'walkthrough' ve 'keep charging' teknikleri

'walkthrough' ve 'keep charging' teknikleri

her ne kadar pek çok kişi bunu 'bug' yada 'expoit' olarak görse de , bence oyunun kendinde olan bir şey . bunun izahını yapacağım diye dilimde tüy bitti ama anlatamadım . bu yüzden bazı yabancı arkadaşlarla aram da bozuldu . neyse . . meselenin özü şu ; süvarini mümkün olduğunca çabuk yakın dövüşe sok ve düşmana mümkün olduğunca fazla temas edecek şekilde hareket halinde tut . uzun süre , bunu 'charge'lı biçide uyguluyorduk . yani , önce süvariyle 'charge' yapıyor , bitip de yakın dövüşe geçer geçmez de koşturuyorduk . epey efor isteyen bir işti )) sonra 'charge'sız kullanma metodu çıktı . süvari savaşında 'charge'ı etkisiz kıldı bu . açıkçası biraz saçma geliyor . neyse . . mesele , kimin , süvarilerini çabuk yakın dövüşe sokup çabuk hareket ettirebildiğine geldi . başlangıçta , süvarilerlniz mızraklarını tutarken , eğer bir düşman elemanıyla temas ederse , ve tabii bu sırada 'charge' yapmadıysanız , süvarileriniz mızrakları hemen bırakıp yakın dövüş silahlarına geçer . lakin oyun içinde bu her zaman bu şekilde olmuyor . o nedenle ilk seferden sonra , süvariler karşı karşıya geldiğinde , 'charge' mesafesinin altına indiğiniz zaman düşman süvarisi üzerine çift tıklayın . 'charge' yapmaksızın doğrudan düşman üzerine koşacaktır . düşmanla teması sağladığınızda , yani , eleman kartının üzerinde savaştığına dair ibare ortaya çıktığında , süvarileri koşturun . burada , keşfettiğim ufak bir püf nokta var ama onu da müsaadenizle kendime saklayım )

'walkthrough' da önemli olan hususlar moral , ekipman ve hız . tabii , karşınızdakinin de bu yöntemi kullandığını varsayıyorum . şu durumda , 'armor piercing' özelliği olan silahlar taşıyan süvariler , bilgi kartında 'fast' ibaresi bulunan süvariler ve çok etkisi olmasa da morali yüksek olan süvariler avantajlıdır . mx'ler , moral açısından zayıf oldukları için 'wt' sırasında genelde bozulup kaçarlar . ama eğer , yeterli moral desteğini sağlayacak şekilde kullanıp gereken 'upgrade'leri de yaparsanız , mx'lerinizi hafif süvari gibi kullanabilirsiniz , gerçekten işe yarar . alper abiyle az oyun almadık bu şekilde )

gelelim 'keep charging' dediğim tekniğe . bu biraz daha enteresan ve sanırım ilk farkedip uygulayan benim . neyse . . olay şu ; süvarinizi bir şekilde 'charge' durumunda tutabilirseniz , önüne çıkan piyadeleri dağıtıp geçecektir . bu kadar )) nasıl olduğunu biraz uğraşıp siz bulun bir zahmet )) . .

ilhanozgurel schrieb:

gelelim 'keep charging' dediğim tekniğe . bu biraz daha enteresan ve sanırım ilk farkedip uygulayan benim . neyse . . olay şu ; süvarinizi bir şekilde 'charge' durumunda tutabilirseniz , önüne çıkan piyadeleri dağıtıp geçecektir . bu kadar )) nasıl olduğunu biraz uğraşıp siz bulun bir zahmet )) . .

Piyadelerin Hezarfen Ahmet Celebi misali ucuslari gözlerimin önüne geldi *lai*
       photo woc7_zps1187c360.png
      Warriors of Crom ile 8 sene...

yanlaya yollamanın daha avantajlı olduğu doğru . (hiç bir şey de kaçmıyor maşallah) böyle yaptığında , süvarilernin neredeyse hepsi dövüşe giriyor . karşı tarafın arkada kalan süvarileriyse henüz girmemiş oluyor . yani içinde bulunduğun duruma göre , süvarilerin en yoğu biçimde yakın dövüşe girmesini sağlayacak şekilde koştur .

evet , 'keep charging'de , adından da anlaşılacağı gibi 'charge' halinde kalmasını sağlayabilirsen , mızraklarını hiç bırakmadan piyadeleri uçurmayı sürdürürler . sanırım kastettiğin buydu .

Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von „ilhanozgurel“ ()

Açıkçası bu wt'nin mucidi ilhan galiba.Lobide eskilerden kim varsa onu tanıyordu ve saygı duyuyordu.Ama herhalde o zaman çoğunluk wt'yi bilmiyordu ki ona böyle hürmet ediyorlardı.Şimdi ise iyi wtcilere genelde pek iyi gözle bakılmıyor.

Benim düşünceme gelince wt yada cavbug bilmeyenler onu bir bug olarak nitelendiriyor.Ama belli süreden sonra wt o kadar sıkıyor ki ben eski wtsiz günleri özlüyorum.Bunun için bence de bu inceden bir bug.Onun için cavbug kullanacağım alttaki yazılarımda.Zira belli bir süreden sonra oyun m2tw'dan çıkıp walkthrough total war haline dönüyor :D

Gelelim şu charge olayına.Eğer ön sırada uyduruk bir piyade varsa ve arkasında bir başka birlik, arkadaki birliğe charge ederseniz bazen öndekini de süpürüp etkili olabiliyor.Ama bence cavbug (wt değil cavbug:D) kadar etkili bir özellik değil.Önde spearmen ve iyi bir piyade varsa pek etkisi olmuyor.Ama önde crossbowmen ve arkada bir piyade varsa kullanabilirsiniz.

Ayrıca aynı yöntemle eğer cavbug yapıyorsanız ve arkada bir piyade varsa onu da götürebiliyorsunuz.Bunu ilhan'ın bizim klan sitesindeki rehberinde görmüştüm.

Burada benim kullandığım başka bir yöntem de şu:
      İlk cavbugdan sonra ikincisinde charge etmek yerine halt tuşunu kullanırsanız direk mızraklar geri gelecek ve böylece ikinci cavbug için charge etmek zorunda kalmayacaksınız.

Son olarak size derim ki bırakın şu m2tw'i gelin rtw ve ntw yapalım.2side m2twden daha zevkli ve dengeli.M2twde genelde danimarka'yı alan götürüyor eğer 2 tarafta iyi cavbugcuysa....
      yanlış . bu yöntemle , en iyi , sağlam piyadeleri silip süpürebilirsin . neyse . .

tekniği bulan da , adını 'walkthrough' koyan da ben değilim . sadece iyi kullanırdım ve bir iki yenilik getirdim , o kadar . ayrıca , bu sözleri işin doğasını anladığını düşündüğüm ve bugüne kadar da bu tekniği 'cav bug' olarak niteleyenlere demediğni bırakmayan senin gibi birinden duymak , ne yalan söyleyim beni bile şaşırttı . bu arada , total war oyuncularının bana saygı duymasının da wt ile fazla bir alakası olduğunu sanmıyorum , zira samimi olduğum kişiler ya bu işi benim kadar iyi yaparlardı , ya da tamamen karşıydılar ki bu ikincilerle oyun oynamaz , sadece sohbet ederdik . .

son olarak , söz konusu vanilla ise , sıkıcı olduğunu kabul ederim . ama retro için kesinlike hayır . şimdiye kadar vanilla'da üç bin , retro'da da bine yakın oyun oynadım . vanilla'da oynadığım onca oyunda kullanılan taktikler hemen hemen hep aynıdır . retro'da ise hala yeni şeyler bulunabiliyor . elemanların dengeli oluşu , oyunun gerçekçiliğini olağanüstü boyutlara taşımanın yanı sıra , taktiksel açıdan büyük çeşitlilik sağlıyor . buna rağmen , neredeyse herkes , genel kanıya uyup retro'dan uzak duruyor (hala nedenini anlamış değilim) . diyorsanız ki , 'retro benim için fazla ayrıntılı' , bir şey diyemem . her okçuyu , her piyadeyi , her süvariyi sürekli kontrol altında tutup , oyunun akışını doğru okuyarak sizi zafere götürecek hamleleri kısa bir süre içinde tasarlayıp süratle uygulamaya koymak zorundasınız . tabii , büyük efor gerektiriyor . ama karşınızda iyi bir oyuncu varken sarfettiğiniz eforun karşılığını alıyorsunuz . zira oyunun gidişatı ne kadar lehinize görünürse görünsün , bir anda değişebilir . bu da sizi sürekli dikkatli olmaya zorluyor . tabii , bu kadar emeğin ardından elde edilen yenilginin acısı ve galibiyetin tadı da ona göre oluyor . bazılarına bu kadar emek harcamak fazla eziyetli gelebilir belki ama , nihayetinde , bu oyunu oynamanın amacı da bu değil mi ? sadece oyun için değil , hayatın her yönünde , yaptığınız her işte sarfettiğiniz çaba kadardır elde ettiğiniz sonucun tatminkarlığı . retro , böyle bir oyundan bekleneceklerin en iyisini sunuyor bence . .

Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von „ilhanozgurel“ ()

WTye Bug veya hile diyen herkese selam olsun iyi izleyin

turcoman schrieb:

Açıkçası bu wt'nin mucidi ilhan galiba.Lobide eskilerden kim varsa onu tanıyordu ve saygı duyuyordu.Ama herhalde o zaman çoğunluk wt'yi bilmiyordu ki ona böyle hürmet ediyorlardı.Şimdi ise iyi wtcilere genelde pek iyi gözle bakılmıyor.

Benim düşünceme gelince wt yada cavbug bilmeyenler onu bir bug olarak nitelendiriyor.Ama belli süreden sonra wt o kadar sıkıyor ki ben eski wtsiz günleri özlüyorum.Bunun için bence de bu inceden bir bug.Onun için cavbug kullanacağım alttaki yazılarımda.Zira belli bir süreden sonra oyun m2tw'dan çıkıp walkthrough total war haline dönüyor

Gelelim şu charge olayına.Eğer ön sırada uyduruk bir piyade varsa ve arkasında bir başka birlik, arkadaki birliğe charge ederseniz bazen öndekini de süpürüp etkili olabiliyor.Ama bence cavbug (wt değil cavbug) kadar etkili bir özellik değil.Önde spearmen ve iyi bir piyade varsa pek etkisi olmuyor.Ama önde crossbowmen ve arkada bir piyade varsa kullanabilirsiniz.

Ayrıca aynı yöntemle eğer cavbug yapıyorsanız ve arkada bir piyade varsa onu da götürebiliyorsunuz.Bunu ilhan'ın bizim klan sitesindeki rehberinde görmüştüm.

Burada benim kullandığım başka bir yöntem de şu:
      İlk cavbugdan sonra ikincisinde charge etmek yerine halt tuşunu kullanırsanız direk mızraklar geri gelecek ve böylece ikinci cavbug için charge etmek zorunda kalmayacaksınız.

Son olarak size derim ki bırakın şu m2tw'i gelin rtw ve ntw yapalım.2side m2twden daha zevkli ve dengeli.M2twde genelde danimarka'yı alan götürüyor eğer 2 tarafta iyi cavbugcuysa....
      halt tuşu nedir açılımıyla bi tarif edermisn...