Sorulu cevapli resimli ETW Strateji yardimi

CengizPaşa wrote:

Bu olay tüm oyunlarım temeli zaten, yine de resimli anlatım için sağol.

Ben de hep menzilleri iç içe koyuyorum ancak o zaman da arkadakiler öndekileri ( bizim adamlar) öldürmez mi ?

eskiden ben de cengiz gibi düşünüodum ama herkes yapınca bende rifle ları lineların önüne koyuyodum. ama bu açıklama da gelince artık rahat rahat rifleları öne koyabilirim

Alpertunga wrote:

[IMGBunun önüne gecebilmeniz icin riffle yada lightinflerinizi line inflerinizin menzili icinde konuclandirmaniz gerekiyor mümkünse menzilin en ucunda olmali cünki eger line inflerinize yakin tutarsaniz ki ismini vermiyeyim o arkadas kendini biliyor henüz mp de yeni :) .

Kim acaba çok merak ettim :D

Alpertunga wrote:

Gelelim konumuza Gafif piyadenizi yada rifflelerinizi line infin mezilinin en ucunda yada menziline yakin bir yerde konuclandirmaniz lazim. cünki rifflenizi geri cekerken lineinfler rifflelere saldiran suvariyi etkisiz hale getiriyor. Mesela eger elinizde riffle fazlaligi varsa yada light inf bunlari rifflelerin gerisine konuclandirarak geri cekilmek te olan birliklerinizi düsmana karsi koruya biliryorsunuz.

Bu yüuzden Bütün birliklerinizle tabiri caizse RANGENETWORK (yani Menzillerin ic ice olmasi) kurmaniz gerek bu oyunun temel taslarindan biridir. Hele hele birde savunma savasi yapiyorsaniz.

O zaman bir sorun daha var,riflemenlere atlı saldırınca riflelar ayağa kalkarak geri koşuyor,peki bu sırada bizim lineların süvarilere attığı kurşun bizim ayağa kalkıp koşan riflemenlere gelmiyor mu?
      eğer hafifler senin line lara doğru koşuyorsa da yine gelmez, eğer hafifler dağınık halde isle ( light inf. behavior/ skirmish mode yani) mermiler "saçma da olsa" senin adamları çoğunlukla ıskalayıp süvarilere geliyor, şahsen ben bu durumda adamları geri çekmek yerine süvarimi devreye sokarm,
      [quote=

O zaman bir sorun daha var,riflemenlere atlı saldırınca riflelar ayağa kalkarak geri koşuyor,peki bu sırada bizim lineların süvarilere attığı kurşun bizim ayağa kalkıp koşan riflemenlere gelmiyor mu?[/quote]

bu sekilde kendin kayibin yok denecek kadar az.cünki lineler asagidan yukari ates ediyor. Bunu kamerayi yakinlastirip seyredebilirsin
       photo woc7_zps1187c360.png
      Warriors of Crom ile 8 sene...

turcoman wrote:

Ben bişe anlamıyorum,şimdi piyadelerin sadece ilk 2 sırası mı ateş ediyor,yani 3lü sıra ile dizmek kötü mü?

Aynısını riflemen ve dragonlarda da açıklar mısınız?Kimin kaçıncı sırası ateş ediyor.

Bu soru ve şöyle bir sorum var
      Bazen adamlar menzilde ve fire at will açık olmasına rağmen ateş etmiyorlar.Düşmana tıklatıyorum gene etmiyorlar.