1. 10 K ile hangi stratejiyi izleyen bir ordu kurarsiniz ?

1. 10 K ile hangi stratejiyi izleyen bir ordu kurarsiniz ?

Basliktanda anliyacaginiz gibi sorum su :

10bun dinar turnuvalar icin temel teskil ediyor. Ayrica klana mensub kisiler genel olarak bu para ile oynuyorlar. Bu para ile ordu yu dikkat li kurmaniz icap ediyor simdi sorumuza lütfen cevap verin herkesin cevabina bizler argumentlerle cevap verecegiz.

10bin dinarla 1v1, 2v2 ve 3v3 savasi icin hangi stratejiyi izleyen bir ordu kurarsiniz ?
      bu ordularin ayni olmasi gerekmiyor.
       photo woc7_zps1187c360.png
      Warriors of Crom ile 8 sene...

Ülkeden ülkeye değişiyor benim seçimlerim.Britanya ile oynayacaksam rifleman olarak sadece 2 Fergusons alırım,gerisi Coldstream,Black Watch ve Royal King ve New York Foot guardlar olur.Süvari olarak 2 tane Light Dragoon ve Heavy Cavalary.
      Fransa ile oynuyorsam en fazla 3 tane rifleman gerisi bildiğiniz gibi elit guardlar ve hat piyadelerinden oluşur.Süvari olarak 2 Chevaux-legers ve 1 Garde du Corps kullanırım.
      Merhaba

Ben mp i oynadığımdan bu yana tecrübelerim ve farklı haritalarda %95 puanlı oyunlar oynadığım için benim ordu kuruluşum klasik değil kendime göre, fakat son zamanlarda ova haritasında turnuva benzeri oyun türüne merak saldığım için burada klasik tür ordu kuruyorum.
      İlk önce; resimli açıklayamadığım için kusuruma bakmayın.

Şimdi belli başlı kurduğum ordu biçimlerini ve nerede kullandığımı açıklayayım.

14.000 Florin.

Yer: Anadolu haritası.

Ulus: Fransa

1 Biçim: adet 2.biçim: adet 3.biçim: adet tür
      1 1 1 general
      2 3 1 havan
      4 4 4 rifleman
      2 - - swiss guard ( swiss yokken; guard )
      4 4 4 bulkeley's
      2 4 6 line infantry
      1 1 2 lancer

10.000 Florin.

Yer: Alpinapass haritası.

Ulus: USA

Biçim: adet tür
      1 general
      1 havan
      7 long rifle
      2 legion US
      1 morgan rifle
      1 1st delaware line inf.
      1 2nd condinaltal dragon

NOT: Eğer rakibim kızılderili veya hind ordusunu alırsa bazı değişiklikler yapıyorum.

10.000 Florin.

Yer: Alpinapass haritası.

Ulus: Avusturya

1 general
      1 havan
      2 guard infantry
      8 wüllk......125 lik, havalı tüfek kullanan
      1 cavaraly
      Bu biçim orduyu oynamayalı bayağı zaman oldu yanılabilirim. Çünkü wüllk...125 lik lere 2 adet sınırlaması geldi.

Anadolu haritasında Osmanlı ordusunuda kullandım ama az kullandığım için hatırlamıyorum.

Bu iki ordu biçimini az da olsa başka haritalarda bazı değişikliklerle kullandım.

Son olarak şimdi merak saldığım turnuva benzeri klasik biçimlenmem;

Yer: Grassland ( ova ) haritası.

Ulus: Genellikle İngiliz ama bu tür haritada rahatlıkla başka ulus ordularınıda kullanıyorum. ( hem 14.000 hemde 10.000 florinlik oynuyorum.)

10.000 Florin.

İngiltere;
      1 general
      3 rifleman
      2 coldstream
      4 line infantry
      1 dragons
      1 horse guards

Fransa;
      1 general