samurai ve yari ash grubu beyaz bayrak çekti

göğüs göğüse mücadele başlamış düşman ordusu generallerinin yanında olmamasından veya adamın kendi emrinden olsa gerek beyaz bayrak çekmeye başladı.. her ihitmale karşı kırmızı çizgiye kadar kovaladım çoğunu...

düşman ordusu kaçarken arkada kalan atlılarını getirdi bende kimsini takip etmeyi bırakıp elimde kalan loan swrodlarla mecburi olarak atlılara yöneldim... sonradan fark ettiğim kaçmayan yari ash.leride bölgeye getirmeye başladım.

Bu sırada bir kaç grupu geri gelmeye başladı ama loan sword olmalarından dolayı atlıları korkmadan üzerlerine saldım kimiside okcuydu kaybettiler ama bende atlılara karşı kaybediyordum

tam atlılarla öarpışan loan swordlar kaybetmişdiki yari ashlar yetişti ve mızraklarıyla atlılara karşı üstünlük sağladı.

Artık kesin zafer aldım diye düşünemye başladım :) eğer ordaki askleri yense bile arkadan gelen 4 grup askerim daha vardı ve generalimde hala hayattaydı.

tam son askerleride ölecekdiki pause yapıp çıktı, nedne böle yaptı anlamadım

savaş sonucu

belirteyim oyunda lag vardı, eğer lagdan kazandığımı düşünürseniz ki bende düşünyordum ama sonradan vazgeçtim onda varsa bendede vardı dedim kendi kendime..... replay alamyı unuttum :(
      edit: savaş sonunda yari cavalaryler açıldı

(UYGUR ATASÖZÜ)

Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von „farozlutugcan“ ()

Nodachi alma tuğcan, onlar sadece düz haritalarda düşmanın asıl piyadesine önden dümdüz dalarsa ancak biraz iş yapabiliyor. O da öndeki yari aşigarulara takılmazsa.

En iyi piyade loan sword aşigarularla oluşturacağın veteranlar olur, şimdilik sende onun olmadığını kabul edersek loan sword ve katana samurai karması bir ordu yapman daha mantıklı. Naginata warrior monk da alabilirsin. Ama nodachi en kötü piyade tercihi olur.

Atlı almadan da kazanılabiliyor, ama düşmanın tüfekçisini piyadelerle almak zor, sana tavsiyem ordunda 1-2 birim light cav bulundur, zaten 400 lira civarı bişe olduğu için oldukça da ucuz. Bunları ormana gizle, ve düşman atlısını alırsan veya sıkıştırırsan bu lightları çıkar, düşmanın tüfekçileri veya okçusu varsa onları al, yoksa generale saldır veya düşman piyadesine arkadan saldır.
      Tuğcan 6-7 birim normal loan yerine 4 birim sağlam loan çok daha iyidir. Bizden bulabildiklerinle battle listten oyun kurun ve veteran kasın, özellikle loan sword kasman önemli. Çünkü onlar ordunun belkemiği. Ayrıca onları kartlarla da destekleyebilirsin, blade master, drill square, yaygu instructor vs.. gibi.

Bow samuraileri de bir an önce bırakman ve bow monklara geçmen lazım. Bu nedenle bow monkların olduğu şehri al.

Şu aşamada sana önlere 3-4 yari aşigaru atıp 2 atlı alıp gerisini loan ve katana doldurarak rush yapmanı ve okcu almamanı önerebilirim. 1-2 oyun dene bakalım okcu almadan katana ve loan doldurup saldırmayı....
      oyunun başı ve düşman ordusunu ağaçların arasında saklamış durumda... bende düşman yaklaşınca ani taarruz için atlılarımı ağaçlığa koydum...

düşman tüm ordusunu belli etmişti.. okcuları önden geliyor atlıları ise ağaçlıktan... atlılarına karşı iki grup olan yari ash. lerden birini o yöne çektim....atlıarımı hala bekletiyorum

düşman yolundaki yari ash. görmüş olacakki atlıalrını workshopun oraya çekti ve benim atlılarıma açık hedef oldu. (onun atlıalrı .. generalleri ve light cavalary) atlılarım işine başladıktan sonra tüm orduyu harekete geçirdim.... önden yari ashleri yollamıştım onlar beyaz bayrak çekmişti ama bu sırada zaten ana ordum geldi :)

düşman tüm ordusu kaçmış sadece biraz atlıları kalmışdı.. eğer katana samuraileri getirmeseydi tüm atlılarını yenerdim :) geç farketti ama yinede katana samuraileri getirerek atlılarıma beyaz bayrak çektirdi.Artık tüm ordum atllarına yöneldi.

hiç bir gücü kalmadığın atlıları kaçtı

ve son.

savaş sonunda bow cavalary açıldı ... nasıl kullanacağını falan anlatırsanız memnun olurum :)

(UYGUR ATASÖZÜ)
      Bow Cavalry kullanışlı değil Tuğcan. Önümüzdeki patchlerde ne olur bilmiyorum, şu an için gereksiz. Alican'ın dediği gibi Bow Monklar'ın olduğu şehri al ve Bow Monklarını da güçlendirene kadar okçu almadan oyna. Çünkü rakibin güçlü ve uzun menzilli okçusu karşısında menzile girene kadar kaybedersin, dolayısıyla boşuna para vermiş olursun. Tabii, her zaman böyle olacak diye bir kaide yok ama genel de böyle olur. Geçenki alıştırmamızda 5.000'lik maçlardaydın, o yüzden birkaç tane okçu almanı söylemiştim alıştırmalarda. Artık 10.000'lik maçlardasın, o yüzden biraz değişecek ordu tipi haliyle. Yukarıdaki ordudaki okçuları çıkarıp yari cavalry'yi artırırsan güzel olur. Loan Sword fiyat / performans'ta alacağın verim konusunda en iyi birim. Onları veteran yap, melee attack ve melee defence ver. Şimdilik bu kadar :)
      tugcan medieval 2 de atli okcular kacarken geri dönüp ates edebiliyorlardi fakat shogun 2 de bu maalesef mümkün görünmüyor. Yani kacarken okatamiyorlar. Ayrica bir yari hatta Greatguard gibi agir bir süvarinin hizi 12 iken atli okcularinki 10 ve maalesef bu suvarilerden kacamiyorlar. BU yüzden kullanmak istersen dikkatli ol
       photo woc7_zps1187c360.png
      Warriors of Crom ile 8 sene...

belki işi tam kavrayınca işime yarıyabilir ama şimdilik kullanmayı düşünmüyorum :) paylaştığım mağlubiyet resimlerinde adam bana kullanmışdı sanırsam menzilide daha fazlaydı veya tepede olduğu içinmi öyle oldu ? bilmiyorum :) mg abimizin paylaştığı konuyu gördüm rushun ne demek olduğuna bakıyorum şimdi teşekkürler :)

(UYGUR ATASÖZÜ)

Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von „farozlutugcan“ ()