Cresto ( Ibrahim )| Annibal ( Egemen )

Evet,hocam yarına kadar beklerken zaferlere devam... :)

İlk defa Alper abinin verdiği tavsiyeleri bu kadar iyi uyguladığımı düşündüm.Tabi bunda rakibin biraz düşük levelli olması ve yanlış hamleside eklenebilir.Lakin düzenli bir şekilde saldırdım.Yari ashigaruları loose formationda dizip arkasına okçu ve gunner serpiştirmek gerçekten işe yarıyormuş. ^^

Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von „CReSTo“ ()

UGURUN KONUSUNA KOYDUGUN REPLAY

Selam Ibrahim, Ugurla oynadigin son maca baktim. Bu gibi replaylarida burdakikendi konuna koyabilirsin.

Burda dizilimini düzelttigini görüyorum, fakat bir hata yapmissin. Okcularini 3. siraya dizmissin ki buda karsida okcu varsa hos olmayacak durum yaratabilir. Ugur da acemi oldugu icin hemen okcularini ileri cikarip Heavy Gunnerini almamis fakat ilerleyen dakikalarda bunu kendin yapmissin. Unutma okcular otomatik savasta iken herzaman ilk ileri cikan hedefi vururlar. BUradada savasin sonucunu belirleyebilecek birbirimin bu tecrubesizliginden dolayi gitmis. Resimde Okcularinin nerde durmasi gerektigini isaretledim. BU arada unutmadan harita üzerindeki binaya sen daha yakindin ve bu durumlarda onun alman daha akillica cünki o bin askere dayanikligik ve hareketlilik kazandiriyor

Burda acemice bir aksiyonun oldu. Rakibine göre cok kuvvetli suvariye sahipsin. Fakat bunun bilincinde degilsin. Karsi tarafin iki hafif suvarisini yakalamak icin 2 suvarini aciga cikardin ve onlari etkisiz hale getirdin. Bu saldirida veyahut saldirilarda ücgen formasyonu kullanmana gerekyok. BU formasyon birincisi hizini kesiyor, ikincisi lightin seninkilere karsi hic bir sansi yok. Fakat resim dede gördügün gibi suvarini orda unuttun ve ugurda mizrak ve tüfekle ona büyük zarar verdi. Kisacasi ana ordudan uzaklasan birimleri gözden kaciriyorsun. BU eksigin zamanla kapanir. Fakat unutma mizrakli bir ordunun yakininda rakibinin suvarisine satasma. Bunu yapabilmenicin Greatguada ihtiyacin var fakat Greatguardin olsa dahi bunu yapma. Tabiri caiz ise kendi kendini budamis oluyorsun cünki suvariler cok gerekli birimler.

BU resmin aciklamasini birinci resimde yaptim. Resmi cektikten yaklasik 15 saniye sonra senin en can alici birimin yok oludu. Okcularin ise hala geride. Eger Heavy Gunnerin varken ugur saldirsaydi o birimin en za 2-3 adam öldürür ve bir okadarda kacirirdi.

BUrada iki birimin le saldiriya geciyorsun. Ashigarular her zaman generalin sicakligini hissetmeli fakat burda hangi birimin olsa dagilirdi. BU tip saldirilardan kacinmalisin herzaman toplu saldiri yapman gerekiyor. Bu sekilde saldirinda orduyu bütün olarak harekete geciremedigini gösteriyor. BU bugünki antramanda Annibalin ilk el atmasi gereken durum.

BU resim tipki 7 hatayi bulma resmi gibi oldu :D fakat bunda bir anormallikyok daha bir kac gündür MP oynuyorsun ve bu durumda hatta iyisin de diyebiliriz :) bu azimlede kisa bir sürede kendine ceki düzen vereceginden eminim.

Gelgelelim resmimize: en geride agaclarin arasindaki Suvarini orda unutmussun yine. Suvarin adeta haykiriyor; gözden uzak olan gönüldendemi irak oluyor diye :) . Sagda ise 3 birimle bir birime saldirdgini görüyorsun, geri hatta bekleyen 3 birim hic birsey yapmiyor ve bunlardan marathon monk ise savas meydaninda olmasi dahi birimlerine moral veren bir birim ve bir o kadar da can alici bir birim. Fakat malesef savasa dahi sokmamissin daha geride ise onlara yapisik bir sekild bekleye general. ASicak savasta Rally basman lazimki moraleri hemen cökmesin ve generalini biraz geri konuclandirirsan daha iyi olur. Ortada ise yeterli puan topladiginda yapman gereken olay var yani Stand and fight !!! . Ugur bunu yaparak birilerine +3 saldiri ve +2 moral vermis. BU özellik sende henuz yok fakat gelecek Skill puanlari ile bunu almani tavsiye ederim. BUnun en iyi aciklamasini BURDAN bulabilirsin.
       photo woc7_zps1187c360.png
      Warriors of Crom ile 8 sene...

Tamamdır,abi sağolasıın hakkatten şimdi bende garip hatalar yaptığımı anladım,gerçekten böyle göstermek yararlı oluyor. :)

Bir dahaki maça yapmamaya çalışacağım.

Lakin benim tam olarak anlamadığım,şimdi biz rakip okçusunun bizim ashigarulara sıkmasını sağlayacağız değilmi?

Eğer öyleyse Ashigarular intihar birimi gibi birşey oluyor. :?:

CReSTo schrieb:

Tamamdır,abi sağolasıın hakkatten şimdi bende garip hatalar yaptığımı anladım,gerçekten böyle göstermek yararlı oluyor. :)

Bir dahaki maça yapmamaya çalışacağım.

Lakin benim tam olarak anlamadığım,şimdi biz rakip okçusunun bizim ashigarulara sıkmasını sağlayacağız değilmi?

Eğer öyleyse Ashigarular intihar birimi gibi birşey oluyor. :?:

Ahigarulara SIKTIRmaya caliscaksin diye bir kaide yok. Onlar en ucuz ve dayaniksiz birim oldugu icin digerlerinin gitmesindense onlarin gitmesi daha münasiptir düsüncesi ile hareket ediyoruz

Önemli değil abi.

Bu TTW'deki arkadaşım Ertuğrul onunla çok oynuyoruz ve çoğu kişiyi yeniyoruz açıkcası karşımızda 9'luk ve 10'luk adamlarla yaptık yendik.Tabi ben 4 levellik halimle 10'luğu darmadağın ettim. 8)

Açıkcası çok zevkli ve kanlı bir maçtı.İzlenmesininde zevkli olacağı kanaatindeyim.

Tam bir meydan muharebesi herşey karıştı,iki ordu birleşti bana dalıyorlar,tabi ben nasıl püskürttüm öyle pek anlayamadım,atlılarımla düşmanın göbek hattına kamikaze bir dalış yaptım,ve hattı yardım geçtim. :D En son oyun dondu oyun yıldızı(En çok kill) ben olaraktan ne bir bölge nede başka birşey alabildim.Ve burdan birkez daha gebersin Shogun 2 sistemi. :cursing:

Alper abi okçu sisteminin işe yaradığını düşünüyorum.İlk saldırıyı püskürtmemde çok yardımcı oldu. :thumbsup:

Heralde düşmanın tek eksi yanı biraz fazla mathlocklara yüklenmesiydi. :!:

Sağolasın abi artık belli bir sistemim olduğunu düşünüyorum.Biraz bocalamadan sonra tabiki taktiklerin faydalarını görüyorum.

Örnek vermek gerekirse,önce Yari Ashigaruları kurban etmek,Okçuları kaçış moduna koymak vs vs.İyi bir sistem oturttum son 3,4 maçtırda yenilgi almadım.

Lakin ben hep aynı taktiğimi uygulayacağım,hep aynı şekilde yenince kendimi kötü hissediyorum. :D Ayrıca Monk Bow'lardan alıyorum artık,ordu fiyatım iyice artmaya başladı,Large funds bile kesmiyor,artık. :wacko:

Ama sormak istediğim asıl soru şu Klan tokenler nasıl artıracam bunları,maç yeniyorum,yeniyorum gene 3 tane var.Artmadı gitti. :thumbdown:

Spoiler anzeigen
      Birde Egemen abi biz senle hiç antreman yapamadık yahu. :D

CReSTo schrieb:

Sağolasın abi artık belli bir sistemim olduğunu düşünüyorum.Biraz bocalamadan sonra tabiki taktiklerin faydalarını görüyorum.

Örnek vermek gerekirse,önce Yari Ashigaruları kurban etmek,Okçuları kaçış moduna koymak vs vs.İyi bir sistem oturttum son 3,4 maçtırda yenilgi almadım.

Lakin ben hep aynı taktiğimi uygulayacağım,hep aynı şekilde yenince kendimi kötü hissediyorum. :D Ayrıca Monk Bow'lardan alıyorum artık,ordu fiyatım iyice artmaya başladı,Large funds bile kesmiyor,artık. :wacko:

Ama sormak istediğim asıl soru şu Klan tokenler nasıl artıracam bunları,maç yeniyorum,yeniyorum gene 3 tane var.Artmadı gitti. :thumbdown:

Spoiler anzeigen
      Birde Egemen abi biz senle hiç antreman yapamadık yahu. :D

Klan tokenler yendiginde gelir. Ama severlerin bazen azizligi oluyor ve maalesef serverlerde onarim olunca yada hatali olunca vermiyor .