Ordu dizilimleri

   Ordu dizilimleri

   ordu dizilimleri farklılaştırılabilir olsa da kabaca 3 ayrı ordu dizilimi olduğunu söyleyebiliriz.
   sırayla inceleyelim:

   1- KAPALI KUTU (PİKEBOX) DİZİLİMİ

   öncelikle pikebox dediğimiz olgu pikemenlerle tamamen kapalı bir kutu kurmaktır. ancak turnuvalarda bu yasak olduğundan açıklık bırakmanız lazım.
   bunun dışında ordunuzu en köşelere koymanız kurallarla yasaklanır. tabi ki siz oynadığınız oyunun kurallarına göre kendinize avantaj yaratacak pozisyona yerleşebilirsiniz.

   2- RUSH DİZİLİMİ

   rush: düşmanın üzerine hızlıca akın etmek.

   adından da anlaşılacağı gibi bu dizilim rush yapılacak maçlarda uygulanır. dizilim üzerinde çok fazla durmaya gerek yok. başlangıç çizgisine olabildiğince yakın durun ve süvarileri önde tutun :)
   piyade almaya çoğu zaman gerek yoktur, tercihinize kalmış.
   3- GENEL DİZİLİM

   bu dizilim atlı okçuları kullanmak için idealdir. atlı okçularınızı bir kanatta yoğunlaştırın. destek süvarilerini (hafif süvariler) geride, yakınlarda tutun ve düşmanın sizi karşılayacağı süvarilerini tuzağa düşürün.
   general birliğinizi atlı okçularınıza yakın tutarak ve gerektiğinde çatışmaya sokarak düşmanı yıpratabilirsiniz. dikkat generaliniz savaş alanında can vermesin :)

   ana ordunuzu ise biraz geride (kendi sahanızın ortalarında) tutmanız faydalı olacaktır. eğer düşmanda missile birliği yoksa bu size oldukça fazla zaman kazandırır.
   turnuvalarda en arkaya yaslanmanıza izin verilmez ancak kuralsız oyunlarda serbestsiniz.   Post was edited 3 times, last by “annibal” ().

   emir633 wrote:

   Rush taktiğinin başarı oranı rush yapana değil rush yiyene bağlıdır. Eğer düşmanda pikeman - dikilmiş kazık - mızkraklı birim varsa bozguna uğrama ihtimaliniz yüksek.
   Rush yapmak demek illa suvariyi kaziklara sürmek degildir. Yani topyekünderken akillica oynamaniz lazim kisacasi Rush=kamikaze olmuyor :)
    photo woc7_zps1187c360.png
   Warriors of Crom ile 8 sene...

   Tecrübeli biri bana yardım etsin küçük savaşlarda başarılı olamıyorum. Adamlar wt midir nedir nası yapıyolarsa benim knightları bile koayca yeniyolar.Birde az parayla hangi askerleri koycamında bilemiyorum.Hep all da oynadığımdan early filan yapamıyorum.

   Aşil wrote:

   Tecrübeli biri bana yardım etsin küçük savaşlarda başarılı olamıyorum. Adamlar wt midir nedir nası yapıyolarsa benim knightları bile koayca yeniyolar.Birde az parayla hangi askerleri koycamında bilemiyorum.Hep all da oynadığımdan early filan yapamıyorum.
   Sizlere WT nin hikayesini anlatayim. BIr kac köklü klanlarin yaptigi gibi bizlerde wt gibi buglari siki bir sekilde gizliyorduk. Kendimiz kullaniyorduk fakat yinede her oyunda adil olmaya calisiyorduk. TW oyunlarindaki buglari bulup kullanmada WoC klani gibi usta Ruslarin Imperial polonyalilarin SK, BS ve Hussars klanlari vardi. Buadi gecen klanlara diger klanlar adam sizdirmaya calisiyordu. Mesela biz bu amacta katilan 3 kisiyi bulduk ve tehlikesiz hale getirdik. BU alanda Klan Long diger klanlara ( WoC haric :) ) adam sizdirdilar. Tek amaclari elite klanlarin antrenman tekniklerini alabilmek test replaylarini ve bu bug listelerini ele gecirmek ti. Long klani bu ugurda sabirli hareket ederken CWC turnuvasinda kendini aciga vermesi onlari heme CWC hem CWB ve CCS turnuvalarindan elenmelerine sebep oldu. Ve yedikleri sabika baslarina bela oldu. 2 Sene bu turnuvalardan men edildiler. BU saymis oldugum turnuvalar TW nin kupa galipleri, UFA kupalari olarak adlandirilabilir. Imperialin ussr klani ile birlesmesi ve bu ugurda bu calisma planla rini bunlarla paylasmasi özellikle ETW nin cikmasina yaklasik 1 sene kala Lobbyi ve CCS i karistirdi. Sonradan VM inde bu iste parmagi oldugunu duyduk. VM ve USSR gibi yeni yetme klanlar bu kuvvetli bilgiler esiginde siki calismalara basladilar WT nin suyunu cikardilar ve yaklasik 2 seneyi askin elite klanlar tarafindan saklanilan bu bilgileri ki inanin bizde dahil olmak üzere özellikle WT yi hic bir zaman acik acik kullanmadik. WT nin bir passif birde aktif olani var. BUnlardan Passife karsi kimsenin sansi yok. Ne demek istedigimi Alican yani Turcoman ve Annibal bilir. Sonucta WT yi 1- haftada Lobbye yaydilar ve oyuna yenibaslayanlarin yada fazla iyi olmayanlarin devamli canlarina okudular. Size söyle diyeyim WT ile rakibini yenmek mesele degil. Yani mertce oynayin. Cünki WT herzaman her turnuvada yasak idi. Süphelenilen maclarin replaylarina gayet ince bir sekilde bakiliyor ve gerekirse iptal ediliyordu. WT yi ögrenin ama rakibinize karsi ayni sartlarda oynayin. Haa baktiniz suvarilerde bir sakatlik oluyor. Rakip suvarisi yanasmis ama kosmuyor vesaire o zaman rakibiniz size WT uygulayacagi icin sizde cekinmeden uygulayin. Hey gidi günler hey :) BUda M2TW deki WT nin yayilma hikayesi dir :) BU arada Turcoman a rica edebilirsin ayrica Annibale de sorabilirsin
    photo woc7_zps1187c360.png
   Warriors of Crom ile 8 sene...

   abi VM klanı çok olay çıkardı zaten. CDC'liler de yapamadıklarından mıdır nedir çok sorun ediyorlardı bu WT işini.
   ancak ben katıldığım turnuvalarda WT uygulayarak çok galibiyet aldım, ancak hiç uyarı gelmedi, maçlarım da iptal olmadı.