4. Ordunuzu nasil dizersiniz elinizdeki fazla birlikleri nasil kulanirsiniz?

Oyun parası 14000 de olsa en fazla 4 rifleman kullanıyorum.Eğer karşıda Avusturya varsa bazen 5 riflemande alabiliyorum.Kalan para ile elit guardlarla karışık line infantry ve 1 Garde du Corps ve 2-3 Light Dragoon alıyorum.

Riflemanler'i en önde behaviour şeklinde ikili sırada diziyorum.Böylece top ve süvari ataklarından fazla hasar almıyoruz.Birlik genişliği Medium ve Small ise piyadeleri ikili sırada diziyorum böylece hem çevre menzili genişliyor hemde ateş gücü artıyor.Large ve Huge oyunlarda ise üçlü sırada diziyorum,bu tür oyunlarda ikili veya tekli dizdiğinizde süvariler daha fazla hasar vererek birliğin ortasını yarıp geçebiliyor.

Fazla birlikten kasıt militia gibi veya cephanesi bitmiş birlikler heralde.Bunlarıda asıl ordumun önünde ateşi üstlerine çekmeleri ve rakibi oyalamaları için kullanıyorum.

Fiyancetto schrieb:

alper abi biz o teknolojiye gelmedik sende harşayin resmini istion ozan anlatıo işte mis gibi :thumbsup: :thumbsup:

Tembel olmayin. Jetonunuz 4 köse oldugu icin ancak o zaman düsüyor. Ben bazi oynadiklarima belkide 50 sefer söyledim ama sözle anlatim olmuyor. Adama kanattan saldir dedigimde Kanattan saldirinin kendi birliginin hizli bir sekilde rakibin 90 derece sagina yada soluna konuclanmasi gerektigini anliyamiyor. BU yüzden herkesin en iyi anliyacagi dilden konusacaz oda resimlerle oluyor

Iyi görmeniz icinde büyük yazdim olurya belki birisi günesgözlügü tasirda göremez diye
       photo woc7_zps1187c360.png
      Warriors of Crom ile 8 sene...

Alpertunga schrieb:

Fiyancetto schrieb:

Tembel olmayin. Jetonunuz 4 köse oldugu icin ancak o zaman düsüyor. Ben bazi oynadiklarima belkide 50 sefer söyledim ama sözle anlatim olmuyor. Adama kanattan saldir dedigimde Kanattan saldirinin kendi birliginin hizli bir sekilde rakibin 90 derece sagina yada soluna konuclanmasi gerektigini anliyamiyor. BU yüzden herkesin en iyi anliyacagi dilden konusacaz oda resimlerle oluyor
      Merhaba Alpertunga

Dediğin doğru; çünkü ova türü haritada tekrar tekrar uyguladım ve kazandım. Kanattan hızla ve temkinli olarak ilerleyerek menzile 90 derece veya yakın dereceye giriyorum ve neticeyi alıyorum. Söylediğin gibi rakibimin karşı hareketleri tutarsızlaşıyor bazılarında erken panik görülüyor, sonunda dağılıp meydanı terk ediyorlar. Bu taktiğin 2 vs 2 oyunlarda partnerimle oynarken iyi işe yaradı. Ben bir kanattan hareketimi icra ederken
      partnerimde benim diğer kanatımı kolluyor. Genelde netice çabuk alınıyor.

NOT: Bu taktiği yapabilmek için önceden talim yapılması önemle duyrulur.

teşekkür
      Selam Nezih kardes

resmini gördüm fakat Lineinfleri pek anliyamadim. Onlari o sekilde karisikmi diziyorsun yoksa orda mi osekilde yaptin. Herseyden evvel ilk tavsiyem general olarak iyibir line inf yada guard birligi alman. Generalini bus ekilde secmen etw de daha iyi cünki generalin konumu etw de tahmin ettigimiz gibi degil bu yüzden en dayanikli general Line yada Guard inflerden cikiyor. Tabii bu NTW de daha farkli. riffleler önde olmasi gerektigi yerde fakat rifflelere charge yemek istemiyorsan piyadeden fazla uzaklastirmayacaksin. Yani riffleyi lineinf in menzilinin icinde bulunduracaksin. Fakat rifflelere ates edildiginde gereksiz yere piyade kaybetmek istemiyorsan o zaman rifleleri piyadenin menzilinin en ucunda tutacaksin. Bunlar cok önemli. Kisa zaman icinde suvarileri kullanabilmek icin video yayinliyacagim. Umarim herkese yardimci olur.
       photo woc7_zps1187c360.png
      Warriors of Crom ile 8 sene...

Alpertunga schrieb:

Fiyancetto schrieb:

alper abi biz o teknolojiye gelmedik sende harşayin resmini istion ozan anlatıo işte mis gibi :thumbsup: :thumbsup:

Iyi görmeniz icinde büyük yazdim olurya belki birisi günesgözlügü tasirda göremez diye

helel olsun tam içimdekileri söyledin
      Benim gibisini googleden arasan bulamassın

Erorle Mücadele

durumum çevrim içi/beynim meşgul/ruhum hemen dönecek/aklım dışarda/kalbim çevrimdışı

elime testere alıp şu alamancacıyı kesecem.....olmaz olası almanca