ETW MP icin Altin tavsiyeler

ETW MP icin Altin tavsiyeler

Arkadaslar ETW icin sizleri bazi tavsiyelerle desteklemek istiyorum. Herseyden evvel bunlar sizlere yardimci olabilecek tavsiyeler. MP de bazi genc arkadaslara yardim etmek istedim ( DH üyesi olmayan türk arkadaslar) fakat bazen verdigim tavsiye galiba karsiya cok bilmislik gibi geliyorki; aldigim bazi ters cevaplardan sonra bunlari burada paylasmayi daha uygun buldum. Ayrica baskasina karsi bilmislik taslamak benim hic bir zaman yapmiyacagim birsey. Sonucta ben bu oyunun en iyisi degilim.

ETW de gecerli altin kurallar var bunlardan bazilarini sizlere siralamak istiyorum.

1. Hic bir zaman Rifflesiz (125m lik menzili olan lIghtInfler) bir ordu kurmayin. Her halukarda ordunuzda en az 2 en fazla 4 tane Riffle bulunmasilazim. Fergussonlarla windbüchserslere 4 kotasi geldi.Fakat digerlerinde yok.

2. Her orduda en az 2 Light Dragon bulundurmaniz lazim. Light Dragonlar 1,4 yamasi ile tam bir geri dönüs yaptiklari icin ki simdi gayet etkililer. Bunlardan kurdugunuz orduyu mahrum etmeyin. Reloadskilleri Line infanteriden daha hizli ve menzilleride daha uzun oldugu icin cekinmeden kanatlardan line inflere saldirabilirsiniz ( tabiiki gözetlemeyi unutmayin :) ).

3. Piyadeniz hareket halindeyken eger düsman suvarisinin saldirisina maruz kalirsaniz. Derhal oldugunuz yerde kalin eger ates etmediyseniz kare formata girmeden bir sefer ates etmelerini saglayin. Piyadenin hazirlanip ates etmeye 3 - 4 saniyeye ihiyaci var. Eger bunu onlara saglarsaniz düsman suvarisini mahvedersiniz.

4. Suvarinizi her zaman savasin ortasina yada sonuna saklayin yani hemen kullanmayin. Cünki dengeli kullanirsaniz savasin sonunu belirlemis olursunuz. Charge yapacaginiz birligin ates etmisolmasini bekleyin. Line inflerin doldurma süresi en az 25 saniye oldugu icin onlarin doldurmasi esnasinda siz charge yapmis olursunuz. Zaten adam kaybetmis olan düsman piyadesi sizin chargenizle 50 nin altina düserse Kare formata giremiyorlar.

5.eger Karsinizda ki düsmanda daha fazla Light inf varsa elinizde ki light infi yem olarak öne sürün onlar düsman light infinin kendilerine ates etmesini saglar daha sonra size tam 25-30 saniye kazandirirki sizler bu zaman zarfinda menzile girmis ve düsman rifflelerini harcamis olursunuz. Eger karsinizda Fergusson veyahut Windbüchsers varsa zamanini 5-10 saniye demektir ayrica bunun manasi düsmanda az line infvar demektir. O zaman bunlari kanatlardan sarabilirsiniz.

6. Medium ayarda Piyadenizi 2 li siralarda siralayin yani her piyade en fazla iki siraolarak dizilsin. Hem daha genis ates ediyorsunuz, hemde daha cabuk doldurursunuz. Eger ücüncü sirada bir adam dahi biraksaniz onunda ates edilmesi bekleniyor buda sizin 3. siradaki adaminiza göre 3-7 saniye arasi zaman kaybetmeniz demektir.

7. Piyade savasi 1 e 1 yapilirsa genelde ilk ates eden kazanir bu yüzden eger düsman hareket halindeyse sizde hareket edin. Mevzilenmis piyadenin menziline direk dalmayin. Mesela düsman eger saflarini düzeltmek icinhareket ediyorsa sizler kosarak hemen menzile girebilir ve atese hazirlanabilirsiniz.

8. Elite infleri eger seyrek düzende ates ederek ilerleme moduna alirsaniz hepsi birden ates ederek ilerliyorlar.

9. Howitzer kullanan arkadaslar howitzerlerini eger hafif yada bayagi yüksek bir tümsegin arkasina yada cukur gibi bir yere koyarlarsa bunlari düsman topcusundan korumus olur. Howitzerler Havan topu olduklari icin düsmani görmesine gerek yok. Fakat diger Toplarda bu durum farkli.

10. Light Inflere hemen savasin basinda kazik caktirmayin. Kazik cakma olayi güzel bir privileg dir. Zamanini ve yerini iyi ayarlamaniz lazim.

Su an aklimdakiler bunlar. Hergün bu bilgileri beslemeye calisacagim. Umarim isinize yarar.
       photo woc7_zps1187c360.png
      Warriors of Crom ile 8 sene...

iyi yazmışsın abi.bunların dışında bir tane de ben ekleyeyeyim:

ever 1vs1 maç yapıyorsanız ve saldırı yapmayı planlıyorsanız,top almayın.bu zorunlu bir kural değil ama top almak yerine süvariye para yatırmanız daha doğru olacaktır.çünkü çok yavaşlar ve düşman süvarisinin ve light infantrylerinin ilk hedefi toplar oluyor.ayrıeten genel olarak çoğu topun accuracy iyi değil.bu toplar adam öldürmüyor anlamına gelmesin(24 iber toplar şarapnel modunda hedefi tutturdukları zaman çok etkili oluyorlar),ama bir süvarinin varlığı çok daha etkili oluyor.