Angepinnt Generaller ve skilleri ( özellikleri)

Generaller ve skilleri ( özellikleri)

GENERAL ÖZELLIKLERI

Shogunla beraber gelen bu yeni general özellikleri agaci oyunda kullanilan generallere cok boyutluluk kazandirdi. Generalin bu özellikleri oyuna noktayi koyabilecek gücte. Her özelligin kendine has avatntajlari var. Yukardaki resimde almanca siralanan özellikler 4 ana baslikta toplaniyor. Leadership, Bow Mastery, Pyhsical, Meele Combat.

[video]http://www.youtube.com/watch?v=KEHJL40OFsE[/video]

LEADERSHIP:

Ben dahil bir cok kisinin kullandigi, özellikleri bütün birimlere etki eden tek ana özellik. Bu özellikler ashigaru ordularina büyük avantaj sagliyor. Eger oyunda iken rakibinizin üzerine tiklar ve özellikler arasinda Legendery Leader gibi bir satir okursaniz rakibinizin tamamen bu özelligi kullandigini anlayabilirsiniz.

Rally: Bu özelligi kullanmaniz icin özelligin kendi isaretine tiklamaniz gerekiyor. Yakin dögüste kullanilmasi gerekir ve ordunun moralinin düzelmesini kendilerini isareti gidene kadar toplamalarini saglar. Askerlerinizin cabuk cözülmesini önler. Dikkat edeceginiz husus ise birimlerinizin yanip sönmesini beklememeniz. Bayragi yanip sönmeye baslayan ve dagilan birimleri kesinlikler geri getirmiyor.

Inspire: Özellikler okcu ve atesli silah kullanan birimler icin adeta adrenalin özelligini tasiyor. Bu özelligi kullanmaniz icin isaretine tiklayip generalin aurasi yani etrafindaki daireye yakin olan bir birime tiklamaniz gerekiyor. Eger okcu yada tüfekciye kullanirsaniz reload ve accuracy sini +20 yükseltiyor buda duello etmekte oldugu okcu yada tüfekciye karsi avantaji oluyor daha hizli ve isabetli ates ediyor.

Fatique Resistenz Aura: Generalin aurasi yada aurasina yakin birimlerin cok cabuk dinlenmesini sagliyor. Yorgun bir birimin yakin dögüse girmesinin intahara tesebbüs oldugunu varsayarsak önemini daha iyi anlarsiniz.

Incrassed Aura: 3 basamaktan olusan bu özellik generalinizin etrafindaki dairenin büyümesini sagliyor. BU özelligin hepsini secmeniz aura dairesinin had safhaya ulasmasi demektir. Bu daire nin icindeki ve cevresindeki birimler generalin özelliklerinde yararlaniyor.

Scare Enemys: Generalinizin yakinindaki düsman askerlerinin moralini bozuyor. BU özelligin hala ise yarayip yaramadigini ben cözemedim.

Stand and Fight: Leadership agacinin en can alici özelligi. Basit bir loansword birimini katana yada nodahiye karsi aslan yapiyor. BU özelligi birimlerinizi yakininda kullanmaniz gerekiyor yani auraniz birimlerinizi kapsamali yada yakininda olmali. Böyle oldugu zaman stand and fight birimlerinize +3 saldiri +2 moral ayrica okcu ve tüfekcilere +20 doldurma veriyor. BU özelligi kapamadikca özellik bitmiyor ve zamanla sinirli degil.

Incrased Army Moral: Iki basamaktan olusan bu özellik birinci basamakta +1 ikinci basamakta +2 moral veriyor. BU moral etkisini ordunuzu kurarken göremiyorsunuz. Saadece savas basladiginda görebiliyorsunuz.

BOW MASTERY, PHYSICAL, MEELE COMBAT
      Bow Mastery generalinizi okcu ustasi yapiyor. BU özellikler dahil bütün diger özellikler yani meele combat yada pyhsical saadece avatarinizi avantajli kiliyor. Fakat birimlerinize hic bir yarari yok. Fakat bu durum bu özelliklerin önemli olmadigi manasina gelmiyor. Örnegin Bow masteryde generalin okcu menziini 200 e cikarabiliyor ve zirhdelici özelligi verebiliyor bu sekilde bir atista düsman generalini öldürebilme olasiliginiz artiyor. Yada meele combatda generalinize hitpoint banzai yakin dögüs ve savunma ve hatta mizrakli birimlere karsi avantaj verebiliyor hatta + % 18 fazla general muhafiziniz oluyor. Yani sizde örnegin 30 muhafiz varken rakipte 36 oluyor. BU tip generallere sakin generalinizle saldirmayin banzai da basilinca adeta ölüm makinasina dönüyorlar.

photo woc7_zps1187c360.png
      Warriors of Crom ile 8 sene...

Merhaba Alpertunga

Öğretici olması açısından çok iyi ve yararlı bu çalışmayı kaleme almışsın, eline sağlık.

Yanlız bu çalışma daha erken olsaydı çok daha iyi olurdu, sanırım.

Ama tesellimiz, hiç olmamasından şimdi bile olması çok faydalı.

teşekkür

MG schrieb:

Merhaba Alpertunga

Öğretici olması açısından çok iyi ve yararlı bu çalışmayı kaleme almışsın, eline sağlık.

Yanlız bu çalışma daha erken olsaydı çok daha iyi olurdu, sanırım.

Ama tesellimiz, hiç olmamasından şimdi bile olması çok faydalı.

teşekkür

Mehmet abi bu calisma ve gelecekler zaten kursa katilanlar icin :)
       photo woc7_zps1187c360.png
      Warriors of Crom ile 8 sene...

Ayrıca çok önemli bir noktay ekleyeyim, Melee kategorisinden mızraklı birimlerin bonusunu görmezden gelme özelliğini aktif ettiğiniz zaman, generaliniz mızraklı birimlere daldığında karşı tarafın süvari bonusu sıfırlanıyor ve taarruz sırasında kayıp vermemiş oluyorsunuz. Kılıçdar generaller yerine göre çok ölümcül olabiliyor. Böyle generalleri fazladan bir great guard gibi düşünüp ana ordudan bağımsız kullanabilirsiniz.
      Ben de birkaç bişe ekleyeyim.

Savaşlarda okcu ve missile birimleri arasındaki mücadele ne kadar uzun sürerse lider generalin önemi o kadar artıyor, zira stand and fight ve inspire ile aşigaru okcular bile makineli tüfek gibi oluyorlar. Okçu general de missile savaşında yardım ettiği için o da işe yarıyor.

Savaşlarda rush yapıyorsanız veya rush yiyorsanız, yakın dövüşçü general veya lider general ikisi de kullanılabilir, ama okcu general işe yaramıyor.

Okçu general ise kullanması zor olsa da rakip oyuncuyu sürekli oyaladığı ve sinirini bozduğu için eğer iyi kullanılırsa yine işe yarıyor. Mesela ilhan veya ilius olarak bilinen kişiye karşı savaş yaparsanız, (allah sabır versin) bu okçu generalin son noktalarını görebilirsiniz.

Bir de şöyle birşey var, uygun kartı(retainer) bulursanız, generalinizi çok yönlü biçimlendirme şansınız var. Şöyle ki; mesela bunu last emperor'da görebilirdiniz zamanında, nasıl başarmış ise generaline +10 defans veren kartı düşürmüş, onu koyuyordu, ayrıca generalini de okçu yapıyordu, böylece hem okçu hem de kılıççı generali beraber yapmış oluyordu.

Veya bizim klanda conan'ın general için genişletilmiş aura kartı var, general etki alanı çemberi dev gibi oluyor. Mesela bunu lider general gibi kullanıp generalini okçu veya yakın dövüşçü olarak da seçebilir...

annibal schrieb:

Ayrıca çok önemli bir noktay ekleyeyim, Melee kategorisinden mızraklı birimlerin bonusunu görmezden gelme özelliğini aktif ettiğiniz zaman, generaliniz mızraklı birimlere daldığında karşı tarafın süvari bonusu sıfırlanıyor ve taarruz sırasında kayıp vermemiş oluyorsunuz. Kılıçdar generaller yerine göre çok ölümcül olabiliyor. Böyle generalleri fazladan bir great guard gibi düşünüp ana ordudan bağımsız kullanabilirsiniz.

Merhaba Egemen

Aynen katılıyorum... Örnek, bkz: Ben :thumbup:

Bu şekilde bir tarz çok farklı taktik avantajlar sağlıyor.

Mesela bir tanesi; ordunuzu daha hareketli ve parçalı olarak kullanabiliyorsunuz..

teşekkür

Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von „MG“ ()

En üstteki resim işte.General skillerinin ismi yazan.Yotube burada tam ekran olmuyor.Ayrı sayfa açmak gerekiyor.Özellik ismini görmek için youtube u açıyorum büyütüyorum.Özelliği okumak için tekrar bu sayfaya dönüyorum.Halbu ki resim ingilizce olsaydı bizler açısında daha kolay olurdu hangi özelliğin nerde oluğunu görmek.Hani koyarsanız daha iyi olur.Koymazsanız da canınız sağolsun :)

Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von „Alpagut“ ()