GKO Medieval 2 tw turnuvası

18 birliği aşırı rütbeli veya zırhlı birlik alınmasın diye konmuş sanırım.Cavbug yasak maalesef,dayanamadım girdim yine de.Baya zorlanacam ama napalım artık.WT ye alışınca çok kötü oluyor.Arasıra elin kayıyor,yanlışlıkla yapıyorsun:D
      Abi benim ramlerden biri arıza yaptı zaten zor bela kaldıran pc şimdi dımdızlak ortada kaldığı için ve de pazar gününe kadar(dün) maçların ayarlanması gerektiği için bende turnuvadan çekildiğimi nedenleriyle bildirdim.

WoC klanı adına üzgünüm ama pazara kadar ram bulmam zordu zira ddr2 ramleri kaldırmıyor anakartım ddr larda bulmak zor.

Alper abi klanda sorun ederler mi bunu?
      Ya sorun şundan.Ben 2008 ağustos-eylül gibi woc'a senin aracılığınla girdim abi,şansa da o aralar turnuvalar falan bitmişti.1 sene oldu ben hala adam gibi bir turnuvaya katılamadım.Tam walktro yu öğreniyoruz turnuvada walktro yasak,tam wt siz de yenmeyi öğreniyorum ram'im bozuluyor.1 senedir 1 turnuvaya giremedim.Bu arada rome tw turnuvası da vardı lancelot porsenna ben varus girdiydik.O turnuva da yatmıştı,içimde ukte kaldı vallaha bu turnuvalar.

annibal wrote:

pc yenilenmedi mi hala?

Daha değil,şimdilik okulla uğraşıyorum,ben pc'yi yeniledim mi tam yenilemem lazım,yani beni 3-4 yıl çekecek bir pc lazım.Onun için de ciddi piyasa araştırması yapmam lazım.Şu okul bir düzene girsin de.Daha tam alışamadım liseden lak diye üniversiteye girmeye hazırlık falan okumadan.

Bu arada bu etw'de sistem ne kadar iyi olursa olsun kasmalar oluyormuş,öyle ise bir rahat tw oynayamayacaz yani,medieval 2 varken pc tam yetmiyordu,pc yapacaz yine tw (etw) rahat rahat oynayamayacaz öyle mi o zaman?
      Klanlardakiler beni hep yeniyor süvarileriyle başa çıkamıyorum genelde close defated yada average olarak bitiyor o süvarilerini nasıl geri çekiyorlar anlıyabilmiş değilim tecrübe heralde bende inşallah sizden aldığım tecrübelerle klan oyuncularınıda yenebilicem.

Yanlız ben hristiyan devlet ile oynamayı sevmiyorum =) bizans hariç.
      Şuan sadece bu var savunma savaşı yapıyorum karşımdaki klan oyuncusu değil .

http://rapidshare.com/files/288184583/Mongol_vs_holyroman.rpy.html

Atak yaptığım bir savaşıda gönderirim. Ama genelde atak yapmıyorum naffatunlar üzerine dayalı savunmada daha başarılıyım.

Atak yaptığım bir savaşta bizans ile oynuyordum karşımda twr klanında lucullus vardı sanırsam o sicilyaydı

Bende 6 pesetants 4 baltalı adamlardan 4 de bizansın discoment feudal knghts larna benziyenlerden 6 tanede kataprac vardı heyecan yaptım ve süvarilerimi chargeden sonra kurtaramadım :( onun merkezini dağıttım ama süvarileri ve okçuları ile beni yendi sonuç heroic o günden sonra sürekli savunma yapıyorum klan oyuncularına karşı. Bir kez gko dan birini nerdeyse yeniyordum ama süvarilerimi hatalı kullanınca yenildim ;( average defated oldum.

Birde chivalaric knıghtslardan nefret ediyorum :D .
      Annibal arkadaş twt'ye yazmıştı,naffatunlarla yaptığı katliamı.Ben de nickten tanıdım sitemize çağırdım.Ben bu arkadaşla 2v2 yapmıştım ben+arkadaş ilhan'la başka bir yabancıyı yenmiştik.Fena oynamıyor arkadaş ama walkthrough'yu bilmiyor.

Sen twt'de demiştin yazmışsın tanıyormuyum ben seni diye arkadaşa cevap:evet tanıyorsun:D

janissary16 wrote:

süvari bug u değilmi o? birde bizim türklerin birimlerinin fiyatları çok pahalı ama güçleri düşük ?( ?

Arkadaşlar sizler ne zamandır online medieval oynuyorsunuz?

Evet cav bug=walkthrough=süvari bug ,türkler öyle fakat türklerle oynuyorsan naffatun alacaksın.Türklerle bir ordu önerisi:10k(kurallar no art ele max 6 cav inc 2 ha)

ön tarafa 2 peasent koyun.Bunlar piyadenizin charge yemesini engelleyecek koruma gibidir.

Peasentlerin biraz arkasına 4 ottoman infantry koyun.Peasentlerle arayı biraz açın ki okçuların menzili düşmesin.Bu 4 okçuyu guard moda koyun ve stand and fight yapın,yani 1e1 savaştan kaçması özelliğini kapayın.

4 ottoman inf'in yanına biri sol kola biri sağ kola olmak üzere 2 turkish archer koyun.Biraz geride olsunlar ottoman inf lerden.Bu sağdan ve soldan gelecek atlı chargelarına karşı ottoman infleri koruyacak.Turkish archerlarında kaçmasını kapatın.Hem ottomanlar hem turkishler otomatik ok atsınlar.

Ottoman inf lerin arkasına 4 naffatun koyun.Hemen arkasına koymayın yoksa hem naffatunlar naffalarını atmaz hemde aradan geçen kafir piyadesi sizin naffatunlarla yakın dövüşe girer.Bu naffatunlarında kaçma özelliğini kapayın ve otomatik atma özelliğini kullanın.

4 naffatunun arkasına 2 peasent koyun.Bu 2 birliğin yönü arkaya baksın yani arkadan gelecek atlılara karşı naffatunları korusunlar.

Sol kola 2 alan sağ kola 2 alan cav koyun.Alan cavlara kılıç(silah) upgrade'i verin.Generaliniz ve kalan alan cav'ınızı naffatunları koruyan peasentaların hemen dibine sokun.Bu 2 birlik merkezine gelecek atlı chargelarına karşı charge yapsın.

Şemasal gösterim

----------------p e a s e n t------ p e a s e n t (peasentleri en geniş formda açın ki diğer değerli askerlerinizi chargedan korusun.)
      -------------------ott----- ott----- ott---- ott
      ---------turk--- naff----- naff---- naff---- naff---- turk
      alan---- alan---p e a s e n t ------p e a s e n t-----------alan----- alan

--------------------alan----------------- general