Walkthrough

Walkthrough

walkthrough bir oyunda size inanılmaz bir üstünlük sağlayabilir. dolayısıyla öğrenilmesi en değerli taktiktir.
      süvariler m2tw'da en önemli askeri gruptur. özellikle ağır süvariler bir savaşın belirleyici unsurudur.
      oyunda (özellikle multiplayerda) bu süvarileri maksimum verimle kullanmak ya da düşmanın süvarilerini kullanmasını engellemek için en kesin yol walkthrough'dur. (türkçesi 'arasından geçirme')
      adım adım anlatmak gerekirse

1- süvariler karşılıklı olarak charge etmeye başlarlar. ancak siz charge etmemelisiniz. atınızı düşman atının arkasına çift tıklattırarak koşturmalısınız.
      2- çarpışma anında süvariniz mızrakları indirip kılıçlarını çıkaracaktır.
      3- hemen ardından süvarinizi düşman süvarisinin arka çaprazına doğru çift tıklayarak koşturmalısınız.

bunu anlatan örnek bir video:

dikkat etmeniz gereken en önemli husus, kullandığınız at çeşididir.
      uygun donanımlı hafif süvarileri kullanarak kendinizden çok üstün ağır süvarileri yenebilirsiniz. üstteki video da bunun örneğini görmek mümkün.
      WT yapmak için en elverişli süvariler balta (axe) ve gürz (mace) kullanan süvarilerdir. bunlara en uygun örnekler;

HUSCARL

SCOUTS

bunun dışında imperial knights, teutonic knights, druzhina gibi süvariler de kullanılabilir. ancak bu süvariler kargı taşıdıklarından çarpışmadan evvel yapacağınız zamanlamalar çok daha fazla önem taşımaktadır.
      dolayısıyla WT yapmak için en ideal süvari HUSCARL'dır. bu süvarinin sahip olduğu tek silah baltadır.
      WT bir kez yaparak öğrenilecek birşey değildir. teorik olarak öğrendiğinizi pratiklerle pekiştirmelisiniz.
      ve unutmadan söyleyelim. bu bir bug değildir. balta ve gürz gibi daha hafif silahların hız avantajıdır. biraz abartılı bulabilirsiniz. ama oyunda olan birşeyi kullanmak size kalıyor.

wt ile alakalı bir video daha:

Post was edited 4 times, last by “annibal” ().

Eline Sağlık, ben bunu sabah akşam öğle okumam lazım :)

Şunu da söylemek lazım, bazı oyunlarda bunun kullanılmasında izin verilmiyor çünkü bu oyundan gelen bir "hata" olarak görülüyor ve "No Cav Bug" şeklinde oyun kurallarında dışarıda bırakılabiliyor.
      2. adım gereksiz.Ben 2. adımı hiç kullanmıyorum ve gayet güzel wt oluyor.Zaman kaybı 2. adım zaten arkaya koşturduğun için atlılar otomatik kılıçlarını çekiyorlar.

WT her atlı ile yapılır ama mb ile yapınca morali kötü olduğu için genelde kaçarlar onun için mblerinizle wt yapmayın.

4.adım ise,2. kere wt yapacaksanız charge etmeniz lazım aksi halde adamlarınız dümdüz arkaya koşuyor ve kılıçlarını kullanmıyorlar.

İsteyen pm atarsa adım adım wt dersi verilir.Ücretsiz:D