Sorulu cevapli resimli ETW Strateji yardimi

Sorulu cevapli resimli ETW Strateji yardimi

Arkadaslar su siralar MP oynayan Türklerin sayisi artti ve bu arkadaslara yardimci olmak istiyoruz. BU yardimlar soru cevap seklinde olacak. Sorulari biz soracagiz ve sizlerden cevap bekliyecegiz en sona sizlere bizim tavsiyemizi resimlerle aciklayacagiz. Katilim bekliyoruz.
       photo woc7_zps1187c360.png
      Warriors of Crom ile 8 sene...

,

-turcoman

kutu formasyonu, eğer zayıf ve açıktaki birliklere birkaç atlı birlik charge edecekse hemen onlaır box yapıyorsun, heemn tüm atlılar dağılyr, çünkü atlıların birliğin arkasına geçme şansı olmuyor;

bazı atlılar var tabi elerinde uzun mızraklarıyla light infleri kısa sürede dıtıyorlar ancak asla bir line inf veya daha yüksek seviyeye charge etme ( edeceksen de arkadan, kuralı biliyorsun ! :D)
      çünkü piyadelerde süngü olduğu için teknik olarak mızraklı gibi duruyorlar ve atlıları hemen dağıtıyorlar
      1-kare formasyonunu 40 veya 50 kişinin üstündeki lineinf ve üzeri inf de kullanabilirsin. atesş edebilirler ama asıl gücün 1/4 ü kadar çünkü kare olunca ateş gücü 4 tarafa dağılıyo ama hiçbir cepheden atlı saldırısı etkili olmuyo ve gelen atlıları dağıtıyolar
      2-uhlanlar var. zaten resme baktınmı elinde mızrak olanları görürsün, atackları düşüktür ama chargeları diğer atlıların 3 katıdır. yani charge yapmazssan hiçbi işe yaramaz
      bu oyuna bende baslayalı daha 1 yıl olmadı hatta yeni yeni oynuyorum ama izlenimlerime gore kılıclı birimler ozelliklede light ve line infantriye karşı cok guclu fakat atlılara ve elitlere karşı gucsuz.ayrıca menzili olamdığından iyi taktik izlemek gerekiyor sonuçta uzaktan adam seni rahat rahat kılıçlılarını indirebilir

burakgfb1907 wrote:

Multiplayer E:TW ye daha henüz başlamak isteyen ben şu soruyu sormak istiyorum.

Kılıçlı birimler ne kadar etkilidir ve tüfekliler ile göğüs göğüse muharebe ne kadar yararlıdır ?

BIre bir karsilikli dögüslerde kilicli birimler maalesef tahmin ettiginiz kasdar etkili degil. Hatta atesli silah kullanan birimlere cepheden saldirirsaniz dagilma tehlikeleri büyük. Fakat eger saldirdiginiz birimleri cepheden mesgul ederde kanattan kilicli birimlerle saldirirsaniz guardlari dahi dagitabilirsiniz. Tavsiyem bu birlikleri kullanacak olursaniz 3 maximum 4 birimden fazla almamaniz.

Peki diyelim 2 birliğim olsun,bunları arka arkaya koyayım,2 side ateş ederlerse arkadaki öndekini vurmuyor mu?

2. sorum ise,diyelim bizim birlik ile düşman birliği savaşıyor,bizde başka bir birlik ile kanattan tüfek atışı yaptık,kendi adamlarımız da ölüyor mu?
      1) Arkadaki birlik öndeki birliği tabiki vuruyor.Bu yüzden Riflemanler öne konuyor zaten.

2)Melee olarak savaşıyorlarsa tabiki tüfek atışıyle kendi birliğimizde hasar alıyor fakat düşmanın morali birden çöküp kaçmaya başlıyor yani mümkün oldukça kanattan sarmak gerek.
      bir dk şimdi benim arkaya koyduğum kendi birliğim ateş ettiğinde önündeki yine kendi birliğimi vuruyor mu? o zaman arka arkaya koymak tam bir fiyasko ki bu bende medieval 2 den kalan bir alışkanlık....

ayrıca demin birşey okudum,steamden sadece seçtiğimiz download locationdaki oyuncularla oynayabiliyomuşuz,mesela ben amerika seçtim,irandakilerle oynayamıyor muyum?
      Steamden oyuna davet etse bile mi oynayamam?
      Arkadaslar ne zamandan beri MP oynadiginiz böylece belli olmus oldu :D

1,3 yamasina kadar baska lariyla oynayabilmeniz icin bazen downloadarea sini degistirmeniz lazimdi. Lakin herkes baska ülkeden olanlarin oyunlarina bazen gireiyordu. Yada steamde chatlastiginiz bir arkadasiniz gamelistede sizin oyununuzu göremiyordu. Bunun olabilmesi icin ikinizinde ayni downloadarea sini secmeniz gerekiyordu. Bu hata 1,3 yamasindan itibaren bertaraf edildi.

Yukardaki resimden tam olarak ne anladiginizi sormiyacam :)
      BU resim aslinda bütün savaslarin temel düzenini anlatiyor. Bir kac sefer bir cok arkadasimizla yaptigimiz talimlerin bazilarinda gördügüm bu aciktan dolayi bu sekilde bir tavsiyeyi uygun gördüm. Bütün savaslar eger asiri bir dengesizlik yada degisiklik olmazsa lightinf yada riffle savaslari ile basliyor. BUnun sebebi rakibi uzaktan vurmak tabiiki. Yanliz bu tip savaslarda ilerleyen zamanlarda savasin heyecanindan dolayi maalesef unutulan yada gözardi edilen bir durum var.

Savasin her sahnesinde birlikleriniz arasinda bir Network kurmaniz lazim. bu resimde kabaca belirtmeye calistim. Mesela riffleler bildiginiz gibi ates ettikten sonra 20ila 30 saniyede silahlarini doldura biliyorlar( tabiiki buna fergossan ve windbüchserler dahildegil). BU cok uzun bir zaman ve tecrubeli bir oyuncu, ki benim herzaman yaptigim bir sey, bu zamani hafif suvari yoksa normalssuvari ile charge yapmak icin kullaniyor. Bu sekilde rakibin uzun kollarini budamis oluyorsunuz o zaman direk saldirmak zorunda. Bunun önüne gecebilmeniz icin riffle yada lightinflerinizi line inflerinizin menzili icinde konuclandirmaniz gerekiyor mümkünse menzilin en ucunda olmali cünki eger line inflerinize yakin tutarsaniz ki ismini vermiyeyim o arkadas kendini biliyor henüz mp de yeni :) o zaman rifflelerinize isabet etmiyen kursun arkadaki line inflerinize isabet ediyor. Yani lineinf lerinizde eksilme olursa sasmayin körkursuna kurban gidiyorlar :) .

Gelelim konumuza Gafif piyadenizi yada rifflelerinizi line infin mezilinin en ucunda yada menziline yakin bir yerde konuclandirmaniz lazim. cünki rifflenizi geri cekerken lineinfler rifflelere saldiran suvariyi etkisiz hale getiriyor. Mesela eger elinizde riffle fazlaligi varsa yada light inf bunlari rifflelerin gerisine konuclandirarak geri cekilmek te olan birliklerinizi düsmana karsi koruya biliryorsunuz.

Bu yüuzden Bütün birliklerinizle tabiri caizse RANGENETWORK (yani Menzillerin ic ice olmasi) kurmaniz gerek bu oyunun temel taslarindan biridir. Hele hele birde savunma savasi yapiyorsaniz.

dedigim sekildeki dizilme sekli ki bu sekilde iken öndekini vurma ihtimaliniz dahi yok.

bu dizilme seklinde iki line inf arka arkaya dizildigi icin maalesef öndekinide vuruyporsunuz. Kisacasi biri diz cöküyor digeri ise dikiliyor