3. Hangi devletleri ve neden seciyorsunuz ?

EMPİRE'DA MI ?

Empire'da en başa ingiltereyi aldım kolay diye, sonra ekonomi dağılınca prusyayı oynayarak etw ekonomisini öğrendim, sonra osmanlıya başladım ve londra kapılarına dayandım :D

etw de ülkeleri seçerken ülke ilişkilerine bakıyorum genelde, veya victory conditionlarına
      Multiden bahsediliyor CengizPaşa.

Ben genelde Fransa'yı seçiyorum çünkü en iyi ve çeşitli piyadeler Fransa'da ve ayrıca bir sempatim var Fransaya karşı.
      Riflemanler benim için pek önem teşkil etmediğinden,saldırgan ve piyade ağırlıklı oynayanlar için Fransa en iyi seçimlerden birisi olacaktır.
      Merhaba

Oynarken uygulamaya çalıştığım taktiğe en uygun birlikler usa' da olduğu için bu ulusu kullanıyorum. Alpinapass haritası için:

Temelde gizliliğe,süprize ve menzil üstünlüğüne önem verdiğim için öncelikli long rifle olmak üzere; legion us ve dragons birliklerini ağırlıklı kullanıyorum.

Haritasına göre Anadoluda Fransız bulkeley's birlikleri benim için iyi. Tanesi 1060 florine; özellikleri içinde isabet oranı yüksek, yakın döğüş iyi ve moralleri

harika. Yani üçü bir arada cafe cravn gibi.

Ovada sağlam piyade fransız bulkeley's, ingiliz coldstream ve ingiliz line infantry ler iyi. Ova savaşı açık bir tür olduğu için diğer ulusların birimlerinide

kullanabilirim mesala rus piyade çeşitleri gibi, farketmez.

teşekkür
      Daha dün ilk defa multiyi denedim,2 savaş yaptım,2sinde de ingiltere oldum,ingiltere olmamın 2 sebebi var,
      1-CA ingiliz firması diye herhalde ingilizleri iyi yapmışlardır onları alayım dedim
      2-Hotseatte ingiliz olduğum için ordan kalma bir bağ....

Birinde ocean'la oynadık,steam'i koptu düştü,ben de böylece ilk multi savaşımı kazanmış oldum :D:D üstelik daha line infantry ne guard ne riflemen ne onu bilmeden:D

2.sinde bizim woc'dan dneed ile oynadım clear defeat aldım....
      uzun zamandan beri oynamadım ama ben de yazayım bari...

genelde ingiltere ve hollanda ile iyiyim.ingilizleri 10k para,hollandayı ise 14k para kullanıldığında seçerim.ancak ingilizleri 14k'da da seçtiğim oluyor.

britanya'yı seçmemin nedeni ise,line infantry'lerinin silahı doldurma sürelerinin yüksek olması ve piyade çeşitliliği.ve bir de tabii ki ferguson's rifleman birimi var ki,bu birimi almadan geçmem.ayrıca britanya'ya mtw2'den beridir aşırı sempati duyarım,özellikle kırmızı ceketli askerleri çok hoşuma gider.

hollanda'yı ise daha çok blue guardları için alıyordum.ancak hollandanın rifleman çeşitliliği az,bu yüzden de bu ülkeyle çok çok fazla oynamam.