The battle of the teutoberg forest

The battle of the teutoberg forest

Evet arkadaşlar uzun zamandır bu videoyu yapacağım diyordum ama hep erteliyordum. Teutoberg bence TW tarihindeki historical battle'ların alexander'daki chaeronea ile beraber en zor savaşıdır. Hem sadece 20 dk süreniz var, hem de pusuya düşmüş durumdasınız, üstelik karşıda 2 birim berserker var ki yakın savaşta 3-4 birim lejyoneri tamamen bitirebilirler.

Yenebilen varsa very hardda ve 1.5 ile yensin, yenemeyenler de buraya bakarak kazanabilir.....

Post was edited 1 time, last by “turcoman” ().

Bugün 2 kez denedim.
      İlkinde ilk baştaki pusuda öldüm :D
      İkincisinde baya ilerledim son pusuda öldüm sanırım ilk maçtan hatırladığım kadarıyla replay alamıyordum ve resim almaya başladım aha yeniyorum galiba diyerek :D Yeniyorum sanmıştım da atlıları fena öldürdü ordumu
      Daha çooook deneyeceksin :D Başta çok az kayıp vermen lazım, onun için de lejyonların pilalarını berserkerlara attırıp berserkerları öldürmen lazım, ayrıca atlı chargelarını da kullanabilirsin, generalini berserker berserk olmadan saldırt.....

Kratos wrote:

En son pusuda sağ üstte şehri ele geçirmek için bir sayaç vardı,o sıfırlanmadan nasıl kazanabildin anlamadım.Yoksa tüm düşman dağıldı mı? Bu arada son pusuyu çok iyi atlatmışsın,arminius beni hep orada dağıtıyordu.
      O sayaç son 3 dakikada çıkıyor, kaledeki plazanın içine 100 adam soktuğunda kazanmış oluyorsun, ben aslında bütün düşmanı kaçırarak da kazanabilirdim ama riske atmak istemedim, 2 uyduruk birliğim düşmanın 3-4 birimini aşağıda oyalarken kalanlarla ben kaleye koştum.... Son pusuda sizin düşmana pusu kurmanız lazım, aynı benim ormana girip yaptığım gibi.... Arminius'a da acıdım öldürmedim :D :D Aslında kovaladım da öldüremedim....

wntdSAS|| wrote:

Ben atlı chargelarını itler gelmeden itlere kullanıyodum :D Generali de axemanlara kullanmıştım.Zaten başta durdurduğundan askerleri yönetebiliyordum.Ama senin videoyu izlemeden yapıcam alican :D
      Bu arada ben videoyu 1280x1024 çözünürlüklü masaüstümde kaydettim, şimdi 1600x900 çözünürlüklü notebookumda izlerken kenarlardan çok boşluk kalıyor, bunu nasıl düzeltebilirim??* Aslında atlı charge'ını itlere kullanmak çok doğru bir hareket, zira ilk charge'da bir ton it ölüyor, ben giriş videosunu sonuna kadar izlediğim için itler yaklaşıp bana saldırdılar dolayısıyla onlara saldıramadım, ayrıca berserker'ı berserk olmadan yakalamışken saldırayım dedim.....
      Eğer çok eski bir monitör kullanmıyorlarsa sorun olmaz.Çoğu monitörde yüksek çözünürlüğü ekrana sığdırma teknolojisi var zira.Ama 1280x1024 bir video için gayet kaliteli bir çözünürlük,sen çözünürlüğü yükseltirsen boyutta artacaktır,doğal olarak videoyu indirmek istemez insanlar.Dert etme bence.