M2:TW Genel birlikler ve ozellikleri

M2:TW Genel birlikler ve ozellikleri

evet su anda bir çalışma yapıyordum buradada bu çalışmamı paylaşayım dedim oncelikle birimleri tanıtacağım özelliklede yeni başlayanlar için iyi olur diye dusunuyorum.su anda birimlerin gruplandırılması asağıdaki gibidir:
      BİRİMLERİN LİSTESİ(RESMİ BUYUTMEK İÇİN UZERİNE TIKLARYIN):

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      A.Suvariler:
      1)Heavy Cavalry:
      en guclu birimlerden bir tanesidir.mızraklılar ve baltalı birimler hariç diğer birimlere karşı cok gucludur.ozelliklede charge yapınca inanılmaz hasar verirler.dayanıklı ve atağı yuksektir fakat cok cabuk yorulurlar.onun için cok fazla koşturmamak gerekir cunku ozelliklede bu birimler yorulunca gucsuzlesmeye baslar
      2)Light Cavalry:
      En hızlı birimlerdir.bu nedenle milis ve artilerry avlamak için idealdir.biraz dayanıksızdır ozelliklede ağır birimlere ve mızraklılara kolaylıkla yenilir.
      3)ELephant:
      yine oyundaki en guclu birimlerdir ve sadece timur imparatorluğunda bulunmaktadır.2 cesidi vardır war elephants ve elephant artillery olmak uzere.yakın dovuste gucludur ciritci birlikler(Javelinmen,jinetes ve Naffatun) ve pikemanlerle kolayca avlanabilir.bunun yanı sıra pek olmasada spearmanlerde etkilidir.war elephantlar fil ustunden tufekle saldırırken artillery versiyonları uzerlerinde bulunan topla saldırırnadiren beyaz bayrak cekerler fakat onun yerine daha fena olan "runnng amok" olurar.bu durum fillerim korkmalarından kaynaklanır.barutlu birimler ve artilerryler onları cok cabuk korkutur.korktukları zaman hızlı hızlı kendilerince koşmaya başlarlar ve onune gecen herkesi(Kendi adamlarınızda dahil) oldururler.onun için genelde bu cıldırma anlarında intihar emri verilebilir.
      CAMEL:
      Bu develer light cavalrylerle aynı guce sahip.tek farkı biraz daha yavastır ama atlılara karşı daha gucludur.hemen bir atlı suvari ile savısr savasmaz dusman atlının moralini dusurur.en iyi develi birim Camel Gunners'tır

PİYADELER:

Su andalık bu kadarını yaptım devamı zamanım olunca yapacağım artık

Dieser Beitrag wurde bereits 4 mal editiert, zuletzt von „t-berk55“ ()

t-berk55 schrieb:

evet su anda bir çalışma yapıyordum buradada bu çalışmamı paylaşayım dedim oncelikle birimleri tanıtacağım özelliklede yeni başlayanlar için iyi olur diye dusunuyorum.su anda birimlerin gruplandırılması asağıdaki gibidir:
      BİRİMLER:
      Süvari(Cavalry) Piyade(İnfantry Milis(Missile) Kuşatma Ekibi(Artillery)
      -Heavy Cavalry(Ağır suvari) _Heavy İnfantry(Ağır Piyade) 'Archer(Okçu) *Balista
      -Light Cavalry(Hafif Suvari) _Light İnfantry(Hafifi Piyade) 'Crossbowman(Çapraz okçu) *Catapult
      -Elephant(Fil) _Spearman(Hafif Mızraklı) 'Javalinmen(Cİritciler) *Trebuchet
      -Missile Cavalry(Atlı okçu) _Pikeman(Ağır mızraklı) 'Naffatun(bombacı) *Bombard(Top)
      BUNUN YANI SIRA: _Axeman(Baltalı) 'Jinete(Atlı ciritci) *Mortar(Havan Topu)
      -Camel(Deve) BUNUN YANI SIRA: 'Missile cavalry(Atlı Okçu) *Ribault & Rocket Launcher(Cok namlulular)
      _Peasent(Koylu halk) 'Muskeeters & hand Gunners(Tufekliler) *Elephant Artillery(Toplu fil)
      *Ligt Artilerry(Moral verici eşyalar)
      --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      A.Suvariler:
      1)Heavy Cavalry:
      en guclu birimlerden bir tanesidir.mızraklılar ve baltalı birimler hariç diğer birimlere karşı cok gucludur.ozelliklede charge yapınca inanılmaz hasar verirler.dayanıklı ve atağı yuksektir fakat cok cabuk yorulurlar.onun için cok fazla koşturmamak gerekir cunku ozelliklede bu birimler yorulunca gucsuzlesmeye baslar
      2)Light Cavalry:
      En hızlı birimlerdir.bu nedenle milis ve artilerry avlamak için idealdir.biraz dayanıksızdır ozelliklede ağır birimlere ve mızraklılara kolaylıkla yenilir.
      3)ELephant:
      yine oyundaki en guclu birimlerdir ve sadece timur imparatorluğunda bulunmaktadır.2 cesidi vardır war elephants ve elephant artillery olmak uzere.yakın dovuste gucludur ciritci birlikler(Javelinmen,jinetes ve Naffatun) ve pikemanlerle kolayca avlanabilir.bunun yanı sıra pek olmasada spearmanlerde etkilidir.war elephantlar fil ustunden tufekle saldırırken artillery versiyonları uzerlerinde bulunan topla saldırır.asla beyaz bayrak cekmezler fakat onun yerine daha fena olan "runnng amok" olurar.bu durum fillerim korkmalarından kaynaklanır.barutlu birimler ve artilerryler onları cok cabuk korkutur.korktukları zaman hızlı hızlı kendilerince koşmaya başlarlar ve onune gecen herkesi(Kendi adamlarınızda dahil) oldururler.onun için genelde bu cıldırma anlarında intihar emri verilebilir.
      CAMEL:
      Bu develer light cavalrylerle aynı guce sahip.tek farkı biraz daha yavastır ama atlılara karşı daha gucludur.hemen bir atlı suvari ile savısr savasmaz dusman atlının moralini dusurur.en iyi develi birim Camel Gunners'tır

PİYADELER:

Su andalık bu kadarını yaptım devamı zamanım olunca yapacağım artık

işte burda
      Filler beyaz bayrak çekerler,bilgi yanlışı var,ama bu durum nadiren olur zira kaçacakları yerde çoğunlukla run amok olurlar,ama kaçtıkları da olur kaçmaları daha iyidir çünkü geri dönebilirler ama run amok olduklarında hep öyle kalırlar....

fillerin pikemenlerle avlanması zordur,üstelik kazıklara bile takılmazlar.....

piyadelerde de açık ara en iyisi conquistadorestir....
      ne varsa ağır süvaride var yine. ama yerine göre hafif süvariler ve atlı okçular da çok iş yapabilmekte.

alper abi bu arada klan sitesine de yazdım. m2tw için yeni kurallar geliştirdim ve o kurallarla bir arkadaşla oynadım. gayet zevkli geçti. tıpkı retroda olduğu gibi manevralar ve taktiksel varyasyonlar artış gösterdi.

Alpertunga schrieb:

nasil bir kural egemen

max 4 cav inc 2 ha no art no ele no muskeet, all period, 10k money.

turcoman schrieb:

egemen şu finaller bitsin bir ara yapalım senle 1v1 veya 2v2.....

yaparız

CengizPaşa schrieb:

Ya ne söyleniyorsunuz , Merchant CAvalry Militia'ya karşı git conqistador koy bakalım kim yeniyo xD

wt yapılırsa scouts, border horse gibi süvarilerle en ağır süvariyi bile yenebilirsin.