Multiplayer yardım

Economist aslinda olay su:

benim zamanimda MTW2 de aktifken oynadigimiz oyunlarda max 8 Atli ( bunlardan max 3 tane Atli okcu), top ve fil yasak kurallari vardi, daha sonra bu kurallar en fazla 6 atli bunlardan en fazla 2 atliokcu, top ve fill yasak olarak degisti. Simdi sizlerin oynadigi belli kurallar varsa bu kurallara göre arkadaslar ordu tavsiyesinde bulunabilirler. Bartman bunun demek istedi.
       photo woc7_zps1187c360.png
      Warriors of Crom ile 8 sene...

Öyle sabit bir ordu yoktur, perioda (early/high/late), karşıdaki düşmana, ve walkthroughya izin olup olmamasına bağlı olarak ordular değişir. Horse archer(ha) alacaksan 3 tane ha al. Walkthrough varsa baltalı atlıları kullanmak kolaydır. Danimarka(huscarls) rusya(druzhina) gibi.

3 tane ha alırsan onları iyice kullanman lazım dolayısıyla iyice geriye dizilmen lazım. Böylece rakip sana gelmeden ha'larını mümkün olduğunca kullanabilesin.

Ben hre ile ordu verirsem,

3 tane mounted crossbowmen (mb), 4 tane teutonic knights 2 zırh ve 1 kılıç verilmiş. 1 tane imperial knight zırh ve kılıç upgradeli.

Kalanlara da 4-5 piyade al. Piyadenin pek önemi yok zaten. Walkthrough varsa hiç yok. Atlı savaşını alan savaşı kazanacaktır...

Ha aldıysan yani mb aldıysan düşman atlılarını vuracaksın, düşmanın mbleri varsa tabii onları vurman gerekecektir, eğer düşman rush ordusu almışsa ve 8 atlısı varsa atlı ve piyadeni en geriye dizip mblerinle düşman atlılarına atman gerekli. Arkalarına geçmeye çalış ki daha kolay delebilesin zırhlarını ayrıca düşmanın yaya crossbowmenlerinden uzak durmaya çalış....