RTW'ye Dönüş

RTW'ye Dönüş

TW yi yıllardır oynadıktan sonra en sonunda yine RTW ye döndüm. En iyi müzikler RTW de var. Ana menü müziği ,savaşa girerken haritada çalan müzik... Council of Nobles'ın vs görevleri hiçbir zaman senato görevlerinin yerini tutamadı. Rome'da şöyle bi 50 yıl geçmesini beklerdik, sonra halk arasında yeterince popüler olunca 6 full orduyla roma'ya saldırırdık. Lejyoner sistemi falan değişiyrdu Marius reformları falan diye...

Atmosfer falan, ülkeler... Ne M2TW, ne 1800lerin TW si ne de Shogun 2 bence Rome'un yerini tutamadı.

Rome 2 için sabrısızlanıyorum ama bana göre M2TW den beri TW de bir gerileme olduğunu düşündüğüm için korkmaya başladım. Campaign atmosferi kötüye gidiyor, müzikler kötüye gidiyor...
      RTW'deki atmosfer gerçekten hiçbir yerde yok,hollywood filmlerinde bile rtw'deki kadar gaza gelmedim.

Ancak maalesef zaman ilerledikçe oyun piyasası da ilerliyor.Shogun çıktığı zamana göre belki rtw kadar iz bırakamayacak ancak şu sıralarda pek geriye dönesi gelmiyor insanın.Turcoman'ın dediği gibi rpg öğeleri oyunu çok zevkli bir hale getiriyor.
      Böyle düşünmemizim sebebi Rome ve Medievalın bize daha yakın gelmesi. Japonya dışarıdan izole bir ada ve bütün klanlar birbirinin aynı örneğin.
      Müzikler konusunda katılıyorum, Şogun 2'nin çok güzel taikolu savaş müzikleri var ama campaign müzikleri kötü. Rome ve Medieval 2 müziklerini düşününce yapacak pek de birşey yok çünkü o oyunlarda bir sürü farklı kültür ve kültürlere ait müzikler var. Adam Japonya'da neyi farklı yapabilir ki?
      Bundan sonra çıkması muhtemel Rome veya Medieval oyunundan çok şeyler bekliyorum.