Turcoman'ın acı yenilgisi

Aslında yenilginin asıl sebebi wt'nin olmaması değil britanya campaignine yabancı olmam ve campaignin benim ordu sistemime uymaması.5 ülkeden hepsini seçmeniz lazım.Yani bir ülkeyi 2. defa seçemiyorsunuz.

Ben genelde çok az piyade ve bol uzun menzilli okçu kullanırım.Eğer düşman yakına gelmezse ok yağmuru altında kayıp verir ve panikler.Eğer yakına gelirse de naffatunlara karşı koyamaz ve ölür.Naffatun almadığım zamanda güçlü ve uzun menzilli crossbowmen ile düşmanı üstüme çekmeye çalışırım.Fakat bu britanya campaigninde high periodda bazı ülkelerde çok sınırlı.İşte bu ülkeleri seçmek zorunda kaldığınız zaman tek seçenek rush oluyor,rush ise benim pek sevmediğim ve beceremediğim birşey.Ayrıca tehlikeli ve dengesiz.İşte ben son oyunda bunun kurbanı oldum.Bana son oyunda wales, rakibe norveç kalmıştı.Bende okçu olarak sadece kısa menzilli gallic archer var, başta çok sayıda gallic archer alıp savunmayı düşünsem de sonradan risk alıp rush'a karar verdim,az farkla kaybettim.Rakipte böylece 3-2 kazanmış oldu.
      Evet ama irlandada(edit bu arada, wales değil irlanda, wales te zengin bir okçu serçeneğiniz var,zaten wales ile kazandım) okçu olara sadece 1 seçenek olması beni rush'a zorladı,üstelik karşıda norse archers ve crossbowmenler vardı.Düdük kadar menzilli gallic archers ile bunlara karşı koyamazdım.Mecbur rush yapacaktım ama gerçekten sabit durmak çok avantajlı,bunu kazandığım 2 oyunda gördüm.

Benim hatam ilk seçtiğim güçlü norveçle rush yapmak oldu,orda iyi okçulardan kurulu bir ordu alsaydım 3 maçta 3-0 ile bitirebilirdim.

Bu arada ülke seçimlerini de yazayım

Turcoman-Aigir

Norveç- İskoçya (aigir kazandı)
      Baron's- England(Turcoman kazandı)
      Wales-İrlanda(Turcoman kazandı)
      İskoçya-Wales(Aigir kazandı)
      İrlanda-Norveç(Aigir kazandı)