Ordu Kurulumu

Ordu Kurulumu

high period, 10,000 florin oyunları için bazı ülkelere ait ordu kurulumlarını görebilirsiniz. herkesin oyun stili farklı olacağından %100 aynı ordular beklemeyin.
      aşağıda örneklerini verdiğim ordular yeni başlayanlar için oldukça idealdir. bu ordular iskelet olarak düşünülebilir. kendi oyun stilinize göre ufak tefek değişiklikler yapabilirsiniz.

DANİMARKA

KUTSAL ROMA

İSKOÇYA

İSPANYA

MISIR

PAPALIK

RUSYA

TÜRKLER

POLONYA

Polonya'ya ait bu ordular 8 süvarilik oyunlar için geçerlidir ve rush yapmak için tasarlanmıştır.
      daha rölanti bir oyun için ağır piyadeler alabilirsiniz.
      Piyade almanıza gerek yok bu oyunda piyade hiçbirşeydir,Onun yerine okçu ve atlı alın,

Yukardaki ordulara gelince: Danimarka ve polonya hariç diğerleri bence eksik,mesela cavbug yaparken atlılarınızın zırhlı ve silahlı olması lazım,burdaki ordularda zırh yok pek.2.si bu kadar piyade almaya gerek yok,maximum 4 piyadedir önerim,ben hiç kullanmıyorum o ayrı konu.Piyade parasına iyi okçular alıp zırh ve silah verin böylece tüm askerleriniz ok atacak ve rakibi üstüne çekeceklerdir,Spearmen'i de hiç önermem,piyadelere yenilirler,atlılardan charge yer yenilirler okçulara karşı dağılırlar kısacası berbatlar.
      Eline sağlık annibal. Çok güzel başlık olmuş. Benim gibi yeni başlayanlar için en büyük sorunlardan biri ordu oluşturma ve birlik seçme. Bu konu çok yardımcı olacak . ^^

Ben de kendimce bir Papalık ile bir bir ordu oluşturmuştum, paylaşayım.

PAPAL STATES
      10k High Period

Alpertunga wrote:

Ben 1 seneyi askin M2TW oynamiyorum. Fakat gördügüm kadari ile kurallar degismis. Yani ordu düzeninden dolayi söylüyorum.
      BIzde kurallar
      10k
      no art ele, max 8 cav 3 ha idi.

Ordular farkli kurulmus

max 6 cav inc 2 ha kurallarına göre yaptım bu orduları. artık lobide bu kurallar daha fazla geçerli.
      Sobieski falan bu yüzden bıraktı herhale :D
      hahahaha olabilir. Fakat seni temin ederimki son kurallarin tek yayilma sebebi cok sayida önemli ve agirligi olan klanlarin MTW yi birakmasindan dolayidir. BU kurallarla daha önceler TOK ve CdC ve Celtic klanlari oynuyordu.
       photo woc7_zps1187c360.png
      Warriors of Crom ile 8 sene...

Mısır için 2v2 ordusu.
      Kurallar 6/2 no art ele bug
      Ben bu ve benzeri orduları(en çok bu 2sini kullanıyorum) genelde Selimcan'la birlikte klan oyuncularına karşı 2v2 yaparken kullanıyorum. Selimcan'da Emevi oluyor ve 4 tane peasant crossbowman alıyor. Bayağı klan oyuncusu yendik bu taktikle. Ben en son maçımızda 4 hashashimli olanı kullandım. Ama naffayı iyi kullanamayanlar için 3 naffalı daha iyi.

Alpertunga wrote:

hahahaha olabilir.

Fakat seni temin ederimki son kurallarin tek yayilma sebebi cok sayida önemli ve agirligi olan klanlarin MTW yi birakmasindan dolayidir. BU kurallarla daha önceler TOK ve CdC ve Celtic klanlari oynuyordu.
      tam o klanları bilmiyorum ancak düşününce haklı olabilirsin ve bazı oyuncular ki ilk girdiğimde bende
      kuralsız rulessiz oynuyodum
      Ancak insan gün geçtikce öğreniyor şimdi ALLAHa Şükür selimcanın dediği gibi ilhan abinin replaylarını izliyorum ve bazı eksik ve güçlü yönlerini öğrenmeyi planlıyorum
      bütün ırkların...

veLandor wrote:

Mısır için 2v2 ordusu.
      Kurallar 6/2 no art ele bug
      Ben bu ve benzeri orduları(en çok bu 2sini kullanıyorum) genelde Selimcan'la birlikte klan oyuncularına karşı 2v2 yaparken kullanıyorum. Selimcan'da Emevi oluyor ve 4 tane peasant crossbowman alıyor. Bayağı klan oyuncusu yendik bu taktikle. Ben en son maçımızda 4 hashashimli olanı kullandım. Ama naffayı iyi kullanamayanlar için 3 naffalı daha iyi.

yaw gencler siz 10bin para ile nasil böyle ordu kuruyorsunuz mtw de birim fiyatlari düstümü yoksa bu bir mod mu???

bu tip adilikle ucuz galibiyet pesinde olan serefsizlere dilediginizi yapabilirsiniz. Clantaginiz WoC olunca kuyruk acisi olan cok klan var ve ucuz bir galibiyet alip screenshotlarini sitelerinde sergilemek isiyorlar :) kisacasi meseleleri WoC. TWR yani Total War Rebels de bu guruba dahil. Üst üste tarafimizdan devamli turnuvalardan elendiler :) . Bu adamlarin CWB CWC ve CCS catisi altinda bize karsi galibiyetleri dahi yok